קפלן 1, ירושלים, 91950
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
כתבות נוספות
 
"נשים שיגיעו לגיל 62 צפויות לדחות את פרישתן"

כך אמר יואב בן אור, מנכ"ל עמיתים, קרנות הפנסיה הוותיקות, אשר הרצה בוועידת הסוכנים והיועצים ה-10 שהתקיימה אתמול (ג'). עוד טען כי על המדינה לדאוג לתעסוקת מבוגרים
 
"נשים עובדות פחות מגברים, מרוויחות פחות מהם אבל חיות בממוצע יותר שנים", הסביר יואב בן אור, מנכ"ל עמיתים, קרנות הפנסיה הוותיקות, בהרצאתו שהתקיימה אתמול (ג') בוועידת הסוכנים היועצים ה-10.

לדבריו, "הפנסיה של הנשים נמוכה ב-2,000 שקלים מגברים. האוצר רוצה לעלות את גיל הפרישה לנשים, מסיבות רבות. עד 2003 גיל הפרישה החוקי לנשים היה 60 שנה ובהדרגה הוא עלה.
האוצר מעוניין במנגנון אוטומטי שיעלה את גיל הפרישה בצמוד לתוחלת החיים. גיל הפרישה לגברים בהשוואה למדינות ה-OECD נמצא בטופ, ועומד על 67 שנים. גיל הפרישה לנשים בישראל נמצא בתחתית הטבלה, עומד על 62 שנים וזקוק לתיקון.
"המודל הצ'יליאני הוא חשוב, אבל לא בטוח שעשרה אחוז מניות יספיקו למי שפורש היום"
6/7/2016
חגית בכור, מנהלת אגף ייעוץ ומחקר בנק הפועלים, בחנה בהרצאתה שהתקיימה אתמול (ג') בוועידת הסוכנים והיועצים ה-10 שקיימה עדיף את הגורמים שיש להתחשב בהם כשרוצים להשקיע לאורך זמן בשווקים משתנים
 

בן אור בחן את ההיבטים הכלכליים של גיל הפרישה וציין כי "בקרנות הפנסיה הוותיקות, המחקרים האקטוארים מראים כי נשים שיגיעו לגיל 62 צפויות לדחות את פרישתן. צריך לקחת בחשבון פרמטרים כלכליים, אפשריות תעסוקה, מאפיינים אישיים ותוחלת חיים. מנגד, יש אנשים המבינים שאין טעם לחכות לגיל הפרישה על מנת לחיות את החיים שהם תמיד חולמים עליהם. הם בוחרים לפרוש מוקדם ומייצרים לעצמם תעסוקה גמישה יותר. זו החלטה אישית מתי לפרוש".

בן אור סיכם באומרו כי "בוועדת נתניהו הכיוון סומן, גיל הפרישה לנשים יעלה. כנראה שלא יבוטל גיל פרישת חובה, חייבים לטפל בשוק העבודה, תעסוקת קשישים, כתב המינוי רומז - קישור לתוחלת החיים וטיפול באוכלוסיות חלשות שיפגעו מהמהלך".
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011