שד' רוטשילד 39, תל אביב, 6688308
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
כתבות נוספות
 
נקבע מועד לדיון בעתירה נגד מכרז קרנות ברירת המחדל - 10.10
בג"ץ קבע את הדיון למועד האחרון, אותו הגדיר בדיון הראשון שקיים בעתירה של התאחדות חברות הביטוח | כזכור, עד לדיון אסור לרשות שוק ההון לפרסם את זהות הזוכים או את דמי הניהול הנבחרים
הרכב של שלושה שופטי בית המשפט העליון יתכנס בעוד פחות מחודש על מנת לדון בעתירת התאחדות חברות לביטוח חיים נגד הממונה על שוק ההון בנושא מכרז קרן ברירת המחדל. הרשם גלעד לובינסקי זיו קבע ביום חמישי האחרון כי הדיון בעתירה יתקיים ב-10 באוקטובר.
 
סימן לבאות? בג"ץ הורה לרשות לא לפרסם את זהות הקרנות הזוכות במכרז
15/8/2018
השופט ניל הנדל החליט בעקבות עתירת התאחדות חברות הביטוח שלא לעצור את המכרז, אך מנע לפי שעה את פרסום תוצאותיו | הוא קבע דיון בפני הרכב משולש, שיתקיים לכל המאוחר ב-10.10 | הרשות: ממשיכים בתהליך
חשוב לציין כי התאריך שנקבע בשבוע שעבר הינו המועד האחרון אותו אפשר הרשם לובינסקי זיו, כבר בדיון הראשון שקיים בעתירה ב-14 באוגוסט. מאחר שלוח הזמנים דוחק ועד ה-1 בנובמבר ישנו הכרח לפרסם את זהות הזוכות, התקבלה פנייה בבית המשפט העליון להקדים את הדיון. אולם מבדיקה שנערכה ביומן בית המשפט לא נמצאו מועדים מוקדמים יותר, ולכן הוחלט לדחות את הדיון ל-10 באוקטובר. במהלך הדיונים ניתנה כרגיל לרשות שוק ההון אפשרות התגובה, והיא תצטרך למסור אותה לפחות עשרה ימים לפני מועד הדיון, כלומר עד ה-1.10.

על פי החלטת בית המשפט העליון, עד לקיום הדיון נאסר על רשות שוק ההון לפרסם את זהות הזוכים. נזכיר כי השנה ייבחרו לפחות ארבע קרנות, כאשר הפקטור השלילי שהוענק לקרנות הפנסיה הגדולות מעניק יתרון לקרנות הקטנות יותר, אלה של בתי ההשקעות. עצם הבחירה בארבע קרנות ולא בשתיים כפי שקבע המכרז הקודם, סוללת את הדרך לארבע קרנות הפנסיה של בתי ההשקעות לזכות במכרז. 

בחברות הביטוח טוענים כי הליך מכרז קרנות ברירת המחדל החדש, נעשה במחטף בתום הקדנציה של המפקחת לשעבר, דורית סלינגר, תוך התעלמות מוחלטת מבקשת השופטים שניתנה במהלך העתירה הקודמת לבג"ץ, להביא את הנושא לחקיקה.

"עיון בהסדר מושא עתירה זו מלמד, כי הממונה בחרה לחשוף את האמת ולא להצניע עוד את טעמו האמיתי: לחלק (שלא כדין) את השוק מחדש, תוך הסטת עמיתים ונכסים מקרנות הפנסיה המנוסות אל קרנות הפנסיה הקטנות, תוך קידום עסקי הפנסיה של בתי ההשקעות, והכל ערב עזיבתה של הממונה את תפקידה. כדי להבטיח זאת, הממונה אף הרחיבה יש מאין את סמכותה ועיגנה בהסדר החדש תמריצים שונים, בדמות הבטחת שיעור דמי ניהול של 0.3% למקבלי קצבת זקנה שיפרשו בקרן במהלך תקופת הזכייה", הוסבר בעתירה.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011