האורן 12, מגשימים, 56910
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
כתבות נוספות
 
בשבוע הבא: נערכים למהפכה הפנסיונית בכנס המעסיקים של עדיף
בין הנושאים: האוטונומיה של העובד בבחירת המוצר הפנסיוני, פתיחת מכרזי ברירת המחדל, תיקון 21 ותפעול ההסדר הפנסיוני | 9 בינואר 2019, סינמה סיטי, גלילות
כנס המעסיקים של עדיף שייערך ב-9 בינואר 2019 בסינמה סיטי, גלילות, יתקיים תחת הכותרת "המהפכה הפנסיונית – היערכות המעסיק ל-2019" – ולא בכדי זה השם שנבחר, שכן בקיץ האחרון התקבלו שתי החלטות דרמטיות הקשורות ישירות למעסיקים – בתפקידם ובכספים שלהם.

ההחלטה הראשונה התקבלה בבית הדין הארצי לעבודה, וקבעה כי עובד רשאי לבחור לעצמו מוצר פנסיוני שאינו כולל אבדן כושר עבודה וכי על המעסיק נאסר להתערב בבחירה.

ההחלטה השנייה היא תיקון 21 לחוק קופות הגמל, המעניק אמנם עדיפות לעובדים שיכולים כעת למשוך כספי פיצויים גם אם הם פוטרו בשל התנהלות בעייתית, אבל גם משאיר למעסיק, באמצעות הגשת תביעה, אפשרות למשוך כספים שגם הוא לא יכול היה למשוך עד עתה.

הכנס, בחסות ראשית של הלמן-אלדובי ושל שאול את לחמן ייעוץ פנסיוני, נועד לסייע למעסיקים להבין טוב יותר את השינויים המהותיים שהתחוללו לאחרונה ולצייד אותם בפתרונות שהשוק מציע כדי לצלוח אותם. את הכנס, אותו יפתח העורך הראשי של עדיף רועי ויינברגר, ינחה עו"ד ונוטריון עופר יוחננוף, מומחה ליחסי עבודה, דיני עבודה וניהול סיכונים בעולם העבודה.

רמי דרור, מנכ"ל הלמן-אלדובי בית השקעות, אחת מארבע קרנות הפנסיה הנבחרות, יציג את יתרונות המהלך עבור המעסיק והעובדים – הורדת דמי הניהול והגדלת החיסכון, לצד קלות ההצטרפות והמענה הזמין והדיגיטלי.

ח"כ מיכל בירן, יו"ר השדולה לפנסיה הוגנת וחברה בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת, תדבר על "עיצוב המערכת הפנסיונית בישראל: יחסי הכוחות בין המחוקקים לבין הרגולטור".

ישראל לחמן, מנכ"ל משותף בשאול את לחמן ירצה בנושא "אתגרים פנסיוניים למעסיק ולעובד: סוף עידן המוצר, תחילת עידן הערך". ההרצאה תעסוק בכך ששנת 2019 מציבה בפני המעסיקים והעובדים אתגרים רבי משמעות, אשר יחייבו שינוי ועדכון הגישה המסורתית של ניהול ההסדרים הפנסיונים - שינוי מעולם המוצר לעולם הערך למעסיק ולעובד.

על "דרמת הכיסויים הביטוחיים: אוטונומיה לעובד בבחירת הכיסוי", ירצה עו"ד שלומי לויה, סמנכ"ל משפט וממשל באיגוד לשכות המסחר. ההרצאה תעסוק בפסק הדין הדרמטי של בית הדין הארצי לעבודה מאוגוסט 2018, המתייחס לשאלה האם עובד רשאי לבחור מוצר פנסיוני שאינו כולל ביטוח אובדן כושר עבודה, והאם על המעסיק מוטלת חובה לבטח את עובדו במסלול ביטוח פנסיוני הכולל ביטוח בגין אובדן כושר עבודה.

נושא נוסף שיעלה בכנס, הוא תפעול ההסדר הפנסיוני, שבימים הקרובים תורחב האחריות שהוא מטיל גם למעסיקים קטנים יותר. ירון כהן, מנכ"ל קלריטי שירותי תפעול, ייתן דגשים למעסיק וידבר על שינוי כללי המשחק בתפעול הפנסיוני; היערכות המעסיק לרישום ובקרת הזכויות הפנסיוניות של עובדיו; תוצרי התפעול הפנסיוני: מעלות – לתועלת; חלופות לדיווח ומשמעותן למעסיק.

אמיר גיל, ירצה על "ניהול ההשקעות וההשפעה על החיסכון" ויציג את דרכי ההתמודדות עם תנודתיות, עליית ריבית וצמצום נזילות. כמו כן, הוא יבחן מה השתנה עשור לאחר המשבר הכלכלי, והאם פנינו למשבר נוסף. הוא יספר על אפיקי ההשקעה המומלצים ויציג תחזיות השקעה.

פאנל מיוחד בנושא קרן ברירת המחדל

לאחר ההפסקה יתקיים פאנל בנושא "מכרז או קרן ברירת מחדל" כל מה שחשוב בבחירת קרן פנסיה". את הפאנל ינחה אלי רוזנברג, כתב ועורך כלכלה, ידיעות אחרונות Ynet. המשתתפים בפאנל: רן שאול, מנכ"ל משותף בשאול את לחמן; אודי כץ, מנכ"ל אדרת סוכנות לביטוח, לשעבר נשיא לשכת סוכני הביטוח ורו"ח ירון חריטן, מנהל אגף משאבי אנוש ומשנה למנכ"ל, אוניברסיטת אריאל.

בין הנושאים בפאנל: מהם שיקולי המעסיק בבחירת אחת מבין ארבע קרנות הפנסיה?; מהי משמעות הזכייה במכרזים על הסכמי מעסיקים קיימים?; מהו תפקיד היועצים במכרזים הפנסיוניים למעסיקים?

אחרי הפאנל יקיים רוזנברג שיחה עם איתי ברדה, מנכ"ל הלמן-אלדובי קופות גמל ופנסיה, בנושא "האם קרן ברירת מחדל היא רק דמי ניהול?". ברדה יתייחס להשפעת שיעור דמי הניהול על גובה הקצבה ולפרמטרים הנוספים החשובים בבחירת קרן פנסיה: תשואות, עודף אקטוארי, שירות זמין וממשק הצטרפות דיגיטלי מתקדם ומערך מקצועי להבטחת קליטת ההפקדות הפנסיוניות.

עו"ד אורלי ג'רבי, שותפה, ראש מחלקת דיני עבודה ויחסי עבודה בהרצוג פוקס נאמן, תדבר על "מהפכה במשיכת הפיצויים: תיקון 21 לחוק קופות הגמל והגנות למעסיק". בהרצאה תוצג סקירת המצב לפני ואחרי תיקון 21 והפעולות הנדרשות מהמעסיק, לצד ההגנות העומדות לרשותו.

בשיח מומחים, בנושא "לוקחים אחריות על הפנסיה – סוגיות בתחום הפנסיוני, תפעול, מיסוי ועבודה", אותו ינחה יוחננוף, ישתתפו רו"ח ועו"ד יום טוב אבדי, מומחה למיסוי פנסיוני ופרישה; עו"ד יעל דולב, ראש תחום דיני עבודה, משרד GKH ועמיר טל, מנכ"ל המסלקה הפנסיונית מבית Swiftness.

בין הנושאים בשיח: היבטי מיסוי - השלכות תיקון 21, הסדר חברת החשמל, אופן רישום פיצויים ששולם עליהם מס, רישום קצבה מוכרת; הצד ה'מעשי' של חובות המעסיק בתחום הפנסיוני והכלים שהמסלקה מספקת לו לעמידה במטלות.

את הכנס תחתום הרצאת אורח של ד"ר אשר עידן, חוקר מגמות עתידיות, בנושא "מערכת הפנסיה והבריאות בשנת 2030". עידן ידבר על הטכנולוגיות להתמודדות עם הזינוק בתוחלת החיים: ביו-טכנולוגיה, ננוטכנולוגיה ונוירוטכנולוגיה. עוד הוא ידבר על היווצרות מעגל של היזון חוזר של בעיות ופתרונות – בינה מלאכותית, ביג דאטה, ובלוקצ'יין.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011