אורי מקלב 3, יהוד, 56264
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
 
ביטוח סיעודי פרטי – מדוע?
עם האיסור על מכירת ביטוחי הסיעוד הקולקטיביים, קבוצה נרחבת של מבוטחים צריכה למצוא לעצמה פתרונות מותאמים אישית
ביטוחי סיעוד קבוצתיים (קולקטיביים), היוו לאורך שנים רבות את אחד ממסלולי הביטוח הסיעודי האטרקטיביים ביותר, וזאת בשל ההנחות הקבוצתיות אשר הוענקו למבוטחים מטעם מקום העבודה או הארגון בו הם עובדים.

החל מסוף שנת 2014, ייאלצו למעלה ממיליון מבוטחים בביטוחי הסיעוד הקולקטיביים לעבור לאחת ממסגרות הביטוח הסיעודי המוצעות להם כביטוח סיעודי פרטי דרך קופות החולים או חברות הביטוח.

ביטול הביטוח הקולקטיבי- מדוע?
הסיבה המרכזית אשר הובילה את אגף שוק ההון לבטל את ביטוחי הסיעוד הקולקטיביים, מקורה בחשש ההולך וגובר של משרד האוצר לחוסר העמידות הכלכלית של חברות הביטוח המפעילות ביטוחים קולקטיביים לעמוד בהתחייבויותיהם ברגעי האמת.

המחיר הנמוך (יחסית) של הביטוח הקולקטיבי מהווה את החשש המרכזי של משרד האוצר, כי בעת הצורך, ביטוחים אלו לא יוכלו לספק למבוטחיהם את הנדרש, ואף יתייקרו בצורה משמעותית עם השנים.

עתיד המבוטחים בביטוח סיעודי קולקטיבי
מסוף שנת 2014, מועד ביטול הביטוחים הקבוצתיים, יתבטלו בהדרגה כל ביטוחי הסיעוד הקולקטיביים עם מועד פקיעתם, כלומר, ביטוחים אלו לא יחודשו לאחר המועד המצוין עליהם. מבוטחים מתחת לגיל 60 יוכלו לרכוש ביטוח סיעודי באופן פרטי באמצעות קופות החולים או חברות הביטוח באופן ישיר ולא באמצעות מקום העבודה.
מבוטחים מעל גיל 60, הנחשבים לקבוצת גיל בסיכון גבוה יותר, יצטרפו למסלולי פוליסת ביטוח חלופית אשר הורכבה על ידי משרד האוצר. ההחלטה בדבר ההצטרפות תהיה בסופו של דבר בידי המעסיק או האדם הממונה מטעם מקום העבודה על ביטוחי הסיעוד הקולקטיביים.

מה כוללת הפוליסה החלופית?
הפוליסה החלופית אותה מציע משרד האוצר תכלול כיסוי שיתפרש לאורך חמש שנים ושינוע בין 3,000 שקלים בחודש ל-4,500 שקלים בחודש לעובדים בקבוצת הגיל 60-74, זאת במידה והם יהפכו לסיעודיים. עובדים מעל גיל 75 יזכו לכיסוי שינוע בין 2,500 שקלים בחודש ל-3,750 שקלים בחודש וזאת לתקופה של שלוש שנים.

על פי הערכות שונות, מבוטח מעל גיל 60 יידרש לשלם בין 200 ל-500 שקלים מדי חודש בגין ההצטרפות לפוליסה החלופית, אך המחירים הסופיים ייקבעו על ידי חברות הביטוח לאחר מועד כניסת הרפורמה וביטול הביטוחים הקולקטיביים.

מצד שני, הצטרפותם של למעלה ממיליון מבוטחים לשוק הביטוח הסיעודי הפרטי, תאפשר את פתיחת שוק הביטוחים הפרטיים לתחרות, דבר אשר יוביל (על פי הערכות מומחים) להוזלת מחירי הביטוח הסיעודי המוצעים כיום.

אם גם אתם רוצים ליהנות מתכנון פנסיוני וביטוחי, זה הזמן להכיר את מכלול השירותים המוצעים לכם על ידי "בלובר- שיווק פנסיוני, ביטוחים ופיננסים". שירותים אלו מאפשרים לכם ליהנות מבניית תיק ביטוחי "התפור" למכלול ההיבטים הפיננסיים והבריאותיים של המבוטח, כל זאת בהתאמה אישית למצבו הכלכלי והבריאותי כאחד.


 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011