האורן 12, מגשימים, 56910
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
משה ברקת
כתבות נוספות
 
מינויו של ברקת למפקח יעלה ביום א' לאישור הממשלה
אם לא יהיו הפתעות מרעישות, לאחר אישור הממשלה ייכנס הממונה החדש לתפקידו | האוצר: ניתן משקל רב ליכולותיו וניסיונו בתחום הפיננסים על כלל היבטיו, ובהם חשבונאות, רגולציה, ניהול סיכונים, אשראי והשקעות
הממשלה צפויה לאשר ביום ראשון הקרוב את מינויו של ד"ר משה ברקת לממונה הבא על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון. המינוי יעלה להצבעת השרים לאחר ששר האוצר, משה כחלון, בחר בברקת כמחליפה של דורית סלינגר. הוא גבר על המועמד השני עליו המליצה ועדת האיתור, בני שיזף, שהיה עד יולי האחרון משנה למנכ"ל הפניקס ומנהל תחום חיסכון ארוך טווח וסיכוני חיים בחברה.

כחלון הכריע: ברקת יעמוד בראש רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון
8/10/2018
משה ברקת, המשמש יועץ בכיר לגופים פיננסיים בתחום הבנקאות להשקעות, כיהן בעבר כיו"ר הפניקס | הועדף על פני בני שיזף שכיהן עד יולי כמשנה למנכ"ל הפניקס ומנהל תחום חא"ט וסיכוני חיים בחברה
 הוועדה החליטה להמליץ בפני כחלון על שני מועמדים שלדעתה נמצאו כמתאימים וראויים ביותר לכהן בתפקיד. הוועדה קבעה כי כל אחד מהמועמדים ניחן בנקודות חוזקה ייחודיות ושונות זו מזו: ברקת שניהל חברות גדולות ולו ניסיון ברגולציה ועבודה ממשלתית לאור ניסיונו כמנהל מחלקת תאגידים ברשות לניירות ערך ושיזף, שלו ניסיון רב בניהול בתחום הביטוח והבנה מעמיקה של ענף החיסכון ארוך טווח. 

ממשרד האוצר נמסר כי בהחלטתו נתן שר האוצר משקל רב ליכולותיו וניסיונו הרב של ברקת בתחום הפיננסים על כלל היבטיו, ובהם חשבונאות, רגולציה, ניהול סיכונים אשראי והשקעות. זאת לצד יתרונו המובהק ביכולת להוביל תהליכים ובניהול עובדים והנעתם. במסגרת זו נתן שר האוצר גם משקל לאופן שבו מילא ברקת את תפקידיו האחרונים כיו"ר הפניקס החזקות והפניקס ביטוח וכחשבונאי ראשי ברשות ניירות ערך. 

עוד נתן השר משקל לניסיון שצבר ברקת בהובלת תהליכים אסטרטגיים ובראייה כלכלית רוחבית. "שר האוצר התרשם כי יכולות אלה של ברקת יאפשרו לו למלא את תפקיד מנהל רשות שוק ההון בצורה המיטיבה ביותר ולעמוד בפני האתגרים שהרשות צפויה לעמוד בהם בשנים הקרובות". 

ברקת, המכהן כיום כיועץ בכיר לגופים פיננסיים בתחום הבנקאות להשקעות, שימש קודם לכן כיו"ר הפניקס החזקות והפניקס ביטוח, וכן כדירקטור בחברות דלק, דלק אנרגיה ואלעד אירופה. לפני כן כיהן ברקת כמנהל מחלקת תאגידים וכחשבונאי ראשי ברשות ניירות ערך.

ברקת הוא רוו"ח מוסמך וד"ר למנהל עסקים מאוניברסיטת קולומביה בניו יורק, תואר שני מאוניברסיטת קולומביה, תואר שני נוסף במנהל עסקים בהתמחויות מימון וביטוח ובעל תואר ראשון בחשבונאות וחקר ביצועים מאונ' ת"א.

המוסדיים וסוכני הביטוח מברכים את הממונה החדש

עם ההודעה על מינויו של ד"ר משה ברקת לממונה הבא על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, מיהרו בענף לברך. 

עו"ד נמרוד ספיר, מנכ"ל איגוד בתי ההשקעות, מסר: "אנו מברכים על מינוי ד"ר משה ברקת לממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, ומאחלים לו הצלחה בתפקידו. החשיבות בקידום והגברת התחרות בענף הפיננסים ברורה לכל, ועל רקע זה חשוב לציין כי בתי ההשקעות הם מחוללי התחרות הגדולים בשוק ההון וחלק משמעותי בקידום התחרות במשק למען החוסכים בישראל. אנו בטוחים כי ניסיונו הרב של ד"ר ברקת במגזר הציבורי והפרטי יהיה לו לעזר רב ויסייע בשיפור מצב החוסכים, קידום התחרות, חיזוק ופיתוח שוק ההון לצד הפחתת הרגולציה".

איגוד חברות הביטוח בירך את בחירתו של ברקת לראש רשות שוק ההון הביטוח והחיסכון. מהאיגוד נמסר: "אנו מאחלים לו הצלחה בתפקיד לטובת יציבות הענף וציבור המבוטחים והחוסכים".

נשיא לשכת סוכני הביטוח, ליאור רוזנפלד, שוחח עם יו״ר הרשות הנכנס ואיחל לו הצלחה רבה בתפקיד. רוזנפלד: ״אנו מאחלים למשה הצלחה רבה ומצפים לשינוי מערכת היחסים בענף הביטוח. פנינו לשיתוף פעולה מלא, לשכת סוכני ביטוח תעמיד ליו״ר הרשות את כל הנתונים והחומר שיידרש״.

אמיל ויינשל, יו"ר weSure, חברת הביטוח הדיגיטלית החדשה, ציין כי "מדובר על אדם מנוסה, רציני ומקצועי ביותר ובהתאם לדעתי המינוי הוא ראוי מאוד. אני בטוח כי משה ברקת יעשה ויצליח".

"חברת הביטוח החדשה ליברה והמנכ"לית והמייסדת שלה אתי אלישקוב, מברכים את משה ברקת, הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, עם כניסתו לתפקיד ומאחלים לו הצלחה גדולה בהובלת עולם הביטוח לעידן של חדשנות, תוך שמירה על יציבות והוגנות שתטיב עם כל השחקנים בענף", נמסר מליברה.

מהכשרה נמסר: "שמעון מירון, מנכ"ל הכשרה לביטוח, מברך על המינוי ומאחל לברקת הרבה הצלחה בתפקידו החדש והמאתגר".

מפורום החוסכים לפנסיה נמסר: "אנו מברכים על המינוי, אין ספק שהניסיון שלו יסייע לתפקיד, ומצפים לעבוד עם הממונה החדש על קידום זכויות המבוטחים".
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011