שד' רוטשילד 39, תל אביב, 66883
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
ד"ר גיא רוטקופף / צילום: שאולי לנדנר
כתבות נוספות
 
ברקת לנציגי מבטחי המשנה בכנס תל אביב רי: ניישם את משטר סולבנסי בדיוק כמו באירופה
הממונה על שוק ההון התייחס לנושא החדשנות: אנחנו מתקדמים לעבר הרבה פיתוחים חדשניים – שימוש בדיגיטל, בינה מלאכותית ועוד טכנולוגיות חדשות אל תוך עולם הביטוח
"תעשיית הביטוח הישראלית נעשית ענקית. ענקית מבחינת תפעול ומבחינת ניהול הכספים. בתוך חמש שנים תעשיית הביטוח הישראלית תנהל יותר מטריליון דולר ובתקווה שגם 50% יותר מזה. זה אומר השפעה גדולה על הכלכלה הישראלית ועל השקעות בין לאומיות. זה אומר גם יכולת לייצר סכום גדול של פרמיות". כך אמר אתמול (ב') הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, ד"ר משה ברקת, באירוע הפתיחה של כנס תל אביב רי 2019, שהתקיים במרכז פרס לשלום ביפו.
 
הכנס שיינעל ביום חמישי, מתקיים בפעם ה-13 - בשיתוף עם איגוד חברות הביטוח. יוזם הכנס הוא גדעון המבורגר, נשיא קבוצת הראל ביטוח ופיננסים. את הכנס פתח אתמול מנכ"ל האיגוד ד"ר גיא רוטקופף, בהשתתפות בכירים בתעשיית הביטוח בישראל וכן נציגים רבים של מבטחי משנה ממדינות שונות שהגיעו מהמזרח הרחוק, אירופה, ארה"ב ואפריקה.

"אתם אורחים רצויים כאן", פנה ברקת לאורחים מחו"ל והוסיף: "אנחנו מתקדמים לעבר הרבה פיתוחים חדשניים – שימוש בדיגיטל, בינה מלאכותית ועוד טכנולוגיות חדשות אל תוך עולם הביטוח. אנחנו מברכים אינשורטק ועוד אבולוציית פינטק. זה מכניס תחרות לתוך השוק וכולם ירוויחו מזה".

הממונה על שוק ההון ציין כי הרשות מקדמת גלובליזציה של עולם הביטוח הישראלי. "לגבי הסולבנסי, אנחנו הולכים במסלול אקווילנסי. דיברתי עם יו"ר EIOPA (European Insurance and Occupational Pensions Authority) , גבריאל ברנרדינו, ועם בכירים בארגונים נוספים באירופה, ואנחנו הולכים ליישם את משטר סולבנסי בדיוק כמו באירופה. כך גם לגבי IFRS17, אותו ניישם באותו זמן כמו באירופה".

ברקת הסביר: "זה יעזור לנו להציג את התעשייה למשקיעים בין לאומיים שרואים בתנאי הכלכלה הישראליים מבטיחים, ותעשיית הביטוח תהווה תפקיד משמעותי בכך".

לאורחים מחו"ל אמר עוד: "יש לנו הרבה מה לעשות. אני לוקח לתשומת לבי את כל ההערות והתגובות שלכם מהפגישות אתכם. אני מזמין אתכם לבקר אותנו בירושלים ובתל אביב ואני מזמין אתכם להשמיע מה אתם חושבים ואיך אנחנו יכולים לעזור לכם. אני חושב שעולם מבטחי המשנה יילקח בכובד ראש כאן, כך שהוא יביא בנפיט לכם ולנו ואני בטוח שכולם ירוויחו ויחתמו שיתופי פעולה נוספים".

מנכ"ל איגוד חברות הביטוח, ד"ר גיא רוטקופף, אתמל בפתיחת הכנס / צילום: שאולי לנדנר
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011