גרשון 18, תל אביב, 61571
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
כתבות נוספות
 
הרפורמה בענף הרכב: המועד האחרון להתקנת התקנות נדחה לסוף 2019
בדיון שהיה בוועדת הכלכלה התברר כי יותר מ-150 סעיפים ברפורמה עדיין ממתינים לתקנות כדי ליישמם | הסעיפים הם בין היתר בתחום המוסכים, החלפים, השמאים ועוד
ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה היום (ג') לקריאה שנייה ושלישית את הצעת משרד התחבורה לתקן את חוק רישוי שירותים ומקצועות בענף הרכב, שנועד להביא לרפורמה כוללת בענף - ולדחות התקנת תקנות מתוקף החוק.

במסגרת הרפורמה, שאושרה בוועדה לפני יותר משנתיים, צריך היה המשרד להתקין שורה של תקנות, בין היתר בתחום המוסכים, החלפים, השמאים ועוד, עד לאוקטובר האחרון, אולם התקנות טרם הותקנו ולכן מבקש המשרד לתקן את החוק כך שהחובה להתקין את התקנות תידחה עד סוף 2019.

בדיון היום התברר כי מדובר ביותר מ-150 סעיפים הממתינים לתקנות. ח"כ יעקב אשר, שעמד בראש הישיבה, דרש ממשרד התחבורה לזרז את התקנת התקנות ולשלוח לאישור ועדת הכלכלה כל סט תקנות מיד עם סיום הכנתו, ולא להמתין עד סוף השנה הבאה.

סמנכ"ל משרד התחבורה, אבנר פלור, אמר כי החוק כולל 250 סעיפים והמשרד לא הספיק לבצע את כל התיקונים הנדרשים בחקיקת המשנה, בין היתר בנושא השמאים, המוסכים, מוצרי התעבורה ועוד ולכן נדרשת הארכה. 

עו"ד דוד טמיר ממשרד התחבורה הוסיף כי תקנות שיהיו מוכנות יועברו מיד לאישור השר וועדת הכלכלה, וציין כי שני קבצי תקנות בנושא המוסכים נמצאים בשלב אישור נוסח במשרד המשפטים. בתגובה לדרישת ח"כ אשר לשלוח לוועדה תקנות שמוכנות לדיון, אמר פלור כי "מה שיהיה מוכן יוגש לוועדה".

נציג איגוד השמאים, יהודה יגן, אמר כי מזה שנתיים מתנהל דו שיח מול משרדי התחבורה והאוצר ליישם את הסיכום לפירוק רשימות השמאים, אבל הדבר עדיין נמשך. הוא הוסיף כי כל עוד לא מאשרים תקנות, הצרכנים בסופו של יום מוצאים עצמם בחסרון כיס.

יו"ר איגוד המוסכים, רונן לוי, ציין כי ישנם כ-90 סעיפים שממתינים לתקנות ועוד כ-30 סעיפים שניתן להתקין תקנות באישור השר ו-28 תקנות נוספות. "שבע תקנות שקשורות לגורמים הגדולים בענף אושרו בחצי השנה הראשונה, וכל שאר התקנות שנוגעות למוסכים, לשמאים ולאזרחים עדיין נמצאות בבישול", אמר. הוא הוסיף כי גם המוסכים נפגעים מרשימות מוסכי ההסדר ואמר כי 500 מוסכים נסגרו רק השנה וכי צריך להפסיק למשוך את הזמן.

כאמור, הוועדה אישרה את בקשת משרד התחבורה לתקן את החוק כך ולדחות את החובה להתקין תקנות עד 31 בדצמבר 2019, וח"כ אשר שב וקרא בסיכום הדיון למשרד התחבורה להגביר את קצב העבודה ולהגיש את התקנות לאישור הוועדה בהקדם.

 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011