האורן 12, מגשימים, 56910
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
כתבות נוספות
 
הכשרה אחרונה בשיעור שיוך הכספים שמעסיקים הפקידו לחסכונות העובדים
על פי נתוני האוצר, שיעור הכספים המשויכים בהכשרה עמד באוגוסט על 58% | ילין לפידות ניהול קופות גמל מובילה עם 100% | שיוך הכספים בקרב חברות הביטוח נמוך מזה של חברות הגמל והפנסיה שלהן
הכשרה ביטוח מדורגת במקום האחרון בין הגופים המוסדיים בכל הקשור לשיוך כספים שהפקידו מעסיקים לחסכונות עובדיהם. מהנתונים שפורסמו באתר משרד האוצר עולה כי רק 58% מכספי החוסכים בהכשרה משויכים לחסכונותיהם. את רשימת 22 הגופים המוסדיים שפרסם האוצר מובילה ילין לפידות ניהול קופות גמל עם שיוך כספים בשיעור של 100%.

הקלות בחובת הדיווח: תחול בפברואר 2016 רק על מעסיקים עם למעלה מ-100 עובדים
28/12/2015
ביולי 2016 יחולו התקנות גם על מעסיקים המנהלים 50-100 עובדים ובינואר 2017 יצטרפו לחובה זו יתר המעסיקים | מעסיקים של עד 5 עובדים ייהנו מפטור מדיווח שוטף
שיוך של 99% רשמו מיטב דש גמל ופנסיה, אינפיניטי ניהול השתלמות וגמל, הראל פנסיה וגמל וכלל פנסיה וגמל. מקדימות את הכשרה, כלל ביטוח עם שיעור של 79% ואיילון ביטוח עם 82%. ממוצע השוק הוא 95%.

ב-1 בפברואר 2016 נכנסו לתוקפן תקנות תשלומים לקופות גמל. התקנות מסדירות את אופן העברת הדיווח של העברת כספים ממעסיקים לגופים המוסדיים, וקובעות חובת מתן היזון חוזר על דיווחים אלה. דיווח תקין על העברת כספים מהווה תנאי בסיסי לרישום זכויות העובד כנדרש.

עוד מצוין באתר האוצר כי אגף שוק ההון מקיים מעקב שוטף אחר אופן יישום התקנות בגופים המוסדיים ובקרב המעסיקים. בין השאר, מועברים נתונים ודיווחים שוטפים מדי שבועיים לאגף שוק ההון על ידי הגופים המוסדיים. מהנתונים ניתן ללמוד על אחוזי שיוך הכספים לחשבונות העמיתים והמבוטחים במוצרים הפנסיוניים השונים (קופות גמל, קרנות השתלמות, קרנות פנסיה ופוליסות מנהלים) שמנוהלים בגופים המוסדיים.על בסיס אותם דיווחים דירג האוצר את ביצועי הגופים המוסדיים בהתאם לאחוזי השיוך המצטברים בגין כלל הכספים הפנסיוניים שהועברו לגופים מחודש פברואר השנה (בגין שכר ינואר) ועוד חודש אוגוסט (שכר יולי).

המספרים חושפים פער מעניין לפיו, באופן גורף שיוך הכספים בקרב חברות הביטוח נמוך מזה של חברות הגמל והפנסיה שלהן. כך, למשל, שיוך הכספים בכלל פנסיה וגמל הוא 99% לעומת שיעור של 79% בלבד בשיוך הכספים בכלל ביטוח. במנורה מבטחים פנסיה וגמל שיעור שיוך של 98% לעומת 87% במנורה מבטחים ביטוח.

מהכשרה נמסר בתגובה כי "נכון לספטמבר שיעור שיוך הכספים בהכשרה כבר עמד על 69% ואנו ממשיכים לפעול לצמצום הפער עד סגירתו במהלך החודשים הקרובים. לשם כך תגברה החברה את צוותי התפעול והקצתה כח אדם ייעודי".

ידיעה מורחבת בנושא בשבועון עדיף שיופץ הערב.

 
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
1. מי שאחרון זה משרד האוצר
אלון, 26/10/2016
כתבה מוזמנת של כלכליסט, 95% שיעור הפקדות, מצחיק שמודדים גם גמל השתלמות ופנסיהשם אין איכושר ושונות וכיסויים נוספים שמאוד משפיעים על הציון הזה.
בביטוחי מנהלים שיעור ההפקדות הוא כ-80% כלומר אחד מכל חמישה שקלים לא הגיע ליעדו!!!
באחריות ישירה של המפקחת ושר האוצר.
אם זה בצבא מפטרים את הרמטכ״ל ושר הביטחון.
לפני שנה המצב היה הרבה יותר טוב,ְ וההפקדות שבוצעו ידנית היו מדוייקות יותר.
הרפורמה היא נכונה, אך הכנת טיוטה אינה מספיקה כדי להכין את השוק ולאור תיקון 16 הבלאגן רק יגדל.
זה כמו שאלישע לוי יוציא חוזר שמעוד שנתיים נבחרת ישראל משחקת כמו ברצלונה, הכל טוב בחוזר, השאלה אם ישים לנבחרת או לביטוחי מנהלים.
כמו שהכדורגל מנוהל בחובבנות כך גם האוצר שלא הכין כראוי את השוק.
מדינת החובבנים.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011