האורן 12, מגשימים, 56910
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
הצטרפו לעתירה. התאחדות חברות הביטוח
כתבות נוספות
 
בית המשפט אישר להתאחדות חברות הביטוח להצטרף כצד לעתירה להקצאת אגח "ערד"
חברות הביטוח ציינו בעתירה: למבוטחים, חברות הביטוח, ולמבוטחיהן, זיקה ישירה ועניין רב בתוצאות עתירה זו. הכרעה של בית המשפט הנכבד בעתירה זו עשויה לסייע להם, אך גם עלולה לפגוע בהם
בית המשפט העליון אישר להתאחדות חברות הביטוח להצטרף כעותרת להליך אותו מנהלים פורום החוסכים לפנסיה ואיגוד בתי ההשקעות בדרישה לחייב את המדינה להקצות אגרות חוב מסוג "ערד" לחוסכים בקופות גמל. חברות הביטוח עותרות בתוקף מעמדן כמנהלות פוליסות ביטוחי מנהלים, כאשר במעמדן כמנהלות קרנות פנסיה הן יהנו מאגרות החוב החדשות. בהחלטתו ציין בית המשפט: "לא בלי התלבטות תצורף המבקשת כעותרת". הצדדים לעתירה התבקשו להגיב לעמדת איגוד חברות הביטוח בתוך 21 ימים. 

איגוד בתי ההשקעות: אי הקצאת אג"ח ערד יוביל לפער של 30% בין קרן פנסיה לקופת גמל
8/5/2016
בתשובה לבית המשפט הגבוה לצדק טוענים באיגוד בתי ההשקעות כי הפערים יובילו למצב בו פנסיונרים יניידו כספים בין קופות גמל לקרנות פנסיה
חברות הביטוח ציינו בעתירה כי "למבוטחים, חברות הביטוח, ולמבוטחיהן, זיקה ישירה ועניין רב בתוצאות עתירה זו. הכרעה של בית המשפט הנכבד בעתירה זו עשויה לסייע להם, אך גם עלולה לפגוע בהם".

חברות הביטוח הוסיפו: "הואיל וביטוחי המנהלים מהווים את הצלע השלישית במשולש החיסכון הפנסיוני, והואיל והמדינה נוהגת בענייננו עם המבוטחים בביטוח מנהלים כשם שהיא נוהגת עם עמיתי קופות הגמל, רצוי לעמוד על מאפייני ביטוח המנהלים, על מנת לדעת במה הם שונים או שווים למאפייני ביטוחי המנהלים, על מנת לדעת במה הם שונים או שווים מאפייני קרנות הפנסיה, החדשות וקופות הגמל, כך שתעמוד בפני בית המשפט הנכבד, בעת שיכריע אם המדובר באפליה פסולה בין שווים או באבחנה לגיטימית בין שונים, תמונת החיסכון הפנסיוני בארץ על כל שלושת מרכיביו".

התאחדות חברות הביטוח הגישה את העתירה באמצעות משרד עורכי הדין פירון, כאשר איגוד בתי ההשקעות אינו מתנגד לצירוף חברות הביטוח ואילו המדינה טענה כי היא מתנגדת עקב השלב בו נמצא ההליך, לאחר שכבר הוגשה הודעת הבהרה על ידי המדינה. 

פגיעה של 30% בקצבה

איגוד בתי ההשקעות טען בתשובה שהגיש לבית המשפט הגבוה לצדק כי סירוב המדינה להקצות אג"ח "ערד" לעמיתי קופות הגמל לחיסכון עולה כדי אפליה פסולה, לא מידתית ומנוגדת לתכליות אחרות אותן ביקש המחוקק לקדם אגב הפיכת קופות הגמל למכשיר חיסכון לקצבה. "מנקודת מבטו של החוסך הבודד שאינו בקיא בכל הרזים, אין בעמדת המדינה מענה הולם לפגיעה הקשה שצפויה לאותו חוסך כתוצאה מיישום מדיניותה המפלה של המדינה בנושא הקצאת אג"ח ערד".

העותרים טוענים כי עמדת המדינה עשויה להוביל לפגיעה של עד 1697 שקלים בחודש בסכום הקצבה החודשי של פנסיונרים בקופות הגמל לעומת פנסיונרים בעלי מאפיינים זהים בקרנות הפנסיה. פגיעה כזו צפויה להימשך 20 שנה לפחות ולהסתכם בפער של כ-30% בסכום הקצבה החודשית בין פנסיונר בקופת גמל לאותו פנסיונר בקרן פנסיה.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011