האורן 12, מגשימים, 56910
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
כתבות נוספות
 
פוליסת סיעוד אחידה לחברי קופות החולים – היום שאחרי
עבור רבים משחקני הענף הרפורמה בביטוחי הסיעוד, אשר יצאה לדרך בתחילת החודש, עדיין לוטה בערפל. אודי לוי, ממחלקת ביטוחי בריאות וסיעוד במשרד האוצר, פורש את היתרונות והאתגרים הצפויים בהמשך הדרך
ב-1 ביולי האחרון נכנסה לתוקף פוליסת הסיעוד האחידה לחברי קופות החולים, כאשר חלקה השני הכולל אפשרות למעבר ברצף זכויות בין ביטוחים במקרה של מעבר קופת חולים יכנס לתוקף ב-1 בינואר 2017. הביטוחים הקבוצתיים הסיעודיים הנערכים לחברי קופות החולים כוללים כ-4 מיליון מבוטחים, שיעור יוצא דופן בקנה מידה עולמי. "משכך, רואה אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון חשיבות רבה ליציבותם האקטוארית של ביטוחים אלו והשירות הניתן בהם ועקרונות אלו עומדים במוקד הפיקוח וההסדרה בנושא זה", מסביר אודי לוי, ממחלקת ביטוחי בריאות וסיעוד במשרד האוצר.

ליצמן לנתניהו: אי קידום הרפורמה בסיעוד – הפרת הסכם הקואליציוני
27/7/2016
שר הבריאות וראש הממשלה נפגשו בעקבות המבוי הסתום בין משרדי הבריאות והאוצר באשר לתקצוב ביטוח סיעוד ממלכתי
לוי מנה את יתרונות הפוליסה האחידה: "בזכותה יתאפשר לראשונה למבוטחים לעבור בין קופות החולים ביתר קלות. כל אדם יוכל, ללא קשר לגילו ומצבו הרפואי, להתנייד בין פוליסות סיעוד ברצף זכויות מלא. כמו כן, אם בעבר היה בלתי אפשרי להשוות בין תנאי הפוליסה בכל קופת חולים, הרי שהיום משימה כזאת הופכת לפשוטה הרבה יותר וממקדת את הדיון על איכות הכיסוי במדדי שירות פשוטים וברי השוואה לציבור הרחב".

עם זאת פירט לוי גם את האתגרים שמציבה הפוליסה האחידה: "מבחינת היקף הפוליסה, יש לתת את הדעת לכיסוי שמעניקה הפוליסה כחלק ממארג הפתרונות העומדים לרשות אדם כאשר הוא נדרש לממן את היותו סיעודי. בנוגע להרחבות ולרבדים נוספים בפוליסה, ניתן לחשוב על אוכלוסיות שיהיו מעוניינות להרחיב את היקף הכיסוי בפוליסה (בדמות ביטולם של חריגים למשל), או לחלופין להקטין את היקף הכיסוי תמורת פרמיה פחותה יותר. מעבר לדיון העקרוני בדבר נחיצותם, הרצון לייצר רבדים שונים של היקף כיסוי הוא מורכב גם בהיבט האקטוארי בביטוח סיעודי קבוצתי מסוג זה", ציין.

לוי התייחס גם לממשק המעבר בין הפוליסות, "לקראת כניסתן לתוקף של הוראות אשר יגדילו את היקף המידע שיהיה לחברות הביטוח בביטוחים אלו, נוצרת ההזדמנות לייצר הליך מעבר בין פוליסות של קופות שונות הדורש פעולות מינימליות בלבד מאת המבוטח, באופן שיבטיח כי זכויות ישמרו בעת המעבר בין הפוליסות וללא טרחה מצדו", הבהיר נציג האוצר.

המאמר המלא יפורסם במגזין ספטמבר 2016, שיופץ בכנס השנתי ה-13 של עדיף בענף ביטוחי הבריאות והסיעוד, יום ג', 13 בספטמבר 2016, אווניו, קריית שדה התעופה
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011