שם משתמש
סיסמא
אלי אלעזרא | צילום: יח"צ
חברות קשורות
הכשרה חברה לביטוח בע"מ
 
לוח אירועים
הכשרה מוכרת לאלבר זכויות חכירה של 45.32% ממגרש באשקלון תמורת כ-125.6 מיליון שקלים
במסגרת ההסכם נמכרו לאלבר גם מלוא זכויות הבנייה במגרש, שלא מומשו על ידי הכשרה, בהיקף של 22,041 מ"ר | אלי אלעזרא הוא בעל השליטה בשתי החברות
הכשרה חברה לביטוח חתמה עם אלבר שירותי מימונית על הסכם למכירת זכויות החכירה של הכשרה לאלבר בחלק מגרש בעיר אשקלון (מגרש 17), המיועד לבנייה מסחרית בשטח של 8,800 מ"ר (7,180 מ"ר מגרש ביחד עם 1,620 מ"ר דרך פרטית) המהווה כ-45.32% ממגרש 17.
 
במסגרת ההסכם נמכרו לאלבר גם מלוא זכויות הבנייה במגרש 17, שלא מומשו על ידי החברה במגרש 17, בהיקף של 8,224 מ"ר שטחים עיקריים ו-13,817 מ"ר שטחי שירות, קרי זכויות בנייה בהיקף כולל של 22,041 מ"ר.

אלבר תשלם להכשרה סכום של 107.4 מיליון שקלים, בתוספת מע"מ – סל הכל כ-125.6 מיליון שקלים. הסכום ישולם בשני מועדים: מחציתו במעמד חתימת ההסכם; ויתרת התמורה תשולם במועד מסירת החזקה – 31 בדצמבר 2022 או מוקדם יותר, אם אלבר תבחר להקדימו בהודעה מראש ובכתב להכשרה. כמו כן, נחתם הסכם שיתוף מקרקעין בין הכשרה לאלבר ביחס למגרש 17.

בנוסף, במסגרת העסקה העניקה הכשרה אופציה לאלבר, לתקופה של עד 24 חודשים שתחילתה במועד חתימת הסכם אופציה (30 ביוני 2022), לרכישת הזכות החוזית של החברה לקבלת חזקה וזכות לחכירת משנה ביחס לכלל החניות המקורות אשר ייבנו על ידי בעלי זכות החכירה של מגרש 16, בשתי קומות תחתונות בחניון שייבנה במגרש 16, וזאת במחיר מימוש של 17.2 מיליון שקלים, בתוספת מע"מ.

הסכם האופציה קובע, בין היתר, כי ככל שמלוא החניות אשר ייבנו בשתי הקומות התחתונות בחניון שיוקם במגרש 16 יהיה נמוך מ-242 חניות, מחיר המימוש עבור האופציה יופחת בהתאם ליחס שבין מספר זה לבין 242; וכי ככל שמלוא החניות אשר ייבנו במגרש 16 כאמור יהיו מעל 242 חניות, מחיר מימוש האופציה עבור מלוא החניות ייוותר על 17.2 מיליון שקלים. דווח, כי האופציה הינה עבירה.

ועדת הביקורת ודירקטוריון הכשרה אישרו שהעסקה נעשית במהלך העסקים הרגיל ובתנאי שוק, ואולם למען הזהירות, מאחר והעסקה עשויה להיחשב כעסקה מהותית ובשל כך שאלבר הינה חברה בשליטתו של אלי אלעזרא, בעל השליטה בהכשרה ויו"ר הדירקטוריון בה, העסקה אושרה כעסקה חריגה שלבעל השליטה יש בה עניין אישי וכן כעסקה חריגה שלנושאי משרה יש בה עניין אישי.

בדיווח לבורסה ציינה הכשרה, כי לעסקה לא צפויה השפעה מהותית על הדוחות הכספיים, על הונה העצמי והחשבונאי ועל יחס כושר הפירעון הכלכלי של החברה.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית