קפלן 1, ירושלים, 91950
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
כתבות נוספות
 
"ביטוח מנהלים הינו מוצר טוב יותר, אולם מחירו גבוה יותר"
כך קבע רג'ואן גרייב, סמנכ"ל בכיר בהפניקס ולשעבר סגן בכיר באגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון. בהרצאתו שהתקיימה בוועידת הסוכנים והיועצים ה-10 שנערכה היום (ג') במכללה למנהל. גרייב השווה בין קרן הפנסיה לביטוח מ
 רג'ואן גרייב, כיום סמנכ"ל בכיר בהפניקס ובעברו סגן בכיר למפקחת על אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר, פתח את הרצאתו באומרו כי "חלק מהרפורמות שנעשו במהלך תקופתי הובילו למוצר הפנסיוני היחידי שיש היום, קרן הפנסיה. כשבחנו את המתרחש בביטוח בעולם, ראינו שיש מוצרי חיסכון נצברים, ביטוח מנהלים או קופות גמל, אולם אין מודל הדומה לקרן הפנסיה הישראלית".

גרייב השווה בין קרן הפנסיה לביטוח מנהלים והסביר כי מרכזיותה של הקרן נובעת בעיקר ממחיר דמי הניהול בה. "ביטוח מנהלים הינו מוצר טוב יותר, אולם מחירו גבוה יותר".

"בתקופה שבה דמי הניהול ירדו באופן משמעותי, זה הזמן לבחון בשנית, האם ביטוח המנהלים באמת יותר יקר מקרן הפנסיה?", אמר רגייב שדימה את קרן הפנסיה לנסיעה באוטובוס ואת ביטוח המנהלים לנסיעה במונית. "בקרן הפנסיה כל אחד צריך להתאים את מידותיו אליה, בעיקר מפני שהפנים הם לקראת עולם של תקנון אחיד. כמעט ואין שונות בין הקרנות, שם המשחק הוא דמי הניהול. בעולם מגוון, שבו יש לאנשים שונים יש צרכים שונים, האם ניתן להלביש מוצר אחד שיתאים לכולם? התשובה היא כמובן לא".

למעלה מ-950 משתתפים בוועידת הסוכנים והיועצים ה-10
5/7/2016
מאות המשתתפים נהנו מהרצאות, רבי שיח וסדנאות אפשר פרסו בפניהם הזדמנויות לצמוח בשוק המשתנה | סגן שר האוצר: חלק מהצעדים נתפסו בעיני השחקנים כפוגעים בעסקיהם, זו לא הייתה הכוונה


גרייב מנה את הסיבות לכך ששוק תחרותי ובריא מחייב קיום אלטרנטיבה. בין היתר בשל חוסר התחרות הנוצרת בשוק של מוצר אחיד, ייתור הסוכן על ידי יועצים ומעסיקים בשל פשטות המוצר. כמו כן מכיוון שהפנסיה נמכרת ללקוח ללא מפגש עם סוכן, נמנעת הבנת צרכי הלקוח שאינו מקבל בעצם מענה הולם. 

הרגולציה צריכה לעשות את התיקונים

גרייב הדגיש כי דמי הניהול בממוצע כיום בביטוחי מנהלים עומדים על 3% מההפקדות ו-0.5% מהצבירה, והבהיר כי הסימולציה המוצגת ללקוח אינה משקפת מציאות. "הסימולציה אינה מתייחסת לשינויים הצפויים בקצבה בעקבות איזון אקטוארי שמבוצע בקרן הפנסיה. כמו גם, הסימולציה אינה לוקחת בחשבון משתנים איכותיים אלא כמותיים".

גרייב הסביר כי מנגנון האיזון האקטוארי מושפע מתשואה דמוגרפית ומריבית תחשיבית, "וגורמים אלו תורמים לחוסר ודאות גדולה במוצר הפנסיה, ולפער בין הצבירה לסוף תקופה המוצגת בסימולציה לבין הצבירה שתושג בפועל".

לדבריו, מבדיקה בפנסיה נט עולה כי ממוצע דמי ניהול מצבירה בקרן הפנסיה עומד על 0.28%

לצד 0.5% שנוצר מעודף/גירעון אקטוארי. "תוספת זו תביא את המבוטחים לחשיבה מחודשת. היחס בין הפורשים לחוסכים הוא קטן מאוד, הרגולציה צריכה לעשות את התיקונים", סיכם גרייב. 
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011