שד' רוטשילד 39, תל אביב, 6688308
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
כתבות נוספות
 
חברות הביטוח תוקפות את קרן ברירת המחדל: החוזר אינו אלא ניסוי כלים של הממונה
בתגובה להודעה שהגישה המדינה בעניין קרן ברירת מחדל, תוקפות חברות הביטוח וטוענות כי הממונה אינה יכולה לצפות את השפעותיה על שוק החיסכון הפנסיוני ובפרט על חסכונות העובדים שיופקדו בקרנות הנבחרות
התאחדות חברות הביטוח טוענת בתגובה שהגישה להודעת המדינה לבית המשפט הגבוה לצדק כי ההודעה מחזקת את טענות חברות הביטוח שמחייבות את קבלת העתירה ומדגישה את חולשת עמדת הממונה.

בדרך למכרז חדש: האוצר הסכים לקיצור קרן ברירת המחדל לשנתיים
27/6/2016
בתגובת המדינה להצעת שופטי העליון בעתירה נגד הרפורמה, ציינו באוצר כי הם מעדיפים להשאיר את המכרז על 3 שנים, אך יציאת המהלך לדרך חשובה יותר יתפשרו בתמורה לביטול העתירה
חברות הביטוח טוענות כי הפצרותיה של ועדת הכספים מהממונה להשהות את הוצאת החוזר וקידומו מדברות בעד עצמן. בניגוד לנטען, החוזר מונע קידום מהלכים חקיקתיים אפשריים. כך למשל, אין בסיס לטענה לפיה החוזר אינו מונע קידום מהלך חקיקתי של הקמת קרן בבעלות המדינה, והיא “יכולה לחיות לצד הוראות החוזר” שכן ברור שקיומן של שתי קרנות ברירת המחדל הנבחרות מונע מכל קרן אחרת לשמש כקרן ברירת מחדל שיורית. 

החברות טענות עוד כי אין מדובר כלל בחוזר מיטיב שנועד רק להגן על זכויות אדם: העברת כספי הפנסיה של ציבור גדול מאוד לקרן ברירת מחדל, שתיבחר על בסיס שיקול יחד של דמי ניהול, אינה לטובת העובדים, משקיימים שיקולים חשובים לא פחות שהמשקל שניתן להם הוא אפס.

ביחס לתקופת הבחינה של קרן ברירת המחדל מציינים בחברות הביטוח כי הממונה טוענת כי תקופה של שנתיים עלולה להיות קצרה מדי “לשם בחינת ההשלכות וההשפעה של המהלך על השוק הפנסיוני”. אמירה זו מחדדת את חוסר הוודאות העצום הקיים ברפורמה, שגם הממונה אינה יודעת את השפעותיה על שוק החיסכון הפנסיוני ובפרט על חסכונות העובדים שיופקדו בקרנות הנבחרות. “החוזר אינה אלא ניסוי כלים של הממונה, בו הגורמים השונים במשק משמשים כ’שפני ניסויים’ במהלך משולל סמכות”.

החברות טוענות עוד כי סמכות הממונה, לקיצור משך פעולת הקרנות הזוכות לשנתיים, אין בכוחה להפוך הסדר בלתי חוקי לחוקי ולא תצמצם את השפעותיו המזיקות. “אין מקום לתת החלטה לא מנומקת כהצעת הממונה. בעוד הממונה נטלה לעצמה מעל שנתיים להכנת החוזר, היא מבקשת עתה מבית המשפט לתת גושפנקא למהלך בבהילות וללא הנמקה. להנמקתו של בית המשפט בשאלת הסמכות יש השלכות רוחב, ולגישת העותרת דיון מנומק בטענות יחייב את המסקנה שהחוזר הוצא בחוסר סמכות”.

 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011