האורן 12, מגשימים, 56910
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
מעלה ספק. מיכל הלפרין
כתבות נוספות
 
רשות ההגבלים: דרך התנהלות התאחדות חברות הביטוח מעלה ספק האם היא פועלת למען הענף כולו
רשות ההגבלים העסקיים פנתה להתאחדות חברות הביטוח בבקשה לתת הסברים בכל הנוגע להתנהלות ההתאחדות סביב הרפורמה של קרן ברירת המחדל
רשות ההגבלים העסקיים פנתה הבוקר (ד') להתאחדות חברות הביטוח בבקשה לתת הסברים בכל הנוגע להתנהלות ההתאחדות סביב הרפורמה שמקדמת הממונה על שוק ההון והביטוח, דורית סלינגר. במסגרת הרפורמה יש נסיון לסייע לחוסכים חלשים ונעדרי כוח מיקוח, ולצרף אותם לקרן פנסיה שתיבחר בהליך תחרותי בין קרנות הפנסיה. איגוד חברות הביטוח אף הגיש עתירה לבג"צ נגד המהלך. 

בית המשפט העליון הוציא צו המונע את פרסום הזוכים במכרז קרן ברירת המחדל
1/5/2016
בעתירה דרשה התאחדות חברות הביטוח להורות למדינה להסביר מדוע לא תבטל את החוזר לבחירת קרן ברירת מחדל ואת מסמך ההליך לקביעת קרנות ברירת מחדל נבחרות
ממידע ומסמכים שהגיעו לידי רשות ההגבלים עולה כי העתירה לבג"ץ הוגשה למרות התנגדותן המפורשת של חברות הביטוח הקטנות, ולמעשה, בניגוד לעמדה שהוצגה בפני בג"ץ, לא מדובר בעמדה משותפת של כל חברות הביטוח.

לטענת רשות ההגבלים העסקיים, ההתאחדות נמנעה מלגלות כי קיימת עמדה שונה (התומכת במהלך) בקרב מחצית מחבריו.

במסגרת הבקשה למתן הסברים נכתב כי דרך ההתנהלות מעלה ספק האם ההתאחדות פועלת למען הענף כולו או למען חברים ספציפיים בענף.

מדוע לא לבטל את החוזר ?

בעתירה דרשה ההתאחדות להורות למדינה להסביר מדוע לא תבטל את החוזר לבחירת קרן ברירת מחדל ואת מסמך ההליך לקביעת קרנות ברירת מחדל נבחרות. כמו כן ביקשה ההתאחדות צו ביניים, המשעה את תוקפם של החוזר והמסמך הנלווה עד להכרעה בעתירה זו, וכן צו ארעי, המשעה את תוקפם של החוזר והמסמך הנלווה עד לקבלת תגובת המשיבה לעתירה.

בית המשפט העליון החליט, כאמור, לעכב את פרסום פרטי הזוכים במכרז ואת דמי הניהול שיגבו, אולם לא הוציא צווים נוספים ודחה את העתירה למתן צו על תנאי וצו ביניים לגופו של עניין.

בעתירה כותבת ההתאחדות כי החיסכון הפנסיוני הוא מהנושאים הסבוכים והרגישים במשק הישראלי. "הוא כורך בתוכו היבטים כלכליים מורכבים ביחד עם היבטים סוציאליים רגישים, סוגיות הנוגעות ליחסי העבודה במשק ועוד. בהיותו חיסכון ארוך טווח ומשמעותי, שירות ציבורי חיוני ותוכנית שנועדה לשרת את הציבור בגיל השלישי, אין חולק על חשיבותה הרבה של היציבות במערכת הפנסיונית הישראלית, וכן בשמירה על אמון הציבור ביציבות זו".

"עניינה של עתירה זו הוא רפורמה חדשה, רחבת היקף, בתחום החיסכון הפנסיוני, שהתקבלה במסגרת החוזר והמסמך הנלווה בחודשים מרץ-אפריל האחרונים, ומשנה מן היסוד את האופן שבו נקלטים עמיתים בקופות גמל. רפורמה זו מהווה "רעידת אדמה" בתחום הביטוח הפנסיוני, המשנה מהיסוד את המצב המשפטי ששרר במשך שנים רבות עד לערב הוצאת החוזר, שלצד ההשפעות המיידיות שלה, שחלקן כבר מורגשות היטב בענף, קיים עדיין חוסר ודאות עצום באשר להשלכותיה".

לטענת העותרים, אשר מיוצגים על ידי משרד עורכי הדין ש.הורוביץ, בשונה מהמצב כיום, שבו מעסיקים רשאים לבחור – ובוחרים – בצורה פשוטה קופת ברירת מחדל לעובדיהם שלא בחרו בעצמם בקופת גמל, החוזר דורש מהם לצורך כך לקיים הליך תחרותי תובעני וקשיח ומנתב את כל העובדים שמעסיקיהם לא קיימו הליך כזה למוסד חדש שמוקם בחוזר: קרן ברירת מחדל לאומית, אליה יצורפו כל העובדים במשק שלא בחרו בעצמם בקופת גמל.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011