גרשון 18, תל אביב, 61571
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
מימין: עו"ד דורון חבקין, אלון קרן, עו"ד זאכי דיאב ויקי אגם
כתבות נוספות
 
עמותת 'הבית השרוף' הושקה בערב הוקרה שערך איגוד השמאים לעוסקים בענף רכוש
העמותה תעניק סיוע לנזקקים שביתם ניזוק. לאחר שהם עברו ועדה שקבעה כי מצבם הסוציו-אקונומי נמוך ואיננו מאפשר להם להתמודד עם הנזקים שנגרמו להם
איגוד השמאים קיים ביום חמישי האחרון ערב הוקרה לכל העוסקים בענף רכוש. לערב הגיעו מאות שמאי רכוש, מנהלי ומסלקי תביעות, מהנדסים, חוקרי דלקות, עורכי דין, סוכני ביטוח מובילים בתחום הרכוש ועוד.
 
במסגרת הערב הושקה עמותת 'הבית השרוף' אשר תעניק סיוע לנזקקים שביתם ניזוק. זאת לאחר שאלו עברו ועדה שקבעה כי מצבם הסוציו-אקונומי נמוך ואיננו מאפשר להם להתמודד עם הנזקים שנגרמו להם.

באיגוד השמאים מציינים כי בישראל, ביטוח דירה הוא אחד מהביטוחים הנחשבים לזולים ביותר. "ביטוח מבנה בסיסי מסתכם בכ-600 שקלים לשנה וביטוח תכולה בסכום דומה. אך למרות זאת, עדיין בישראל ישנן משפחות ובתי אב שידם אינה משגת ואין ביכולתם לרכוש ביטוח. משפחה כזו אשר ביתה ניזוק, חווה טלטלה כלכלית נוספת ובעייתית לא משום שאינה מעוניינת בכיסוי אלא פשוט משום שאין ידה משגת".

את רעיון העמותה יזם יקי אגם, מנכ"ל חברת קלין קור טכנולוגיות, שהערב נערך בחסותה. אגם גייס למימוש הרעיון את איגוד השמאים, איגוד חוקרי הדלקות, עו"ד ארז שניאורסון ועו"ד זאכי דיאב אשר ינהלו את העמותה, עובדות סוציאליות ואת חברת עצמה עסקית. לדברי אגם: "חברת קלין קור, כמו אחרים, מממנת מעת לעת שיקום בתי מגורים למשפחות מצוקה שבהם אנו נתקלים במסגרת היום יום, בנסיבות שבהן ברור לנו שאין למשפחות אלו מענה, והנזק עלול למוטט אותן כלכלית. שמאים, עורכי דין, מהנדסים, כולנו נרתמים לעשות כל אחד כמיטב יכולתו ומשאביו. עתה החלטנו לנסות ולאגד את הפעילות כדי לגייס משאבים ולמלא צורך חברתי ואנושי במסגרת המתאימה. זו באמת שעתה היפה של התעשייה שלנו".

עו"ד דורון חבקין, יו"ר האיגוד אמר בפתיחת הערב: "זהו ערב מיוחד שבו נפגשים שמאים, אנשי מקצוע, שעובדים יום יום ומשקמים נזקים. קלין קור היא חברה שנמצאת בחזית הטכנולוגיה של שיקום הנזקים עם מיטב הציוד החדשני ביותר בעולם והם עובדים בשת"פ מלא עם שמאי האיגוד". 

אלון קרן, יו"ר ענף רכוש באיגוד השמאים: "אני שמח לראות את כולנו פה מתכנסים לאו דווקא לערב של עוד הרצאה ועוד מרצה, אלא לערב חברתי שהיה חסר לנו. בזכות היוזמה והעידוד של חברת קלין קור, אנו יכולנו לקיים את הערב הזה. באיגוד אנו עוסקים בעידוד וקידום ענף הרכוש ונקווה שאנו פותחים פה מסורת לעתיד ושכל שנה נצליח להרים ערב כזה. מאחל שניפגש בשמחות כאלה ולאו דווקא בשריפות או בדברים לא נעימים".

שלומית יהב, מנכ"לית מכללת עדיף, אמרה: "אני מודה על שניתנה לי הבמה לברך ולהוקיר את פועלכם, אנו רואים אתכם בשטח, יודעים על העבודה שלכם, זוהי עבודה כל כך חשובה ומהותית, אתם נמצאים באזורים אפילו לעיתים מסוכנים, גם בימים של טילים ושריפות ועל כך יישר כוח".

לדברי יקי אגם, מנכ"ל קלין קור טכנולוגיות: "כולם מכירים את המקרים הקשים והמצערים יותר בהם אנשים במצוקה אמתית מוצאים עצמם בעיצומו של נזק אש או מים בלי שהיה בידיהם מספיק אמצעים לבטח את הבית, סיטואציות קורעות לב של משפחות שנשארות בלי כלום, ללא אפשרות לטפל בנזק ולחזור לשגרת חייהם, לאחרונה יזמתי עמותה חדשה בשם הבית השרוף אשר תעזור לאנשים במצוקה כלכלית שנשרף להם הבית ואין בידיהם אמצעים לשקמו.

"אני רוצה להגיד תודה באופן אישי לכל מי שנתרם להתנדב לעמותה: לעומדים בראש העמותה לעו"ד ארז שניאורסון ועו"ד זאכי דיאב שיתנו סיוע משפטי, ליו"ר ענף רכוש באיגוד השמאים, אלון קרן, שייתן את מעטפת השמאות והליווי למשפחה, לעדי זוגלובג מעצמה עסקית שינחה את המשפחות כיצד להתנהל כלכלית לאחר שיקום הנזק, לאלי הנייה, יו"ר איגוד חוקרי הדליקות שיסייע בחקירת השריפה ולמרשל שמואלי ופטריסיה עזרא אשר ילוו את הצד הסוציאלי של המקרה".

עו"ד זאכי דיאב, ממנהלי עמותת 'הבית השרוף': "אנו שמחים להיות שותפים לעשייה הזאת, כאשר יקי פנה אלי ואל שותפי עו"ד ארז שניאורסון, הוא לא היה צריך אפילו להשלים את המשפט, מיד אמרנו לו שאנו אתו, העיקרון הוא מאוד פשוט - לבנות מסגרת שמאגדת את כל העשייה וכל מי שרוצה להצטרף ולהיות חלק מהעשייה המבורכת הזאת, לעזור למי שבאמת זקוק, יהיה מנגנון מבוקר שידאג לכך שמי שבאמת זקוק יקבל את העזרה ואני קורא לכם להצטרף אלינו, אני מודה ליקי על ההזדמנות ואני מודה לכם".
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011