האורן 12, מגשימים, 56910
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
עופר נוריאל בוועידת עדיף ה-17
מאמרים נוספים
 
אכן תקופה מרתקת
זו תקופה של התחדשות, של שינוי מגמות, של התרחשויות וכולם נערכים לכך | מתאימים עצמם לעידן המתחלף, לעידן של צרכנות פיננסית נבונה, עם כללי רגולציה וטכנולוגיות חדשות המאפשרים לצרכן לקבל בתבונה את ההחלטה
ועידת עדיף הפכה למסורת שנמשכת כבר שבע עשרה שנים, בה אנחנו מארחים למפגש ייחודי את כל ראשי הענף - מכל חברות הביטוח, בתי ההשקעות, מהרגולציה, אנשי מקצוע מובילים, מנהיגים של התפתחות הענף.

אני מאמין גדול במסורת, בעיקר כיוון שהיא מייצרת המשכיות, וגאה על כך שהצלחנו ליצור מסורת של הוקרה וכבוד לענף ולפעיליו. הוקרה על התחדשות, על תוצאות ועל דרך. 

הערב, לצד ההכרזה על נבחרי השנה של עדיף ועיתונאי הביטוח והפיננסים, בחרנו להוקיר אדם מיוחד, שהגיע לתחום חסר כל, ובזכות תושייה, העזה, אמונה ואנושיות, הצליח להטביע חותם בענף – אלכס צ'רנומורדיק.

זו הזדמנות נאותה לברך את ליאור רוזנפלד, הנשיא הנכנס של הלשכה, ולאחל לו ולהנהגה החדשה הצלחה באתגרים הגדולים העומדים בפני סוכני הביטוח, בתקופה מרתקת זו.

וזו אכן תקופה מרתקת, תקופה של התחדשות, של שינוי מגמות, של התרחשויות מתחת ומעל לפני השטח וכולם נערכים לכך. מרעננים את התפיסות הקיימות, מתאימים את עצמם לעידן המתחלף, לעידן של צרכנות פיננסית נבונה, עם כללי רגולציה וטכנולוגיות חדשות המאפשרים לצרכן לקבל בתבונה את ההחלטה. 

למעשה הכתובת הייתה על הקיר מזמן. הרגולציה כתבה אותה באותיות קידוש לבנה כבר לפני שנים. הזמן מבשיל ואפשר להגיד שמבלי לשים לב אנו כבר בעידן הבא וכבר מְשָחַקים במגרש החדש. 

לשחקנים החדשים ולגופים הגדולים מדובר באתגר, אבל בכזה שהם יכולים לצלוח. החדשים, לומדים את המציאות הקיימת ונערכים לה ללא מטען עודף. הם זקוקים רק לדיוק סופי של המוצר אל מול צורכי השוק.

לשחקנים הקיימים, המנגנון, הוא היתרון והחיסרון. ההווה הוא הכוח והעוצמה שלהם. אך הוא גם חרב פיפיות, כי המוטיבציה לבצע שינויים קשה יותר כאשר אנו עסוקים באתגר היומיומי השוטף מקשה על התפתחות המחר, בעיקר כשהוא רווחי. ולמרות זאת, גם הם כבר בעיצומם של שינויים ופיתוחים, והם סקרנים לראות כבר את המחר.

וישנם שחקנים קטנים יותר, אך לא פחות חשובים. סוכני הביטוח מחזיקים בנכס אדיר משלהם – מאות אם לא אלפי לקוחות, שהם מכירים טוב יותר מכל פעיל אחר בשוק. מאז ומתמיד – הלקוח נמצא במרכז העשייה שלהם, והם משווקים מוצרי הגנה ביטוחיים: ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח חיים, ביטוח נסיעות. הם מציעים פיצוי עם הבטחה להיות לצד המבוטח בעת צרה.

לסוכן הפיצוי העתיד אפור. שוק הבטחת הפיצוי הוא שוק פשוט ותחרותי. שוק של אוקיינוס אדום בו המחיר הוא שמנצח. והשירות? השירות יינתן על ידי מערכות יעילות שייתרו את תרומת סוכן הביטוח. 

וכעת, בימים של רווחיות יורדת ומרווחים מצומצמים, בעידן בו הטכנולוגיה מאיימת לייתר את תפקיד המתווך, נשאלת השאלה איך הסוכנים ממשיכים להיות רלוונטיים כסוכני ביטוח.

את השאלה הזו שאלה גם הוועדה שהקימה לשכת סוכני הביטוח כבר בתחילת הקדנציה של הנשיא היוצא, ידידי אריה אברמוביץ, ואני חייב לציין שהם הגיעו למסקנות שראוי לכולם להתעמק בהן. 

גם אנחנו בעדיף, כמי שמהווים פלטפורמה של מידע, של מפגשים, של קשרים, ושותפים לתהליכים שקורים: החל בשלב הרעיון של כל אחד מהשחקנים, דרך דגירתם, התהוותם, מימושם או התפוצצותם, שאלנו ולמדנו על עתיד סוכן הביטוח. 

ערכנו מחקרים משל עצמנו וקראנו מחקרים של אחרים, בדקנו, ומצאנו את מה שידוע לכול הנוכחים כאן, כי אם סוכני הביטוח חפצי חיים הם, עליהם להשתנות.

סוכני הביטוח לא יוכלו לשרוד אם יסתפקו בעבודתם הנוכחית – לספק פיצוי בקרות הנזק. הם חייבים להגדיר מחדש את תפקידם אל מול לקוחותיהם, ולהרחיב מולם את סל הערך.

מסוכן הנותן מענה בעת קרות הנזק לסוכן המציע פתרונות למנוע את הנזק. מסוכן הדואג רק לפיצוי לאחר קרות מקרה הביטוח, לכזה המביא כלים ופתרונות למנוע את אירוע מקרה הביטוח, ורק אם לא הצליח בכך, לדאוג לפיצוי. מסוכן פיצוי לסוכן מניעה ופיצוי, או בקיצור סוכן מו"פ.

תפקיד הסוכן יהיה ללמוד ולהתעדכן בכול המוצרים והשירותים שנועדו לשפר ללקוח את איכות החיים. מרחב המוצרים והשירותים אותם ניתן להציע ללקוח הוא כמעט אין סופי. 

תפקיד סוכן המו"פ יהיה למנוע את הנזק הבא – בכול תחומי החיים, לעשות את המרב כדי לעדכן אותו באופן שוטף במוצרים שנועדו לצמצם את הסיכוי לאירוע הביטוחי.

מקצוע סוכן המו"פ אינו משתנה. זה אותו סוכן ביטוח. רק הגדרת אחריות יותר רחבה. על ידי סיוע אקטיבי בהגנה על אורחות חייהם, הוא מביא להם יותר ערך. זהו תפקיד סוציאלי מהדרגה הראשונה. 

הלקוחות עם הזמן ידעו להעריך את תרומת הסוכן לאיכות החיים – הם יגידו "לי זה לא יקרה" – וזה בזכות סוכן הביטוח שלי.

זוהי תקופה מרתקת, ואלו שלא יתקדמו עם העידן החדש – יפגרו מאחור. אנו בעדיף הבנו, שאם לא נעשה מעשה, הסוכנים, שהם הלקוחות המרכזיים שלנו, יתקשו להיות שחקן רלוונטי במגרש המשחקים החדש. הבנו שאנו לא יכולים לצפות מהצד ולהמשיך לספק להם רק את ערך התוכן. 

בגאווה רבה אני שמח על ההחלטה שקיבלנו, אפשר להגדיר אותה כהחלטה האסטרטגית החשובה בחיי עדיף, והיא להקים את פלטפורמה המרקטפרו, שקיבלה את ברכת הדרך של לשכת סוכני הביטוח. 

תכלית המרקטפרו הוא לממש את חזון הסוכן המו"פ על כל תחומי החיים. היא תאפשר לכלל סוכני הביטוח להציע ללקוחותיהם מוצרים משלימים למוצרי הביטוח.

אנו בתהליך מתמיד להרחיב את סל השירותים והמוצרים. במרקטפרו יש מחלקה שלמה שכול תפקידה לאתר את פתרונות המניעה, על כל תחומי החיים, ובוחרים בקפידה את הספקים הנכונים. 

אנו מודעים לכך שהסוכנים עדיין לא ערוכים לשינוי הנדרש, ויש לנו את הכלים והמשאבים לאפשר להם להסתגל לתנאים החדשים.

לפני כחודשיים חגגנו בעדיף 19 שנים. בדבר העורך שכתבתי לרגל האירוע ציינתי בגאווה את היערכותנו לעתיד לבוא: חיזוק ההון האנושי, ושיפור הפלטפורמות הטכנולוגיות והדיגיטליות. עוד ציינתי שבתום השנה בכוונתי לסיים את תפקידי כעורך ראשי של עדיף. 

היום, בערב הפתיחה של ועידת עדיף, בהתרגשות ובסיפוק רב אני מודיע שבתום השנה הנוכחית אסיים את תפקידי כעיתונאי וכעורך ראשי של עדיף. 

אני בתפקיד מאז הקמת עדיף, ולאורך כל הדרך היה לי ברור שהדרך היחידה לשגשוג עדיף – נעוצה במאמץ להביא ערך לקהל הפעילים בענף. לאורך כול התקופה עשינו את עבודתנו נאמנה. ידענו להפריד בין האינטרסים השונים של פעילים בענף לבין מחויבותנו כלפי הקוראים, והמשתתפים בכנסים, כדי להביא להם ערך מקצועי. הקמנו תשתית ארגונית, עם כוח אדם מחויב ומקצועי, אשר ימשיך לעשות זאת גם בשנים הבאות. 

אני גאה מאוד על כך שאני יכול לסמוך על רוח עדיף ועל הצוות שאיתי ולהתפנות לתפקיד מנכ"ל המרקטפרו, כך שאוכל להתמקד בהצעדתו קדימה, כי בעיני זו משימה לאומית.

בהזדמנות זו ברצוני לאחל בהצלחה למחליפי, רועי ויינברגר, אשר שימש בשנתיים האחרונות כעורך משנה, ובטוחני שבאמצעות הליווי של הדס דרור, סמנכ"ל התוכן, שבמשך 16 שנה מנצחת על מלאכת העשייה, וצוות העיתונאים המוכשר אילן פיש, דורון שפר, ואורי שלזינגר, ועוד שורה רחבה של כותבים, נמשיך להביא לכם בצורה מדויקת ומזוקקת את החדשות והמידע.

מחר נקיים את דיוני יום ועידת עדיף. עמלנו רבות לקראת יום זה, וגאוותי הרבה שהיא מצליחה לכנס תחת קורת גג אחת את כל בכירי התעשייה לניתוח מעמיק של השינויים והשלכותיהם על הענף.

מעומק ליבי אני מבקש להודות לכם אורחים יקרים על שיתוף הפעולה עם עדיף. לולא אתם לא היתה תכלית לפעילותנו. אנו מכבדים את הקרדיט שאנו מקבלים ועושים את המרב כדי לעשות את תפקידנו ביושר ובאהבה. 

אתם ההוכחה החיה ליצירה של תרבות בתעשיית הביטוח והפיננסים.

* מתוך נאומו בערב הגאלה של ועידת עדיף ה-17
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011