האורן 12, מגשימים, 56910
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
כתבות נוספות
 
בקרוב: הפרדה בין השיווק להפצה בקרב מנהלי ההסדר
החשש לניגוד עניינים העולה מהקשר בין המעסיק למנהל ההסדר הביא את האוצר ליזום חקיקה במסגרתה תתבצע הפרדה בין הפעילויות השונות | בניגוד לפרסומים, אין בכוונת האוצר להסדיר בקרוב את מבנה הבעלות של הסוכנויות
אגף שוק ההון צפוי ליזום תיקון חקיקה במסגרתו לא יוּתַר למנהלי ההסדר לבצע גם שיווק וגם הפצה במסגרת תפקידם, בשל החשש לניגוד עניינים- כך נודע לעדיף. כזכור, חשש זה היה קיים אף בבנקים, ואוּיַן בעקבות המלצות ועדת זקן שהוקמה בסוף 2011.

בכוונת האגף לפרסם בקרוב נייר עמדה או טיוטת חוזר לקידום הצעת החוק, לפיה סוכנות הסדרים לא תוכל להעניק גם שירות שיווק וגם תפעול לאותו מעסיק. בנוסף נבחנת חלופה לפיה סוכנות הסדר תאלץ לבחור אם תעסוק בשיווק או בתפעול, אך על פי ההערכות הסיכוי לאימוץ חלופה זו הינו נמוך ביותר. החשש לניגוד העניינים נובע ממצב בו המעסיק מקבל שירותי תפעול בחינם ממנהל ההסדר, ובתמורה "מגיש" את עובדיו לידי הסוכן.

לראשונה בענף: מכרז הסדר פנסיוני המפריד בין סליקה לתפעול
6/2/2014
בעוד באוצר נבחנת הפרדה בין התפעול להפצה בשל חשש לניגוד עניינים, בחרה החברה הממשלתית נת"ע לשלם מכיסה את שירותי הסליקה ולאסור קבלת תגמול מהיצרן
כתוצאה מכך, מתן זכות הבחירה בסוכן, שצפוי להיכנס לתוקף ביולי 2014, עשוי להשית הוצאות רבות על המעסיק, שכן העובדים יתבקשו לבחור בסוכן שיהיו אמוּן על שיווק המוצר הפנסיוני בלבד. כיום מנהל ההסדר מספק למעסיקים את מלוא השירות התפעולי, שעלותו מגולמת בדמי הניהול הנגבים מהעובד, שכלל אינו מודע לכך. השינוי, אם כך, הינו בשורה מבורכת עבור העובדים, אך מהלומה לא פשוטה הן עבור מנהלי ההסדר והן עבור המעסיקים.

יש לציין כי בניגוד לפרסומים, אין בכוונת אגף שוק ההון להסדיר במהלך התקופה הקרובה את תחום הסוכנויות המצויות בבעלות חברות ביטוח. הנושא אמנם צף כבר לפני זמן רב ומעלה אבק על שולחן הפיקוח, אך לעדיף נודע כי לעת עתה לא תתבצע הסדרה בתחום עד להבשלת הרפורמות הקיימות שצפויות להיכנס במהלך השנה הקרובה לתוקף. מטרת האוצר הינה להגביר את התחרות ואת השקיפות מול הלקוח, שאינו תמיד מודע לכך שהוא רוכש מוצר מסוכנות לה אינטרס מובהק למכור את מוצרי חברת האם שלה. האפשרויות העומדות על הפרק הינן מתן היתר לסוכנויות המצויות בבעלות החברות לשווק את מוצרי חברת האם בלבד, או לחלופין לאלץ את החברות למכור את הסוכנויות, אם כי מדובר באפשרות דחוקה.

מדובר בבעיה רחבה יותר מזו הקיימת בסוכנויות המצויות בבעלות חברות, שכן לעתים חברות מעניקות לסוכנים עצמאיים שירותי משרד בתמורה להתחייבות לניתוב לקוחות אליהם, ובעיה זו עולה גם במקרים בהם סוכנויות פרטיות חותמות על הסכמים עם חברות הביטוח להתחייבות לתפוקה בתמורה לעמלות גבוהות יותר, והלקוח כמובן כלל אינו מודע לכך.

מהתאחדות התעשיינים נמסר: "המעסיקים מברכים על הרצון לשקף לעובדים את עלויות דמי הניהול, אך עם זאת מנהלי ההסדר אשר שירותם החשוב הביא בין היתר לשיפור השירות לעובדים יצטרכו להמשיך ולהתפרנס. החשש הינו שבסופו של יום העלויות הללו יתגלגלו על גב המעסיקים והעובדים. בכל הסדר שיגובש יש לוודא שהינו ישים ולא מטיל נטל עודף על המעסיקים, כך שלא יוכלו לבצע את התפעול בצורה אפקטיבית".

מהאוצר נמסר: "הנושא נמצא בבחינה".
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011