שם משתמש
סיסמא
אייל ליאור, מנכ"ל פנינסולה | צילום: דרור דרעי
כתבות נוספות בתחום
 
לוח אירועים
הרווח הנקי של פנינסולה הסתכם ברבעון השלישי בכ-11.7 מיליון שקלים
בהשוואה לכ-11.6 מיליון ברבעון המקביל אשתקד | רשמה גידול של כ-21% בהכנסות הריבית לכ-42.3 מיליון שקלים, וירידה בגודל תיק האשראי לכ-1.383 מיליארד שקלים בהשוואה לכ-1.476 מיליארד ברבעון המקביל ב-2022
חברת האשראי לעסקים פנינסולה, מקבוצת מיטב, מסכמת את הרבעון השלישי של 2023 עם המשך צמיחה. הכנסות הריבית הסתכמו ברבעון השלישי בכ-42.3 מיליון שקלים, גידול של כ-21% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הגידול בהכנסות נובע בעיקר מהשפעת עליית ריבית הפריים והמרווחים על תיק האשראי של החברה.
 
הרווח נקי הסתכם ברבעון השלישי בכ-11.7 מיליון שקלים, לעומת כ-11.6 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד. החברה הודיעה כי בגין רווחי הרבעון השלישי, היא תחלק דיבידנד של כ-8 מיליון שקלים.

הוצאות הריבית ברבעון השלישי הסתכמו בכ-12.2 מיליון שקלים, לעומת כ-6.5 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד. הגידול בהוצאות נובע בעיקר מהשפעת עליית ריבית הפריים.

ההוצאות בגין הפסדי אשראי ברבעון השלישי הסתכמו בכ-4.1 מיליון שקלים, לעומת כ-2.2 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד. הגידול נובע בעיקר מגידול בהפרשות בגין לקוחות ספציפיים, וכן מגידול במקדם ההפרשה הכללית בשל השפעות שיעורי הריבית והאינפלציה על הסיכון בתיק האשראי של החברה.

גודל תיק האשראי הממוצע ללקוחות ברבעון השלישי הסתכם בכ-1.383 מיליארד שקלים, לעומת כ-1.413 מיליארד שקלים ברבעון השני של 2023, וכ-1.476 מיליארד שקלים ברבעון השלישי אשתקד. הקיטון נובע מצמצום וטיוב תיק האשראי של החברה כחלק מההתמודדות עם עליית הסיכון בתיק כתוצאה משיעורי הריבית והאינפלציה הגבוהים במשק.

ההון העצמי ל-30 בספטמבר 2023 הסתכם בכ-512.3 מיליון שקלים לעומת כ-505.5 מיליון שקלים ב-31 בדצמבר 2022. הגידול בהון העצמי נובע מרווחים של כ-41.8 מיליון שקלים שהצטברו בתשעת החודשים הראשונים של השנה, ואשר קוזזו בעיקר מדיבידנדים בסכום של כ-33.2 מיליון שקלים שהוכרזו וחולקו במהלכה, וכן מרכישה עצמית של מניות בסך של כ-3.1 מיליון שקלים.

מח"מ תיק האשראי של החברה עמד ב-30 בספטמבר 2023 על 124 ימים, לעומת 136 ימים ב-30 בספטמבר 2022 ו-150 ימים ב-31 בדצמבר 2022.

נכון ל-30 בספטמבר 2023, לקבוצה קווי אשראי מארבעה בנקים בישראל בסך כולל של כ-965 מיליון שקלים למימון פעילותה השוטפת. מרבית ההלוואות הנלקחות מבנקים בישראל הינן הלוואות לטווח קצר.

אייל ליאור, מנכ"ל קבוצת פנינסולה: "אנו מסכמים את הרבעון השלישי עם המשך צמיחה בהכנסות וברווח לעומת הרבעון המקביל אשתקד, וזאת למרות האטה בצמיחת הכלכלה הישראלית והתייקרות האשראי במשק. לנוכח העלייה ברמת הסיכון הכללית במשק, אנו ממשיכים לטייב את תיק האשראי, להגדיל את היקף האשראי מגובה הביטחונות ולצמצם את שיעור האשראי לחברות מימון".

"התמודדות החברה ב-18 החודשים האחרונים עם השפעות שיעורי הריבית והאינפלציה הגבוהים על המשק ובפרט על שוק האשראי החוץ הבנקאי, הביאו את החברה לפגוש את השלכות המלחמה ואי הוודאות שיצרה עם תיק אשראי מבוזר ועם שיעור גבוה יותר של עסקאות מגובות בביטחונות, אשר מאפשר לחברה לשמור על רמת סיכון יציבה בתיק, גם בתקופה זו של לחימה מתמשכת", הוסיף ליאור.

עוד ציין כי "נכון ל-30 בספטמבר 2023, ברשותנו מסגרות אשראי בנקאיות לא מנוצלות בסך של 411 מיליון ש"ח. מסגרות לא מנוצלות אלו מהוות כרית נזילות משמעותית, ומאפשרות לנו להמשיך ולפעול לשמירה על גודל התיק גם בעת הנוכחית, תוך ניהול סיכונים מוקפד. פעולות טיוב התיק אותן ביצענו לאורך השנה האחרונה, מוכיחות את עצמן בתקופה הנוכחית".
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית