האורן 12, מגשימים, 56910
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
כתבות נוספות
 
רשות שוק ההון: נאפשר מוצר טיפולים מחליפי ניתוח לכל חברה שתבקש, לאחר בדיקה
רפורמת הפוליסה האחידה קבעה כי הכיסוי לא יימכר בנפרד אלא יוכנס לתוך הפוליסה | איגור מורי, יו"ר ועדת הבריאות בלשכת סוכני הביטוח: יש לאשר גם טיפולים שדוחים ניתוח ולא רק מחליפים אותו | הפניקס החלה בשיווק
אחד הכיסויים המשמעותיים שנעלמו עם כניסתה לתוקף של פוליסת הניתוחים האחידה בשנת 2016 היה טיפולים מחליפי ניתוח. בימים האחרונים התברר כי הפניקס קיבלה אישור להתחיל למכור שוב את הכיסוי, ואף הודיעה על כך לסוכני הביטוח העובדים עמה. 

הפניקס אמנם הראשונה לשווק את המוצר החדש, אך היא לא צפויה להיות היחידה, כעת כאשר הפיקוח על הביטוח נתן את ברכתו לכך. "רשות שוק ההון מעודדת מגוון מוצרים שיאפשרו למבוטח לבחור את הכיסוי המתאים לו ביותר. המוצר יאפשר למבוטח שאין ברשותו פוליסה חדשה, הכוללת כיסוי לטיפולים מחליפי ניתוח, לרכוש את הכיסוי לטיפולים מחליפי ניתוח מבלי להידרש להחליף את כל הפוליסה. הרשות תאפשר מוצר כאמור לכל חברה שתבקש, לאחר בדיקת המוצר", הסבירו ברשות.

איגור מורי, יו"ר ועדת הבריאות בלשכת סוכני הביטוח, הסביר בשיחה עם עדיף כי זו הייתה אחת המטרות העיקריות של לשכת סוכני הביטוח בתחום הבריאות, ושלו באופן אישי. הוא הסביר כי האיסור על מכירת הכיסוי לבעלי פוליסות ישנות מותירה אותם ללא יכולת ליהנות מטיפולים חדשניים מהם נהנים בעלי הפוליסות החדשות, אלא אם מוכנים לייקר את ההוצאה שלהם על ביטוחי בריאות באופן משמעותי. 

איגור מורי

איגור מורי. מטרה ראשית של לשכת סוכני הביטוח


כך, אם מבוטח מבוגר בעל פוליסת בריאות ישנה שאינה כוללת טיפולים מחליפי ניתוח ירצה להצטרף לפוליסה חדשה אשר כוללת את אותם טיפולים מחליפי ניתוח, הוא יאלץ להגדיל את ההוצאה במאות שקלים, לעיתים אפילו להכפיל את ההוצאה. 

מורי לא מסתפק בהחזרת הכיסוי גם לבעלי פוליסות ישנות. לדעתו, יש לאשר טיפול מחליף ניתוח לא רק במקרים בהם הוא פותר את הבעיה לחלוטין, אלא אף אם הוא דוחה את הניתוח למועד מאוחר יותר באופן משמעותי, וכן לאשר טיפול גם אם אין ניתוח מוגדר שהטיפול ניתן במקומו, אך אותו טיפול בהחלט יכול לסייע למבוטח מחולי. 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011