שם משתמש
סיסמא
ראשי ווישור גלולבטק (מימין): ניצן צעיר-הרים, יוחנן דנינו ואמיל וינשל | צילום: רמי זרנגר
חברות קשורות
איילון חברה לביטוח בע"מ
 
לוח אירועים
הושלמה העסקה: איילון עברה לשליטת ווישור גלובלטק תמורת כ-447.6 מיליון שקלים
הסכום מהווה 67% ממניות חברת הביטוח | משפחת ברק השקיעה כ-260 מיליון שקלים וכעת היא חלק מגרעין השליטה בקבוצת הביטוח | משפחת בן ישי השקיעה כ-20 מיליון שקלים בווישור גלובלטק
העברת הבעלות על איילון חברה לביטוח לחברת ווישור גלובלטק הושלמה ביום חמישי האחרון (30 ביוני)  לאחר שהושלמו הפעולות שהוסכם עליהן בתוספת השלישית להסכם.
 
התקדמות משמעותית בדרך להשלמת העסקה לרכישת איילון
29/6/2022
בין ווישור גלובלטק לבין מנהל העיזבון לאחזקות לוי רחמני נחתם עדכון שלישי להסכם הרכישה: התמורה הופחתה בכ-15 מיליון שקלים לכ-447.6 מיליון וכן הוגדלה הלוואת המוכר | השלמת העסקה צפויה מחר
על פי ההסכם, מנהל העיזבון לאחזקות לוי רחמני ז"ל, מכר והעביר לווישור גלובלטק את המניות המהוות 67% מהון המניות המונפק והנפרע של איילון, תמורת 447,687,102 שקלים, בניכוי המוקדמות ששולמו בסך 50 מיליון שקלים ובניכוי הלוואות מוכר בסך 62.6 מיליון שקלים.

תנאי נוסף להשלמת העסקה היה קבלת תעודת מיזוג בקבוצת איילון, בין איילון אחזקות ואיילון חברה לביטוח. ב-27 ביוני דיווחה איילון אחזקות כי התמלאו התנאים המתלים לביצוע המיזוג. השלמתו היוותה "קיפול שכבה" שנועדה להסדיר את סוגיית החוק לקידום התחרות ולצמצום הריכוזיות, בקשר עם ביצוע עסקת רכישת השליטה באיילון על ידי ווישור גלובלטק. תעודת המיזוג התקבלה ביום חמישי שעבר, ה-30 ביוני.

ווישור גלובלטק דיווחה, כי עם השלמת עסקת איילון, התקיימו ב-30 ביוני גם כל התנאים למוסכם בתיקון השני להסכם קיסריה אלקטרוניקה רפואית, שבבעלות צבי וענת ברק. על פי הסכם השקיעה קיסריה בווישור גלובלטק סך כולל של כ-260 מיליון שקלים. טרם השלמת העסקה השקיעה קיסריה בווישור גלובלטק כ-100 מיליון שקלים מתוך התמורה הכוללת האמורה, ועם השלמתה שילמה קיסריה את יתרת הסכום. עם השלמת ההשקעה, הופכים צבי וענת ברק לחלק מגרעין השליטה בווישור ביטוח ובאיילון ביטוח יחד עם אמיל וינשל וניצן צעיר-הרים. קיסריה מחזיקה כעץ ב-30% ממניות ווישור גלובלטק.

בדרך להשלמת עסקת העברת הבעלות, הושלמה ב-30 ביוני גם ההשקעה של משפחת בן ישי בגלובלטק בתמורה לכ-20 מיליון שקלים, במחיר של 6.3 שקל למניה. משפחת בן ישי מחזיקה כעת ב-3.75% ממניות החברה.

ווישור גם דיווחה על חתימת הסכם מימון עם תאגיד בנקאי מוביל שיעניק לה הלוואה של כ-90 מיליון שקלים, הסכם שלדברי החברה מבטא הבעת אמון בעסקה וביכולתה להשיא ערך.

מווישור גלובלטק נמסר: "לצד צמיחה אורגנית, הקבוצה מאמינה באסטרטגיה של רכישות ומיזוגים חכמים ושיתופי פעולה אגב שימוש בטכנולוגיה ובידע של הקבוצה תוך ביצוע טרנספורמציה טכנולוגית לארגונים מסורתיים ושמרניים. כעת לאחר השלמת עסקת הרכישה של מניות השליטה באיילון, היקף הפעילות המאוחד של קבוצת ווישור גלובלטק (איילון ו-ווישור ביטוח) מביאים את החברה להיות חברה דומיננטית בשוק הישראלי, עם היקף פרמיה ברוטו שנתי שמוערך בכ-3.5 מיליארד שקלים וזאת במגוון רחב של תחומי פעילות בענפי הביטוח הכללי, בריאות וביטוח חיים. סך הנכסים של הקבוצה צפוי לעמוד על למעלה מ-17 מיליארד שקלים".

"איילון תשתלב באופן טבעי ודינמי באסטרטגיה העסקית הכוללת"

יוחנן דנינו, יו"ר ווישור גלובלטק: "אנו שמחים על השלמת עסקת ווישור-איילון וכניסת משפחת ברק לגרעין השליטה בקבוצה. קבוצת ווישור גלובלטק המחזיקה בווישור ביטוח ובאיילון ביטוח הופכת לקבוצת ביטוח משמעותית בישראל עם יכולות עסקיות, אנושיות וטכנולוגיות מגוונות שיש בהם פוטנציאל השבחה רב".

דנינו הוסיף: "איילון היא חברה עם הון אנושי מעולה ומערך סוכנים מנוסה ואיכותי. אנו בטוחים כי החיבור עם קבוצת ווישור גלובלטק יביא לשלם שגדול בהרבה מסך חלקיו. עם השלמת העסקה, קבוצת ווישור גלובלטק מקבלת מכפיל כוח כקבוצת ביטוח חזקה, מגוונת ומתקדמת עם היקף הכנסות מפרמיה ברוטו של כ-3.5 מיליארד שקלים בישראל. איילון תשתלב באופן טבעי ודינמי באסטרטגיה העסקית הכוללת שלנו בשנים הבאות, ותהיה גורם מרכזי בקפיצת המדרגה העסקית של קבוצת ווישור גלובלטק".

מנכ"ל איילון, שרון רייך, מסר: "איילון מקדמת בברכה את הבעלים החדשים. אנו סמוכים ובטוחים שעסקה זו, המביאה עימה יתרונות אסטרטגיים רבים, תביא ליישום פעולות רבות, שיבואו לידי ביטוי בהשבחת התוצאות העסקיות ובשגשוג החברה. אין לי ספק, שיחד נוביל את איילון לתוצאות מצוינות והישגים משמעותיים".

 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית