עזה 29, ירושלים,
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
מאמרים נוספים
 
התפטר מנכ"ל אליאנץ - חברת הביטוח הגדולה בגרמניה
אליאנץ רשמה הפסד שיא של 2.5 מיליארד אירו ברבעון השלישי של השנה, כתוצאה מהפסדים כבדים בביטוח
22/12/2002 00:00
על רקע המשבר המתמשך בענף הביטוח באירופה ושנה גרועה ביותר לחברת אליאנץ, התפטר במפתיע מנכ"ל חברת הביטוח הגדולה בגרמניה ומהגדולות בעולם, הניג שולטה נואל, 60, שנחשב לאחד החזקים במנהלי התאגידים בגרמניה.

במינוי מחליפו פסחה אליאנץ על מנהל הכספים הראשי של החברה ומינתה באופן לא צפוי את מיכאל דיקמן, בן 47, איש ביטוח עם ותק של 14 שנים בחברה. דיקמן ייכנס לתפקיד באפריל.

אליאנץ רשמה הפסד שיא של 2.5 מיליארד אירו ברבעון השלישי של השנה, כתוצאה מהפסדים כבדים בביטוח, ומההשלכות של רכישת דרזדנר בנק בשנת 2001 בעיסקת 24 מיליארד אירו. רכישה זו חשפה את חברת הביטוח הענקית לא רק לבעיות המחמירות של ענף הביטוח, אלא גם לנפילה החדה בבנקאות ההשקעות העולמית, בתוספת לגל הגואה של חדלות פרעון בקרב לקוחות הבנקים בגרמניה, אמריקה הלטינית וארה"ב.

כל חברות הביטוח האירופיות נקלעו בשנתיים האחרונות לשילוב הקשה של הנפילה בשוקי ניירות הערך והגידול בתביעות לנפגעי טרור, שטפונות ונזקי אזבסט. שילוב זה מחק סכומים גדולים של רזרבות הון ואילץ רבות מן החברות, ביניהן אליאנץ, לגייס הון חדש בהלוואות או בהנפקות, רק כדי להמשיך להוציא פוליסות ביטוח. אליאנץ גייסה לאחרונה 3.5 מיליארד דולר בהנפקת איגרות חוב.

שולטה נואל תיאר במסיבת עיתונאים את החלטתו לפרוש כ"החלטה אישית בתכלית", וכפי שנמסר הוא ימונה ליו"ר הוועד המפקח של אליאנץ. זהו תפקיד שמנכ"ל פורש בגרמניה מכהן בו לעתים קרובות, ושומר על השפעה גדולה.

* אליהו חסין, "גלובס", 19/12/02. 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011