אורי מקלב 3, יהוד, 56264
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
 
ביטוח סיעודי - הביטחון שלי
התארכות הגיל השלישי מצריכה היערכות מיוחדת של הציבור ליום סגריר | מהם הפרמטרים אשר יש לקחת בחשבון כאשר רוכשים ביטוח סיעודי?
ביטוח סיעודי המופעל במקרים בהם המבוטח הוגדר במצב סיעודי הינו ביטוח המעניק "רשת ביטחון כלכלית" עבור רבים מאיתנו. ביטוח סיעודי מאפשר למבוטחים או בני משפחותיהם לקבל סיוע כספי מחברות הביטוח או קופות החולים (תלוי היכן הם מבוטחים), במסגרת קבלת תגמולי ביטוח או תשלום הוצאות שוטפות למקרים בהם המבוטח הוגדר במצב סיעודי.

עד היום, ניתן היה לרכוש את מסלולי הביטוחי הסיעודי באמצעות ביטוחי סיעודי קבוצתי (קולקטיבי) או באמצעות ביטוח סיעודי פרטי באמצעות חברות הביטוח או קופות החולים. החל מחודש ינואר 2014, התבטלה האפשרות לרכישת ביטוח סיעודי קולקטיבי מטעם מקום העבודה, דבר אשר ייאלץ כמיליון מבוטחים לרכוש ביטוחי סיעוד פרטיים מחברות הביטוח או קופות החולים באופן ישיר.

התארכות הגיל השלישי וגיל הפרישה
העלייה המתמדת בתוחלת החיים בישראל ובעולם המערבי הובילה לכך שתעריפי הביטוח הסיעודי הולכים וגדלים משנה לשנה, וזאת ביחס ישיר למקרי הסיעוד הרבים. כידוע, הסיכוי להגדרת אדם במצב סיעודי עומדת ביחס ישיר לגילו. מנתונים שונים עולה כי 6% מבני 65-74 נמצאים במצב סיעודי, ואילו בקרב קשישים בקבוצת גיל 80+ הנתון עולה ל-32% מכלל האוכלוסייה בגיל זה.

הגדרת חולה סיעודי במדינת ישראל קובעת כי חולה סיעודי הינו אדם אשר איננו מסוגל לבצע מספר פעולות יומיומיות הכוללות בין היתר: קימה, שכיבה, רחצה, שתייה, אכילה, שליטה בסוגרים, יכולת להתפשט, יכולת להתלבש והליכה.
הנתונים השונים המופיעים לעיל, הם אלו ההופכים את האנשים בגיל 60 להיחשב לקבוצת סיכון, ולפיכך, חברות הביטוח וקופות החולים מחמירות את תנאי הפוליסה בנוגע לרכישת ביטוח סיעודי לאנשים מגיל 60 ואילך. בנוסף, קיים ההיבט של גיל הפרישה ממקום העבודה.

כיום, גיל הפרישה במדינת ישראל הוא 67 שנים בקרב הגברים ו-62 שנים בקרב הנשים. בשנת 2016 יעלה גיל הפרישה לנשים בהדרגה ויגיע לגיל 64 בשנת 2022. גיל הפרישה ביחס לתוחלת החיים ההולכת וגדלה, מהווים מקור לחשש בקרב חברות הביטוח הפנסיוניות ואף בקרב משרדי האוצר והרווחה, בנוגע ליכולות הכלכליות של המדינה וחברות הביטוח לעמוד בהתחייבויותיהם בשעת הצורך.

תכנון נכון של הביטוח הסיעודי
כמו כל תחום אחר בחיים, גם רכישה של ביטוח סיעודי מחייבת אותנו להיערך בהתאם ולהתייחס למספר רב של פרמטרים בכל הקשור לסוג הפוליסה אותה אנו רוכשים. החל מחודש ינואר 2014, עם כניסת הרפורמה המבטלת את ביטוחי הסיעוד הקולקטיביים, תעמוד לרשות הציבור האפשרות לרכוש ביטוחי סיעוד פרטיים באמצעות חברות הביטוח או קופות החולים.

רכישת הפוליסה חייבת להתבצע בהתאם למצבו הכלכלי של המבוטח, בהתאם לגילו ובהתאם למצבו הבריאותי, וכל זאת מתוך ראייה ארוכת טווח, שכך תוחלת החיים בעולם המודרני תמשיך במגמת העלייה גם במהלך העשורים הקרובים.
אנו ב-"בלובר-שיווק פנסיוני, ביטוחים ופיננסים" מעמידים לרשותכם בניית תיק ביטוחי המותאם באופן אישי לכל אחד ואחת מכם, וכל זאת מתוך מכלול היבטים הקשורים לתוחלת החיים המתארכת, גיל הפרישה, מצבכם הכלכלי והבריאותי כאחד, ועוד מגוון נרחב של היבטים.
   
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011