ראשי
»
»
ביטוח מנהלים
ביטוח מנהלים
1. ביטוח הנעשה על ידי חברה על חייו של מנהל בכיר בה. ביטוח מנהלים כולל אלמנטים של פיצויים ושל תגמולים. אחוז ההפקדה זהה לזה של קופת גמל והן מוגבלות על פי חוק בתקרת הפקדה. הסבת הפוליסה לידי העובד עם הפסקת עבודתו בחברה מחייבת במס את עודפי הפיצויים מעל לסכום הפטור אלא אם כן נקט העובד במיספר מהלכים לדחיית המס סעיף 79א לפקודת מס הכנסה. 2. שם מסחרי של תוכנית ביטוח חיים שנועדה לעובדים שכירים המסדירה את תנאי הפרישה של המבוטח. הביטוח כולל זכויות כספיות בתחום הפנסיה, אובדן כושר עבודה או נכות מתאונה וביטוח למקרה גילוי מחלות קשות, אך כיסויים אלה אינם אוטומטיים וצריך להוסיף את הכיסויים במפורש. את הפרמיה משלמים העובד והמעביד מכספי פיצויים ותגמולים שמופקדים על ידם במשך שנות הביטוח. ביטוח מנהלים נעשה בדרך כלל לעובדים עלידי מעסיקים כחלופה לקרן פנסיה. הביטוח מאושר עלפי פקודת מס הכנסה כקופת ביטוח המקנה למבוטחים בו הקלות מס שונות. העובד זכאי לניכוי ו/או לזיכוי ממס הכנסה בשל החיסכון ואילו למעביד זוהי הוצאה מותרת בניכוי, בגבולות התקרה. בביטוח זה בעל הפוליסה אינו רשאי להסב אותה לאחר או לשנות את תגמולי הביטוח. את התגמולים יקבל המבוטח באחת משתי דרכים: תשלום חד-פעמי בעת הפרישה; או קבלת קיצבה חודשית לכל החיים.
הוס, תגית למעקב במערכת עדיף עכשיו
הוסף תגית למעקב
במערכת עדיף עכשיו
כתבות
כתב: מערכת עדיף
החברות הגיבו להחלטה של ועדת הכספים של הכנסת לאשר את הפחתת תקרת דמי הניהול בפוליסות ביטוח מנהלים ובקרנות הפנסיה ל-0.3% במקום 0.5% מה-1 בפברואר 2022
כתב: מערכת עדיף
דמי הניהול ההתחלתיים הם בשיעור של 0.5% מהצבירה ובסכום של חצי מיליון שקלים ומעלה דמי הניהול מצבירה הם 0.2% | דמי הניהול מפרמיה יעמדו על 3% מהפרמיה השוטפת, ועד לתקרה של 40 שקלים בחודש
כתב: מערכת עדיף
גיל פישמן הוסיף כי גם מבטח המשנה סוויס רי, המבטח את הקרנות בארץ, אינם שבעי רצון מהתעריפים הקיימים בפנסיית נכות | עמית שוורץ, כלל ביטוח: עם רוח גבית מהרשות אני חושב שבמתכונת חדשה מוצר המנהלים יחזור למד
כתב: רחלי בינדמן
הקורונה גרמה לירידה בפרמיות השוטפות בביטוחי המנהלים על רקע החל"תים והפיטורים | האם הצעירים חוסכים באמצעות ביטוחי מנהלים ומה הסיכוי שלהם להתחרות בדמי הניהול שמציעות קרנות הפנסיה?
כתב: מערכת עדיף
מנורה, עם קרן הפנסיה הגדולה ביותר, מאחדת את העמלה בשיווק ביטוח מנהלים וקרן פנסיה, ומגדל, עם תיק הביטוח הגדול, מוזילה את דמי הניהול במוצר הביטוחי | האם ההבדל יהיה משמעותי גם במוצר ללא ריסק מובנה?
כתב: מערכת עדיף
'מגדל FIX' כולל גם מסלול קצבה המאפשר למבוטחים אשר יקלעו למצב סיעודי להגדיל את הקצבה ב-50% לתקופה של עד 30 חודשים
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
>>
 
מידע מקצועי
הוראות דיווח כספי לקרנות פנסיה חדשות - תיקון
28/7/2015
לחץ להורדה
הוראות לניהול קרן חדשה - תיקון
28/7/2015
לחץ להורדה
שיווק פוליסות ביטוח חיים הכוללות מקדמי קצבה המגלמים הבטחת תוחלת חיים - טיוטה
28/7/2015
לחץ להורדה
הפניקס: דוחות כספיים לשנת 2014
הפניקס
29/3/2015
לחץ להורדה
מדריך לפנסיה צוברת בשירות המדינה
נציבות שירות המדינה, האגף הבכיר לפרישה וגימלאות
26/1/2015
לחץ להורדה
שמעון מירון: קרן פנסיה או ביטוח מנהלים? מה חדש בענף?
27/11/2014
לחץ להורדה
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
>>
שאלות ותשובות
לעובד המועסק בהסכם אישי מופקדים על ידי המעסיק לפוליסת ביטוח מנהלים: 5% לתגמולים, 8.33% לפיצויים ו-0.7% לביטוח אובדן כושר עבודה קבוצתי שחל על כלל עובדי המפעל. בהסכם העבודה הוחל סעיף 14. אם העובד יבחר להיות מבוטח בפוליסה שאינה קבוצתית שעלותה גבוהה יותר, האם המעסיק יוכל להגביל בהסכם העבודה האישי את השתתפותו בעלות הביטוח ל-0.7% בלבד שהוא התעריף הקבוצתי?
כספי הפנסיה שלי מופרשים מדי חודש לקרן פנסיה, אך אינני מקבל את ההפרשה המקסימלית מהמעסיק עבור אובדן כושר עבודה וברצוני להרחיבה. מהם היתרונות והחסרונות ברכישת אובדן כושר עבודה בקרן הפנסיה ובביטוח מנהלים?
האם צו הרחבה פנסיה חובה חל בצורה זהה גם על עובדים שיש בבעלותם ביטוח מנהלים, בדומה לאופן בו חל צו ההרחבה על עובד שבבעלותו קרן פנסיה?
1
2
וידיאו
17/12/2012
פרופ' עודד שריג - מקדמי קצבה מובטחים
תגיות: סוכני ביטוח, פרופ עודד שריג, ביטוח פנסיוני, שחקנים ומוצרים, מקדם קצבה מובטח
1
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011