האורן 12, מגשימים, 56910
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
איזי כהן
כתבות נוספות
 
כלל בעקבות מגדל
ימים ספורים לאחר תחילת כהונתו כמנכ"ל, מאוורר איזי כהן את השדרה הניהולית בכלל תוך גיוס אנשי אמונו ממגדל | בכוונתו להעתיק לכלל את המודלים הקיימים בחברה בה כיהן כמנכ"ל למעלה מעשור
לזה איש לא ציפה: לא חלפו יומיים מאז החל איזי כהן לכהן כמנכ"ל כלל, וכבר החלו רעידות אדמה בחברה, שמשפיעות על הענף כולו.

כהן, אשר כיהן בעבר כמנכ"ל מגדל במשך 11 שנים, החל לגייס משם את אנשי אמונו לטובת כלל, ובמקביל להיפרד לשלום מאלו המצויים בעמדות מפתח, שלא העלו על דעתם שהם עלולים לשלם מחיר כה כבד מיד לאחר פרישתו של שי טלמון, שכיהן כמנכ"ל כלל במהלך 5 שנים והעביר לכהן את שרביט הניהול רק בתחילת השבוע. כהן צפוי להציג מחר בפני דירקטוריון החברה את כל השינויים שבכוונתו לבצע.

היה ברור לכּל שכניסתו של מנכ"ל חדש לחברה פירושה עריפת ראשים, אך בשל מעטה החשאיות שהיה קיים סביב תכניותיו של כהן, דווקא רבים מאלו שנבעטו החוצה קיבלו ממנו את הרושם שמקומם בטוח. יש להניח שנוחי דנקנר, בעל השליטה בכלל, העביר לכהן את המסר הברור כי לאור הימצאותה של החברה על המדף, כמחויב על פי חוק הריכוזיות, מוטלת עליו משימה לא פשוטה: להשביח את החברה ככל יכולתו בפרק זמן קצר יחסית, על מנת שדנקנר יוכל לממש את הנכס ברווח מקסימלי.

כהן הבין שלמשימה זו דרושים חיילים חזקים ומנוסים, שיוכל לתת בהם אמון מלא תוך האצלת סמכויות לצורך מימוש הפוטנציאל הגלום בחברה, שיש הטוענים שלא מומש במלואו במהלך השנים האחרונות. כך פנה בדיסקרטיות לבכירים בעבר ובהווה במגדל ובסוכנויות שבבעלותה, והחל בבניית הצוות החדש.

לתדהמת שלמה אליהו, שרק לאחרונה הפך לבעל השליטה במגדל, התפנו בחברה משרות בכירות רבות, שאיוּשַן מחדש ידרוש היערכות מקיפה. זאת, נוסף על סיום תפקידו כשמשנה למנכ"ל מגדל של אמיר שלח, וכן פרישתם של דורון ספיר, שמונה לאחרונה למנכ"ל כאל, ושל דורון איתן, מנהל תחום הבריאות במגדל.

טרם ידוע מי יחליף את יוני קופרמן, מנכ"ל סוכנות הביטוח מבטח סימון המצויה בבעלות מגדל. כזכור, קופרמן יחליף את המשנה למנכ"ל כלל, רמי דיין, אשר שימש במהלך 4 השנים האחרונות כמנהל החטיבה לחיסכון ארוך טווח.

במגדל קבלו בתדהמה את הודעת פרישתו של קופרמן, לאור העובדה שמינויו גרם לפרישתם של כמה מבכירי מבטח. בחברה נהוג להכניס לשדרת הניהול עובדים שצמחו מלמטה- כך היה גם עם יונל כהן, מנכ"ל החברה הנוכחי. כעת לא פוסלים בחברה אפשרות לפיה יתיישב על כיסא מנכ"ל הסוכנות אחד המועמדים הטבעיים לתפקיד לפני מינויו של קופרמן, בהם ניסים ג'רבי, הקטור לדר וירון בראון. במידה שיוחלט על מועמד חיצוני- שמו של גיא עולמי, ששימש עד לפני כמחצית השנה כמחליפו של קופרמן בניהול תמורה, צף גם הוא בבורסת השמות.

משחק הכיסאות יוצא לדרך
בכוונת כהן להעתיק את המודל הקיים במגדל, לפיו פעילות החברה מחולקת בין המרחבים השונים ובראשם מנהלים בכירים שאחראים על הפעילות ועל ההתקשרות מול ערוצי ההפצה. על המרחבים כולם חולש ראש מערך העסקים.

איזי כהן החל לכהן כמנכ"ל כלל
2/12/2012
תקופת החפיפה בין כהן לטלמון הגיעה לסיומה | טלמון יהיה זכאי לשכר למשך 6 חודשים נוספים
המודל הקיים כיום בכלל שונה בתכלית מזה הקיים במגדל, שכן ישנו מטה ארצי המקיף לבדו את הפעילות, ובראשו עמד עד כה דיין. כך, קופרמן יהיה אחראי על המוצר, והאחריות על התפעול תועבר לראש מערך העסקים, כאשר על פי ההערכות ימונה לתפקיד יעקב (צ'יקו) זכריה המכהן כיום כמשנה למנהל חטיבת הלקוחות וערוצי ההפצה במגדל. כהן לוקח למעשה את הסמכות הנתונה בידי דיין ובידי אלכס קפלון, ראש מטה המכירות, ומעלה אותם למעלה. קפלון סירב לוותר על תפקידו זה, ופרש.

מהלך נוסף שבכוונת כהן להציג מחר לאישור הדירקטוריון הוא הטמעת כלל בריאות, בראשותו של ראובן קפלן, בכלל ביטוח, והפיכתה לחטיבה עצמאית. רכיבי המכירות והתפעול יועברו למערך העסקים הכללי של החברה, ובנוסף תוקם חטיבה שתרכז את המוקדים ואת הכלל הראשון, ובראשה צפוי לעמוד קפלן.

אתמול אושרו השמועות שהתרוצצו במהלך השבועיים האחרונים בנוגע למינויה של עלית כספי ממגדל כמנהלת האלמנטר בכלל, מהלך שהביא לפרישתו של יצחק קליין ששימש בתפקיד במשך 3 השנים האחרונות. כספי תהא אחראית על ההיבט המקצועי, ואילו ההיבט המכירתי והתפעולי יועברו אף הם למערך העסקים הכללי של החברה. את כספי יחליף ככל הנראה עופר אליהו, בעקבות רכישת מניות השליטה במגדל על ידי אביו.

רכש נוסף ממגדל הוא חיים רר, לשעבר ראש מערך התביעות של מגדל (שמגד), שצפוי להתמנות לתפקיד זה בכלל. בכוונת כהן להטמיע בכלל את מודל מערך השירות והתביעות שהוביל רר במגדל. תחת רר יעבוד דניאל כהן, מנהל מערך השירות בכלל בריאות, ותחתיו תוצב נאוה מנדלסון, ראש תביעות הבריאות במגדל, כמנהלת מערך שימורים.

אבי רוזנבאום, ראש המטה המקצועי במבטח סימון, יחליף את חדוה ברקאי, ושמו של זיו ריקלין ממבטח סימון עלה גם הוא בהקשר לאפשרות השתלבותו בצוות כלל החדש.

אסתי פרידמן, מנכ"לית כלל אשראי ומימון, ככל הנראה תסיים את תפקידה בכלל. בנוסף יפרוש מהחברה עומר פזי, מנהל אגף כלכלה במהלך השנה וחצי האחרונות, שאף כיהן בעבר כמנהל תחום תכנון אסטרטגיה, ושמעון קלמן, משנה למנכ"ל הפניקס ומנהל הכספים בחברה, מסתמן כאחד המועמדים להחליפו. עם זאת, אייל לפידות, מנכ"ל הפניקס, מפעיל לחצים רבים על מנת למנוע מינוי זה.

גיל ארזי, שהיה בעבר במגדל וכעת בתפקיד בכיר בתפעול בפניקס, יעבור אף הוא לכלל למערך המיחשוב.
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
1. הקטור לדר ולא לרר
יואט, 6/12/2012
בכל אופן ,אכן ראוי מאד לתפקיד
2. גיוס אנשי אמונו של איזי כהן ממגדל
נימי, 6/12/2012
כניסת מנכ"ל חדש לחברה פירושה עריפת ראשים. רעידת אדמה שתשפיע על ענף הביטוח כולו.. כרגיל מדלגים על החוק. היכן המפקח על הביטוח. שר האוצר וכל יתר המדענים.. ללא צינון. ללא כל הסבר. מדלגים על הסוכנים. על העובדים. אין נהלים, אין כבוד. ביום אחד וברגע אחד עוברים מצדלצד מנהלים בכירים מחברת מגדל לכלל.

3. לא איוורור אלא עריפת ראשים
המודאג, 6/12/2012
אינני עובד בכלל ואינני קשור לניהול בחברה. עם זאת נעשתה כאן עריפת ראשים מכוערת. עפו אנשים לא כיון שאינם מתאימים או עשו עבודה רעה או לא היו נאמנים, אלא רק כדי להכניס מקורבים. המעשה של איזי מביש ומכוער גם כלפי חברת מגדל מעטיניה ינק שנים רבות.
4. לפי השמועות יוסי זאן הבא בתור
יואל, 6/12/2012
לפי השמועות תחנת הרוח לא עושה רושם על איזי.
5. עריפת ראשים
אוהב את כלל, 7/12/2012
במשך 4 שנים ניהולו של רמי דיין ולהקתו גרמה לכלל נזק רב שמי שיחפור פנימה במקצועיות יגלה זאת כמה עמוק הוא..
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011