שם משתמש
סיסמא
גבי מושייב | צילום: סטודיו עדיף
 
לוח אירועים
"שילוב מוצרים אלטרנטיביים מוריד את התנודתיות, משפר את היעילות של התיק ולאורך זמן מייצר תשואה עודפת ביחס למדדי הבנצ'מרק ושוק ההון"
מנכ"ל הראל פיננסים אלטרנטיב סקר את היתרונות בהשקעות האלטרנטיביות ופירט על הקרנות שהקימה החברה בעולם הזה | "הראל יודעת לתפור את המוצרים הרלוונטיים שיתאימו לכל לקוח
"לפני יותר מעשור, ניהל העולם האלטרנטיבי סדר גודל של כ-3 טריליון דולר. נכון להיום רואים מספרים שכבר מדברים על 13 טריליון דולר. הקצב קדימה הוא להגיע להיקפים שיותר משמעותיים לאזור של 17 טריליון דולר. מדובר על מספרים מאוד משמעותיים", ציין גבי מושייב, מנכ"ל הראל פיננסים אלטרנטיב, בהרצאה שנשא בוועידת הסוכנים והיועצים ה-14 של עדיף, שבה הציג מגמות, התייחס להשפעות וכיצד מוצרים מסוג זה משתלבים, וגם שיתף בפעילויות בתחום ההשקעות האלטרנטיביות בתקופה הנוכחית, של החברה שבראשה הוא עומד.
 
מושייב ציין שלפני 40 שנה גופים מוסדיים, גופי הפנסיה המסורתיים, הקצו להשקעות האלטרנטיביות סדר גודל של 8%. 40 שנה לאחר עולם ההשקעות חוצה את ה-20% ויש היום גם גופי פנסיה, כדוגמת גוף פנסיה גדול בארצות הברית, שמקצה כמעט שליש מנכסיו. "מדובר על אלוקציה מאוד משמעותית וזה בא ומצביע לאן הולכת המגמה הזאת", ציין.

הוא הסביר מדוע מאמינים וחושבים שהעולם האלטרנטיבי ימשיך לצמוח בקצב מאוד משמעותי. "רואים את האינפלציה, את העלאות הריבית שקורות בתקופה האחרונה, רואים את התנודתיות הרבה שיש בשוקי ההון. כל אלה לצד הכספים המשמעותיים שיש כרגע שמחפשים פתרונות, נראה צמיחה מאוד מתמשכת בעולמות האלטרנטיביים.

לדבריו, אפשר לראות את התשואה העודפת שיש במוצרים אלטרנטיביים. "כיוון שאתה משלב מוצרים אלטרנטיביים, אתה ראשית מוריד את התנודתיות, משפר את היעילות של התיק ולאורך זמן מייצר תשואה עודפת ביחס למדדי הבנצ'מרק ושוק ההון".

לדברי מושייב, קבוצת הראל היא גוף מוסדי שמנהל כ-360 מיליארד שקלים, אולי קצת פחות, עם תיק שהוא כמעט 80 מיליארד שקלים בעולמות האלטרנטיביים, כאשר תיק אשראי הוא בהיקף של כמעט 40 מיליארד שקלים. "על אף שאנו חברת ביטוח, אנו מוגדרים למעשה כבנק הרביעי בגודלו מבחינת העוצמה. האשראי שאנו מעניקים הוא לסוגיו השונים - אמצעי שליטה, תשתיות נדל"ן וליוויים ועמיתים נוספים. למעשה, בקבוצה יש עשרות רבות של אנשי מקצוע שפיתחו ידע וניסיון שנבנה על פני שני עשורים".

מנכ"ל הראל פיננסים אלטרנטיב פירט בקשר לשלוש קרנות קו-אינווסט שהקימה החברה בהיקף של כמיליארד שקלים. הקרן הראשונה - קרן בסגמנט של עולמות הנדל"ן. "להראל ביטוח יש היום תיק נדל"ני בסך של 17 מיליארד שקלים. יש משקיעים בארצות הברית, במערב אירופה ובישראל בהיקפים גדולים. גם בדיור, בעולמות דאטה סנטר ובלוגיסטיקה. הם מבינים שעולמות הלוגיסטיקה הם משהו שמתפתח מאוד לאור התרחבות המסחר והצורך לתחומים של לוגיסטיקה, בין היתר בגלל הקורונה.

"הראל משקיעה לצד שותפים מאוד משמעותיים גם בעולם וגם בישראל בנדל"ן שהוא הכי רלוונטי בעת הזאת. כשמדברים על דיור, בעיקר דיור להשכרה, השכרה היא פתרון להתמודדות עם האינפלציה. שליש מדמי השכירות בארצות הברית הם צמודי מדד. אם משקיעים בנדל"ן בארצות הברית, נדל"ן מניב דיור למגורים, בדרך הזאת מצליחים למתן השפעה על האינפלציה שהיא למעלה מ-8%".

"השקעת ענק מתאפשרת רק באמצעות גופים גדולים"

הוא הסביר כי קיימים כמה סגמנטים: מדעי החיים, דאטה סנטר, חוות שרתים, דיור ולוגיסטיקה. "לפני מספר חודשים עשינו עסקה ענקית עם שותף מאוד גדול בתחום מדעי החיים. אנחנו בונים בתוך אוניברסיטת הרווארד נכס נדל"ני שבעיקרו ישמש חברות בתחום ביו-טכנולוגיה. שזה סגמנט שבשני העשורים צמח בקרב הסקטורים הכי הרבה. אלו העולמות שהראל נכנסת אליהם".

מושייב הסביר כי היתרון של הקבוצה הוא בכך שמכיוון שזו השקעת ענק, היא מתאפשרת רק באמצעות גופים גדולים כמו הראל שיכולים לבוא ולשים צ'ק מאוד גדול ולהביא את הצוותים הרלוונטיים לעשות את הבדיקה לעסקת הנדל"ן ולאפשר הנגשה להשקעות".

מושייב הסביר על קרן נוספת - השקעה בחברות פרטיות. "לדוגמה, הראל יחד עם אפולו שהם שותפים שלנו, נכנסנו לעסקת נזילות לאקספדיה. העסקה אפשרה לאקספדיה לעבור את התקופה הקשה. כשהתפרצה הקורונה הייתה ירידה של 90% בהזמנות. נכנסו לעסקה, העמדנו להם את היכולת לנשום, ובסופו של דבר תוך פרק זמן של שנה קיבלנו חזרה את הכסף עם תשואה פנומנלית. עשינו מכפיל של 2 על הכסף".

הקרן השלישית – "להראל יש תיק של 40 מיליארד שקלים בעולמות האשראי. המון ידע וניסיון לכל הסגמנטים המדוברים. גם היום רואים את המערכת הבנקאית, את העלאות הריבית, את הבנקים המרכזיים שעושים את הכל על מנת לצמצם פעילות במערכת הבנקאית. יכולים ליהנות מזה. נפגוש ונממן לווים טובים שלא מקבלים מענה, כי יש ירידה דרמטית בהיצע הכסף".

"למעשה, הרחבת הפעילות של הקרנות היא המשך ישיר של האסטרטגיה של קבוצת הראל להיכנס לעולמות האלטרנטיביים, הקמנו עוד שלוש קרנות לפני כשלוש שנים. בסך הכל יש בקבוצה היום שש קרנות השקעה", ציין מושייב.

לדבריו, "המטרה המרכזית היא לייצר תיק אלטרנטיבי ללקוחות שמחפשים לבוא ולשפר את חזית היעילות של התיק ולעשות לצד גוף מוסדי כמו קבוצת הראל שמשקיע מכספו בהיקפים דרמטיים. זה לא 5% או 10%. בקרנות קו-אינווסט, הראל ביטוח והנוסטרו ישקיעו בכל עסקה 95%. למעשה, אתם מצטרפים להשקעות שהראל היא המשקיע העיקרי שהוא מעל 90%".

מושייב הדגיש שהיום זה הכרחי לשלב מוצרים אלטרנטיביים, בין היתר בשל מה שרואים בתנודות בשוק. "כל הקרנות שלנו מתאימות. אפשר להשקיע במסגרת RIA, אפשר לקנות דרך היועצים בבנק בלי להוציא משם. מקבלים מוצרים עם נזילות, מקבלים מוצרים שמאפשרים לכם גידור מטבע. אפשר להשקיע בקרנות שלנו במסלול שקלי, במסלול דולרי, במסלול ביורו. כל לקוח וצרכיו - הראל יודעת לבוא ולתפור את המוצרים הרלוונטיים שיתאימו לכל לקוח, יתאימו למה שהוא מחפש. זאת המומחיות שלנו ומה שאנו עושים".

הוא ציין כי החברה תשיק בקרוב עוד שני מוצרים, שכרגע הוא מנוע מלפרסם אותם. "המוצרים יהיו מותאמים לצורך ולדרישה של השווקים", הסביר.

 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית