שם משתמש
סיסמא
ארז מגדלי | צילום: גל חרמוני
 
לוח אירועים
מגדל ביטוח משקיעה 133 מיליון אירו בחברת ATC Europe לצד גוף הפנסיה הקנדי CDPQ
ATC Europe מפעילה יותר מ-30 אלף מגדלי תקשורת ברחבי אירופה | ארז מגדלי, מנהל חטיבת ההשקעות: מדובר בהשקעה המהווה נדבך חשוב בהתפתחות אופק ההשקעות הלא סחירות שלנו
מגדל ביטוח הודיעה על השקעה של 133 מיליון אירו (כ-474 מיליון שקלים) בחברת ATC Europe, המפעילה מעל 30 אלף מגדלי תקשורת ברחבי אירופה. בכך ממשיכה החברה להגדיל ולפתח את השקעותיה בתחום התשתיות הדיגיטליות.
 
במגדל מציינים כי ATC Europe היא חברה בת של American Tower Corporation, אחת מחברות הריט הגדולות בעולם וחברת מגדלי התקשורת המובילה, עם פורטפוליו בינלאומי של מעל 221,000 מגדלים וכן דאטה סנטרס אמריקאיים בניהולה.

מגדל מצטרפת לעסקה לצד משקיע מוסדי קנדי מוביל, CDPQ, שרכש 30% מהמניות ב- ATC Europe בחודש ספטמבר 2021. CDPQ מוכר חלק מהאחזקות לקבוצת משקיעים באמצעות שותפות שתנוהל על ידו.

לדברי מגדל, CDPQ מנהל נכסי פנסיה וביטוח של עמיתי קוויבק בהיקף של 420 מיליארד דולר קנדי. ל-CDPQ ניסיון של יותר מעשרים שנים בניהול השקעות ישירות, והוא מדורג כמשקיע המוסדי השני בגודלו בהשקעות תשתיות. הגוף מנהל כיום תיק השקעות בהון תשתיות בהיקף של .345 מיליארד דולר קנדי (כ-10.8% מסך הנכסים המנוהלים שלו).

חברת ATC EUROPE משלבת את התשתית שפיתחהATC באירופה עם רכישה משמעותית שביצעה ATC ביוני 2021 בפורטפוליו מגדלי התקשורת של חברת Telxius, שהוחזקה בעבר על ידי חברת התקשורת Telefonica, אשר הקימה את רוב מגדלי התקשורת לצורך פריסת רשת הסלולר שלה.

"מגדלי תקשורת מהווים את אחד מהמרכיבים ההכרחיים לקיומן של רשתות תקשורת אלחוטיות, לרבות: רשתות סלולריות, אינטרנט אלחוטי, טלוויזיה, רדיו, IOT ועוד. ענף מגדלי התקשורת מאופיין ברמת סיכון נמוכה לנוכח אופי התשתית, תנודתיות ומחזוריות נמוכים, נראות טובה של תזרימי המזומנים (חוזי שכירות לטווח בינוני-ארוך) ותחזיות ביקוש חיוביות,, מסבירים במגדל.

עוד מוסבר, כי "חברות מגדלי תקשורת רוכשות, מקימות ומתפעלות מגדלי תקשורת אלחוטית. החברות משקיעות במגדלים ובזכויות מקרקעין במטרה לספק תשתית פסיבית למפעילות סלולריות ומפעילות אחרות של תקשורת אלחוטית על בסיס משותף. המפעילה הסלולרית למעשה שוכרת את התשתית הפסיבית מחברת המגדלים ומתקינה עליה תשתית אקטיבית לרבות: מקלטים, משדרים, מגברים וציוד אחר. חברות המגדלים מהוות למעשה אלטרנטיבה למפעילות המחזיקות בתשתית פסיבית משלהן. עבור המפעילות, מיקור החוץ של התשתית הפסיבית מאפשר להפנות הון לצרכים אחרים, מקנה גמישות תפעולית, מאפשר הפנית תשומת לב תפעולית לתשתית האקטיבית ולעיתים גם מביא להצפת ערך".

כמו כן, "ענף מגדלי התקשורת נהנה ממנועי צמיחה גלובליים ובהם השימוש הגובר באינטרנט, הגידול המסיבי בתעבורת הנתונים ברשת ותעבורת סלולרית, הצורך של חברות הסלולר להשיק תשתית דור 5 (G5) ומגידול בשיעורי החדירה של 'האינטרנט של הדברים' (IoT). העלייה בצריכת נתונים ומידע באינטרנט על ידי המשתמשים, מגבירה את הצורך בחיבור אלחוטי, מה שמגביר את הביקוש לפריסה רחבה של מגדלי תקשורת. הצפי כיום הוא לגידול עולמי בהיקף שנתי ממוצע של כ-30% בכמות תעבורת המידע הסלולרית".

עוד מציינים במגדל, כי שוק מגדלי התקשורת באירופה נשלט עדיין על ידי מפעילות הסלולר, כאשר רק כ-35% מהמגדלים ביבשת מוחזקים על ידי חברות מגדלי תקשורת עצמאיות. בארה"ב, להשוואה, כ-90% מהמגדלים מוחזקים על ידיי Towercos.

ארז מגדלי, מנהל חטיבת ההשקעות במגדל ביטוח, מסר: "מדובר בהשקעה המהווה נדבך חשוב בהתפתחות אופק ההשקעות הלא סחירות שלנו. אנחנו מרחיבים את החשיפה של תיק התשתיות לנכסי תשתיות דיגיטליות, סקטור אשר הגדרנו בתכניות העבודה כיעד להשקעות הון".

מגדלי הוסיף: "השקעה זו מצטרפת להשקעה של כ-75 מיליון דולר שביצענו לפני מספר חודשים בחברת Cyrus One, בתחום הדאטה סנטרס. באמצעות ההשקעה הנוכחית ב-דATC Europe, נוכל להיחשף לפלטפורמה איכותית המקימה מגדלי תקשורת וזאת לצד שותפים מצוינים. להערכתנו, הקונסולידציה באירופה רק בתחילת דרכה ולכן, אנו מסתכלים על ההשקעה הזאת כמנוע צמיחה לטווח ארוך. בנוסף, ההצטרפות להשקעה בהובלת CDPQ היא חלק משאיפתנו להרחבת שיתופי הפעולה עם גופי פנסיה וביטוח בינלאומיים להם ראייה ארוכת טווח בניהול השקעות".

 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית