הרצל 91, ראשון לציון, 75151
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
מאמרים נוספים
 
ביטוח חיים בתכנון מוקדם
תכנון פנסיוני מוקדם מאפשר לעמוד את גובה רכיב ביטוח החיים בעבור המבוטח – דגשים ויתרונות בביטוחי מנהלים ובקרן פנסיה
הדרך הנפוצה ביותר כיום לדאוג לעתיד הכלכלי של בני המשפחה או שאר המוטבים שהוגדרו במסגרת הפוליסה הינה על ידי ביטוח חיים שנועד לספק תשלומים למוטבים בעת אירוע של פטירת המבוטח. תכנון פנסיוני מוקדם מאפשר לעמוד את היקף ביטוח החיים אותו יש לרכוש בעבור המבוטח.

מצד אחד, ביטוח חיים רחב היקף יכול לפגוע באפשרות הרכישה של כיסויים נוספים הכרחיים, ומצד שני ביטוח חיים קטן מדי - מקרים של תת ביטוח - עלול לחשוף את המוטבים לעתיד הטומן בחובו בעיות כלכליות.

תכנון פנסיוני וחישוב סכום הביטוח המבוקש
המתכנן הפנסיוני בשיתוף הלקוח מחשבים את סכום הביטוח המבוקש. בשלב הראשון המתכנן הפנסיוני עורך מעין "ראיון" ללקוח, על מנת לבחון את מכלול צרכיו, לרבות העדפותיו האישיות. לאחר קבלת המידע המתכנן מחשב את סכום הביטוח הנדרש באמצעות נוסחאות כלכליות.

נהוג להתייחס למספר פרמטרים בבסיס הגדרת סכום הביטוח הרצוי, כמו למשל השכר ברוטו, הוצאות בני המשפחה והבסיסי הכלכלי שיהלום את צרכיהם.

גורמים העשויים להשפיע על תכנון גובה ביטוח החיים
• שכר הברוטו של המבוטח.
• מספר הילדים במשפחה וגילו של כל ילד. במידה ומדובר במשפחה עם צרכים מיוחדים או עם ילד בעל צרכים מיוחדים, הרי שגובה הסכום עשוי להיות מושפע מכך.
• האם בבעלות המבוטח ישנה דירת מגורים והאם יש עליה משכנתא.
• האם ישנם סכומי ביטוח וסכומים נוספים ברשות המבוטח.
• מרווח הביטחון אותו המתכנן הפנסיוני לוקח בחשבון.
• שיעורי הריבית בעת החישוב.
• העדפות הלקוח במקרה בו משולם סכום ביטוח החיים למוטבים. האם למשל ברצונו לבצע זאת על ידי תשלום חד פעמי, קצבה או שילוב בין השניים.

ביטוח חיים וביטוח מנהלים
ביטוח מנהלים מאפשר לרכוש כיסוי חד פעמי לביטוח חיים, במסגרתו, במידה והמבוטח נפטר, חברת הביטוח תשלם את סכום הביטוח והחיסכון שבפוליסה לבני המשפחה.

בחינת פוליסת ביטוח מנהלים מתבצעת על ידי המתכנן הפנסיוני, ועל ידי בדיקה זו הוא יכול לראות האם ניתן להוזיל את עלויות הביטוח מבלי לפגוע בזכויות הפנסיוניות, והאם עדיף להגדיל בפוליסה את סכום הביטוח. חלק מביטוחי החיים נמצאים גם בקרנות הפנסיה והם משולמים כקצבה חודשית המכונה פנסיית שאירים.

ביטוח חיים בקרן פנסיה הינו זול יחסית, אולם הוא בעל מספר מגבלות- ראשית ניתן לקנות קצבת שאירים אך ורק בגובה שאינו עולה על השכר ברוטו, שנית בעקבות קרות אירוע למבוטח קצבת הילדים תיפסק בגיל 21 מבלי שקצבת האלמנה תגדל.
 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011