אורי מקלב 3, יהוד, 56264
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
 
המבטחים הזרים הקפיצו התעריפים:
ביטוחי הרכוש יתייקרו בכ- 25%
הייקור של מבטחי המשנה צפוי להביא גם לזינוק של כ- 50% בביטוחים המקצועיים
09/12/2002 00:00
ביטוחי הרכוש של חברות הביטוח יתייקרו ב- 2003 בשיעור של 15%-25%. זהו שיעור העלאת תעריפים של מבטחי המשנה הזרים, המתבטאת בהסכמים החדשים עם חברות הביטוח הישראליות.

ההתייקרות של ביטוחי הרכוש מתונה יותר בהשוואה לתחילת השנה, כאשר מבטחי המשנה הזרים ייקרו בעשרות אחוזים את הביטוחים כתוצאה ממתקפת הטרור ב- 11 בספטמבר 2001, שהסבה הפסדים של מיליארדי דולרים.

ההתייקרות נעה בסביבות של 15%-25%, כאשר הדבר תלוי במידה רבה ביחסים בין מבטחי המשנה לחברות הביטוח הישראליות וגם גובה התביעות שהוגשו על ידי המבטחים הישראלים.

עורכי הדין ישלמו יותר

יחד עם זאת, גדעון המבורגר, יו"ר חברת סהר-ציון מקבוצת הראל, מציין שצפוי גידול של כ- 50% בתעריפי ביטוחי החבויות, כתוצאה מהייקור של מבטחי המשנה.
המשמעות היא שרופאים, עורכי דין, רואי חשבון ומבטחי ביטוח נזקי גוף יצטרכו לשלם תעריפים גבוהים משמעותית לעומת שנים קודמות. העלייה בפרמיות ביטוח החבויות היא תוצאה מהסתבכויות של חברות הענק האמריקאיות כוורלקום ואנרון בהונאות חשבוניות. גורם נוסף הוא החלטת המפקח על הביטוח לחייב את המבטחים הזרים לתת ערבות בנקאית על חלק מהרזרבות לביטוחים אלה. המבטחים הזרים רוצים שישלמו להם ריבית על הערבויות האלה והם כלולים בתחשיבים של ביטוחי החבויות.

* דוד ליפקין, "מעריב", 09/12/02.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011