שד' רוטשילד 39, תל אביב, 6688308
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
מכרז חדש. קרן ברירת מחדל
כתבות נוספות
 
האוצר פרסם הוראות חדשות לעניין המכרז לקרן ברירת מחדל
המכרז הראשון יהיה למשך שנתיים והוא יתחיל ב-1 בנובמבר 2016. על פי ההוראות המתוקנות החל מ-1 בנובמבר 2018 המכרזים יהיו למשך שלוש שנים
לאחר שבית המשפט העליון דחה את עתירת חברות הביטוח נגד הפעלת קרן ברירת המחדל, מפרסם היום (ב') אגף שוק ההון באוצר תיקון בעניין הוראות לבחירת קופת גמל. המכרז הראשון יהיה למשך שנתיים והוא יתחיל ב-1 בנובמבר 2016. על פי ההוראות המתוקנות החל מ-1 בנובמבר 2018 המכרזים יהיו למשך שלוש שנים. החברות יגישו את הצעותיהן למכרז החדש עד 24 ביולי 2016 ופרסום החברות הזוכות ודמי הניהול הזוכים יהיו ב-1 באוגוסט 2016.

בג"צ אישר את רפורמת קרן פנסיה ברירת מחדל: האוצר יצא במכרז חדש
30/6/2016
לאחר שאגף שוק ההון הסכים בלית ברירה לקיצור תקופת המכרז משלוש שנים לשנתיים, אישר הרכב השופטים את הרפורמה | כחלון: "ניצחון לעובדים החלשים והבלתי מאוגדים"
ביום חמישי האחרון דחה בית המשפט העליון את עתירתן של חברות הביטוח נגד רפורמת קרן ברירת המחדל והודיע כי הוא מאשר להוציא את המהלך לדרך. בהתאם לרפורמה, כלל המעסיקים והעובדים במשק, אשר נמנעו מלבחור קרן פנסיה, יוכלו להצטרף לקרן ברירת מחדל אשר תיקבע על ידי הממונה על שוק ההון, דורית סלינגר.

שופטי בית המשפט העליון ציינו בפסק הדין כי המדינה אחראית לדאוג לרווחתם של העובדים בתקופה הפרישה, ולכן בסמכותה של הממונה על שוק ההון לקבוע הוראות אשר יטיבו את מצבם של עובדים. על מנת לאפשר למדינה להפיק לקחים מהתהליך נקבע בפסק הדין כי קרנות ברירת המחדל יוגדרו לתקופה של שנתיים, במקום שלוש השנים אותן תכנן אגף שוק ההון.

"כעיקרון עמדת המדינה היא כי התקופה של שלוש שנים שנקבעה בחוזר היא תקופה סבירה ומאוזנת, שאינה ארוכה בנסיבות העניין, וכי שיני התקופה מעורר קשיים", כתבו במשרד האוצר בתגובה לבקשת השופטים לקיצור תקופת המכרז. "שינוי פרק הזמן שנקבע לשנתיים יחייב יציאה להליך תחרותי חדש, בשים לב לכך שמדובר בשינוי יסודי של תנאי מתנאי ההליך ויש בו כדי להשפיע על הצעותיהם של המציעים הנוכחיים, וכן על מציעים פוטנציאליים אשר כלכלו את צעדיהם לפי נוסח החוזר המקורי", נכתב. צעד כזה, מדגישים באוצר, יגרור עיכוב נוסף ביציאתו לדרך של המהלך.

השופטים קבעו כי הוראות החוזר אינן פוגעות פגיעה בלתי מידתית בזכויות המעסיקים והגופים המוסדיים. עם זאת, הם ציינו כי קיימים שאלות וקשיים מסוימים. על כן נקבע (בהסכמה) כי השנתיים הבאות יהיו מעין "תכנית הרצה" ("פיילוט"), שבה ייבחנו השפעות ההסדר שבחוזר על השוק הפנסיוני, וייבדק האם הסדריו מגשימים את התכלית לשמה נועדו. לדעת בית המשפט, טוב היה אילו במהלך תקופה זו עוגנו הוראות החוזר בחקיקה, אשר בכך יהא גם כדי לתרום ליציבות ולוודאות הנחוצות בשוק גם לשיטת המשיבה עצמה.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011