אבא אחימאיר 14 א, רמת גן, 52587
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
רונן טוב
כתבות נוספות
 
רונן טוב: "אנחנו מוכנים לסבסד את דמי הניהול במטרה להיות רלוונטיים בזירה"
יו"ר מיטב דש גמל ופנסיה מתייחס לכדאיות הכלכלית של דמי הניהול האפסיים | בני שיזף: שוק הפנסיה חוזר למצבו מלפני 30 שנה
 
"לא קיימים רווחים בדמי ניהול אפסיים. עם זאת, ניתן לגדול ולצמוח. קרן פנסיה קטנה אינה יכולה לגדול אחרת, ולכן אנחנו מוכנים לסבסד את דמי הניהול במטרה להיות רלוונטיים בזירה"- כך אמר רונן טוב, משנה למנכ"ל ויו"ר מיטב דש גמל ופנסיה, ברב שיח שהתקיים לקראת ועידת עדיף ה-13.

הדברים נאמרו בנוגע למהלך בית ההשקעות דש בנובמבר 2012, זמן קצר לפני מיזוגו עם מיטב, בקמפיין חדש שכותרתו 'מהפיכת הפנסיה', במסגרתו הודיע על השקת פנסיה ישירה בה ייגבו דמי ניהול בשיעור אפסיים. נזכיר כי המהלך עורר תרעומת בקרב סוכני הביטוח, שמצאו עצמם מחוץ לתמונה.

בני שיזף, משנה למנכ"ל ומנהל תחום חיסכון ארוך טווח וסיכוני חיים בהפניקס, התייחס לרפורמת המקדמים המובטחים שהותירה את השוק הפנסיוני עם מוצר אחד. "למעשה אנחנו מסיימים סיבוב של פליק פלאק לאחור", סבור שיזף. "לפני 30 שנה השוק הפנסיוני היה מורכב בעיקר מקרנות פנסיה. במשך 3 עשורים שגעו את השוק לכל הכיוונים, וכעת חוזרים למצב שבו השוק כולו מורכב מקרנות פנסיה בלבד. אם המצב ימשיך כך – הממשלה תלאים את הקרנות בעוד כשנתיים, כי נכון להיום התנהלות דמי הניהול בעולם הפנסיה היא כזו שהעסק לא יחזיק מים. עד היום מוצר הפנסיה נשען על מוצרים אחרים שילכו וייעלמו מהמדף. יום יבוא וקרנות הפנסיה יהפכו את הקרנות לביטוח לאומי ב', ונלך 30 שנה אחורה".

"לדעתי לא השלימו את רפורמת המקדמים בכך שמנעו מהציבור את היכולת לבצע ניוד במוצרים קיימים", הוסיף רמי דיין, מומחה לביטוח פנסיוני בגונן גלזנר דיין ייעוץ. "הדבר הפך את המבוטחים לשבויים בפוליסות, וחמור מכך - מנע מהם ליהנות מפירות הרפורמה בדמי הניהול שנכנסה לתוקף בשנת 2013".

איציק עוז, מנכ"ל משותף באגם לידרים, ציין כי "לביטוח עדיין ישנם יתרונות מסוימים באובדן כושר עבודה וריסק, אבל הוא מוצדק רק אם הפערים בדמי הניהול בינו לבין קרן הפנסיה לא יהיו גבוהים".

"לדעתי מצטייר מהפך בכל שוק הצרכנות בעולם בכלל ובשוק הפנסיה והביטוח בפרט", אמר ישראל לחמן, מנכ"ל שאול את לחמן ייעוץ ובקרה פנסיונית. "הציבור רוצה לראות מוצרים פחות יקרים ופחות מורכבים. אולי הפיקוח מנסה לשדר במוצרים שיצאו לשוק את האמירה הזו. אין ספק שהשוק ישתנה, השוק יהיה בעוד שנה-שנתיים משהו שונה לגמרי - מוצר מרכזי כקרן הפנסיה שמשלימים אותו מוצרים רבים חדשים שלא קיימים כיום".

"כיום מודעות העובד גבוהה יותר, והוא צורך כיסוי ביטוחי גבוה יותר", ציין רו"ח ירון חריטן, משנה למנכ"ל ומנהל אגף משאבי אנוש באוניברסיטת אריאל. "מנהלי הסדר קטנים לא עומדים בדרישות הטכנולוגיות, ולא כל אחד יוכל לתת שירות נכון לעובדים מבחינה תפעולית".

רב השיח המלא יתפרסם במגזין עדיף שיופץ בוועידת עדיף ה-13.  
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011