האורן 12, מגשימים, 56910
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
כתבות נוספות
 
ליצמן לנתניהו: אי קידום הרפורמה בסיעוד – הפרת הסכם הקואליציוני
שר הבריאות וראש הממשלה נפגשו בעקבות המבוי הסתום בין משרדי הבריאות והאוצר באשר לתקצוב ביטוח סיעוד ממלכתי
על פי תכניתו של שר הבריאות, יעקב ליצמן, החל מה-1 בינואר אמורה להיכנס לתוקפה רפורמת ביטוח סיעוד ממלכתי, שתאפשר לכל אזרח להיות מכוסה בביטוח סיעודי. אולם חרף הצהרותיו החוזרות ונשנות בנושא, לפי שעה הרפורמה לא זוכה לתקצוב מספק ממשרד האוצר, מה שמעמיד בסימן שאלה את כניסתה לתוקף במועד המתוכנן.

ליצמן: ביטוח סיעודי ממלכתי ימומן גם מעודפי תקציב
5/7/2016
שר הבריאות הזהיר כי אם ב-1 בינואר לא יופעל ביטוח סיעודי ממלכתי, יהיה משבר קואליציוני | הוא תקף את סלינגר: אינני יודע מי זאת, היא לא משתפת פעולה
העיכוב בהעברת התקציבים הביא את שר הבריאות להיפגש אתמול (ג') עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ולהזכיר לו כי השניים חתמו על קידום הרפורמה במסגרת ההסכמים הקואליציוניים שאפשרו את כניסת מפלגתו של ליצמן, יהדות התורה, לממשלה. במהלך השיחות אמר ליצמן לנתניהו כי אי קידום הרפורמה הינה הפרת ההסכם הקואליציוני, רמז לכך שהוא ישקול פרישה מהממשלה אם ההסכם לא יכובד. 

"ראש הממשלה בנימין נתניהו חתם בהסכם הקואליציוני על התחייבות להנהיג בינואר 2017 ביטוח סיעודי. אני בטוח שהוא יקיים את הבטחתו", אמר שר הבריאות בתחילת החודש.

על פי תכניתו, ההוצאה התקציבית שתאפשר את קידום הרפורמה תגיע משני מקורות - העלאת מס בריאות ב-0.5% עד 0.6%, ועודפי תקציב של ארבעה משרדי ממשלה: הבריאות, הרווחה, הפנים והכלכלה. לדבריו, העלאת מס הבריאות תכניס 1.2 עד 1.5 מיליארד שקלים בשנה, ומי שמשתכר 10,000 שקל לחודש, יצטרך לשלם עוד 40 שקל (ליתר דיוק - 50 עד 60 שקל – המערכת).
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011