אבא אחימאיר 14 א, רמת גן, 52587
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
רן שאול
כתבות נוספות
 
רשת מלונות פתאל פרסמה מכרז לבחירת קרן השתלמות ברירת מחדל
את המכרז מלווה חברת שאול את לחמן ייעוץ פנסיוני | רן שאול, מנכ"ל משותף בחברת הייעוץ, על ברירת מחדל בקרנות השתלמות: סוג של השלמת הבשורה הצרכנית של קרנות הפנסיה
רשת מלונות פתאל יצאה היום (א') במכרז לבחירת קרן השתלמות ברירת מחדל לעובדיה.

מעיון במסמכי המכרז עולה כי הרשת מעסיקה כ-6,400 עובדים וההצטרפות השנתית המשוערת היא של 400 עובדים. גיל העובדים הממוצע הוא 36.5 שנים והשכר הפנסיוני הממוצע הוא 6,420 שקלים. הפקדות לקרן ההשתלמות עד תקרת שכר על פי חוק: מעביד 7.5%, עובד 2.5%. מועד הזכאות הוא בתוך 6 חודשים מתחילת עבודה במידה וקיימת קרן השתלמות או בתום 24 חודשי עבודה.

תקופת ההתקשרות היא לשלוש שנים. המועד האחרון להשתתפות במכרז הוא ה-11 בפברואר. על פי תנאי המכרז, המשקולות לבחירת הקרן הזוכה הם:

* 10% מדד השירות האחרון שפורסם על ידי רשות שוק ההון לגבי החברה המנהלת של קופת הגמל ולגבי סוג קופת הגמל שנקבע בבקשה הזו.

* 20% תשואת קופת הגמל במסלול ההשקעות שהוא ברירת המחדל של הקופה. התשואה שתילקח בחשבון היא התשואה המצטברת במסלול ההשקעות שהוא מסלול ברירת המחדל של הקופה, לתקופה של חמש שנים, שסיומה ביום הראשון של החודש שבו פורסם המכרז לבחירת קופת ברירת מחדל. בתנאי המכרז מובהר כי בשל התקופה שמחודש ינואר 2016 ואילך יילקח בחשבון ממוצע התשואה המצטברת במסלולי ברירת המחדל של קופת הגמל. עבור התקופה שלפני חודש ינואר 2016 תילקח בחשבון התשואה המצטברת במסלול ברירת המחדל שהוגדר בתקנון הקרן בשנים אלו.

* 70% שיעור דמי הניהול המוצעים על ידי החברה המנהלת.

את המכרז מלווה, כולל כתיבתו, חברת שאול את לחמן – ייעוץ ובקרה פנסיונית לחברות. רן שאול, מנכ"ל משותף בחברה שתנהל את כל מה שקשור לנוהל ההצטרפות, לתקשוב העובדים ולמעבר, מעריךבשיחה עם עדיף כי שתהיה זליגה של עובדים לקרן שתזכה במכרז, בגלל דמי הניהול. "כולם מדברים על המהפכה של קרנות ברירת המחדל בקרנות הפנסיה וזה גורם לכל היצרנים להוזיל את דמי הניהול בקרנות הפנסיה. אני מברך על תהליך, משהו מאוד יפה קורה. מדוע לשים בצד את קרנות ההשתלמות?".

נושא קרנות ברירת מחדל בקרנות ההשתלמות הוא חדש, מסביר שאול ומדגיש: "חדש, אבל תופס תאוצה. את המכרז הראשון עשינו לאשטרום לפני כשלושה חודשים וזה עובד יפה, עובדים שם מתחילים לעבור. אני בטוח שיותר ויותר גופים ילכו בכיוון של קרנות ברירת מחדל בקרנות השתלמות. בחודש הבא, לפחות שלושה ארגונים מאוד-מאוד גדולים גם ייצאו באמצעותנו למכרז. אני מאמין שזו תהיה מגמה ושזה יוריד את דמי הניהול גם בקרנות ההשתלמות".

שאול מציין כי "המעסיקים מרוויחים מכך שהם לא מתעסקים עם טפסים, שכן מדובר בקובץ של הממשק האחיד. מעבר לכך שהם דואגים לעובדים שלהם לדמי ניהול זולים, יש למעסיקים שקט מכל נושא ההצטרפות". יחד עם זאת הוא מבהיר: "כמובן שזכותו של כל עובד לבחור את הקרן בעצמו".

"חברות הביטוח מן הסתם לא אוהבות את זה. אבל המעסיקים והציבור כן. זה סוג של השלמת הבשורה הצרכנית של קרנות הפנסיה", מציין שאול.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011