אבא אחימאיר 14 א, רמת גן, 52587
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
כתבות נוספות
 
דחייה נוספת במכרז השוטרים והסוהרים
מדובר במכרז פנסיוני חסר תקדים בשל התקשרות ישירה של הממשלה עם הגוף המנהל | ציפייה בשוק לשינוי תנאי המכרז על מנת לפתוח אותו לכלל הגופים
המשרד לביטחון פנים הודיע השבוע על דחייה נוספת, למועד בלתי ידוע, של מכרז השוטרים והסוהרים, מהמכרזים הפנסיוניים הגדולים והמדוברים שיצאו לאחרונה לשוק. לעדיף נודע כי הסיבה לעיכובים הרבים היא היות המכרז ראשון מסוגו בשל העובדה שמדובר בהתקשרות ישירה של זרוע ממשלתית עם הגוף המנהל, לטובת קבוצת עובדים מוגדרת שאינה מאוגדת ושלא באמצעות ועד יציג.

נדחה המכרז הפנסיוני לשוטרים וסוהרים
19/12/2013
ועדת המכרזים הודיעה על דחיית המכרז בשל טענות אפליה שהועלו מצד בתי ההשקעות וחברות הביטוח הבינוניות | "מבטחי המשנה מסרבים להעניק כיסוי מפני אירועי טרור"
לדברי גורמים בענף, ההחלטה הדרמטית להקפיא את המכרז הינה תוצרת אגף החשכ"ל, בראשות מיכל עבאדי בויאנג'ו, האמון על המכרזים הממשלתיים. כך, בטרם יפורסמו תנאי המכרז בשלישית, יידרש האוצר לסוגיות הייחודיות הנובעות ממנו.

כיום נמצאים כ-10 אלף שוטרים וסוהרים במסלול פנסיה צוברת, מספר שצפוי לגדול בהדרגה עד לכ-28 אלף. בהודעת המשרד על הדחייה צוין כי "עד כה נדרשו השוטרים והסוהרים, שעל פי חוק חל עליהם איסור התארגנות, לדאוג באופן פרטי למבטח פנסיוני לפי מיטב שיקול דעתם, אך ללא יכולת לקבל מענה לצרכים ייחודיים הנובעים ממקצועם".

במשרד מסבירים שהחלטת ההקפאה נבעה מרצונו להבטיח תחרות ושקיפות. זאת, על רקע פניות חברות ביטוח בינוניות ובתי השקעות, שטענו כי תנאי המכרז הינם מפלים וסוגרים בפניהם את האפשרות להגיש מועמדות. לטענתם התנאים בנוסח הנוכחי פותחים את הדלת בפני 5 קבוצות הביטוח הגדולות בלבד. "כפי הנראה, המכרז נדחה מכיוון שבתי ההשקעות לא עמדו בתנאי הסף", אומר בני שיזף, סמנכ"ל הפניקס, בתגובה להקפאת המכרז. "מצד שני יש לא מעט אלמנטים במכרז שבית השקעות קטן לא יכול לתת להם מענה ונוצרה סיטואציה בעייתית - מצד אחד הגופים רוצים להשתתף, ומצד שני אין להם כלים לעשות זאת. אי אפשר להגיד לגוף שלא לפעול בהתאם לצרכים של החברים בו".

רונן טוב, משנה למנכ"ל ויו"ר מיטב דש גמל ופנסיה, אמר לעדיף: "אנחנו העלינו שני סייגים מרכזיים-האחד נוגע לתנאי הסף של התימחור על משתני אקטואריה- ביטוח כפול לסוהרים ולשוטרים, אשר עשוי להפיל את הסיכון על העמיתים האחרים בקרן, התניה שלא אנחנו ולא מבטחי המשנה היינו מוכנים לה. סייג נוסף הוא שתנאי הסף האחרים במכרז כוונו בעיקר לקרנות פנסיה של חברות ביטוח, ואין זה נכון שגוף ממשלתי לא יאפשר לקבוצות גדולות ומצליחות בגמל לגשת אליו. מדובר במכרז יוצא דופן שנוגע באלפי מבוטחים, ומדיר את רגליהם של גופים שיכולים לתת פתרונות".

טענה נוספת שהוצגה בפני משרד לביטחון פנים הינה ניגוד עניינים העולה לכאורה מכך שהגוף המייעץ המלווה את ההליך, שאול את לחמן, הוא אשר יעביר לגוף הזוכה את ההשתלמות לגבי ציבור המבוטחים בו. במשרד אמרו בתגובה כי ההדרכה תיעשה על ידי כל גוף שייבחר על ידי היצרן הזוכה, ובלבד שהמשרד יאשר אותו.

נזכיר כי המועד לסיום המכרז נקבע ל-22 בדצמבר 2013, ונדחה לראשונה ל-15 בינואר 2013. כעת ממתינים לפרסום המועד העדכני.

יצוין כי ב-2 בינואר 2014 פנה למשרד לביטחון פנים עו"ד גד נשיץ בשם לשכת סוכני הביטוח, בטענה לפיה תנאי המכרז מדירים את מגזר סוכני הביטוח מהמכרז ושוללים את הזכות להשתתף בו, בשל הבהרה שהתקבלה על ידי ועדת המכרזים בעקבות פניית הלשכה לפיה עובדי הספק הזוכה שיוקצו לטובת מתן השירותים הנוגעים למכרז יהיו שכירים בלבד. כלומר, סוכני ביטוח שאינם מהווים חלק מהחברה לא יוכלו לקחת בו חלק. לטענת הלשכה, מדובר בתנאי הפוגע "פגיעה קשה בעקרון השוויון, התחרות ההוגנת, וחופש העיסוק של סוכני הביטוח".

טרם התקבלה התייחסות המשרד לביטחון פנים לדברים.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011