שד' רוטשילד 39, תל אביב, 66883
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
כתבות נוספות
 
תקנות הביטוח הלאומי: האוצר העניק 30 יום נוספים לתגובה, אך המיליארדים נשארו על הכוונת
לאחר שבחברות הביטוח הלינו כי אופן חישוב הסכומים שיועברו לביטוח הלאומי עבור נפגעי תאונות דרכים לא היה שקוף מספיק, שלח אגף התקציבים פירוט לאיגוד חברות הביטוח
לפני חודשיים הזדעזעו חברות הביטוח לקרוא את התקנות שהוציא שר האוצר, משה כחלון, שקבעו כי עליהן להעביר מיליארדי שקלים למוסד לביטוח לאומי. הכספים נועדו לאפשר לביטוח הלאומי לשלם לנפגעי תאונות דרכים שנפגעו בדרכם לעבודתם או ממנה, מה שהופך את התאונה לתאונת עבודה, והגדלת הסכומים נובעת מהעלאת השיעור שמעבירות חברות הביטוח למוסד לביטוח לאומי מתוך סך פרמיות ביטוח החובה שהן גובות מהמבוטחים שלהן.
 
התקנות שמסעירות את חברות הביטוח: תשלום של מיליארדים לביטוח הלאומי
16/6/2019
כחלק מהמאמץ לצמצום הגרעון החליט משרד האוצר להגדיל את שיעור התשלום מפרמיית ביטוח החובה המועבר לביטוח הלאומי, מ-7%-8% ל-9.74% | בנוסף יוחל תשלום רטרואקטיבי, שיתחיל בקרוב מ-1.1 מיליארד שקלים
בחברות הביטוח פנו לאגף התקציבים במשרד האוצר בבקשה לפרט את אופן החישוב שגורם לכך שהן צריכות להחזיר רטרואקטיבית 1.1 מיליארד שקלים בגין השנים 2014 עד 2018, ולשלם עוד מיליארדים בגין השנים שמ-2020 והלאה, על בסיס חישוב של 540 מיליון שקלים בשנה. כאן יש לציין כי הדרישה המקורית של האוצר עמדה על 580 מיליון שקלים בשנה, אך במסגרת המשא ומתן המקדים לפרסום התקנות ירד הסכום ב-40 מיליון שקלים לשנה. 

עתה הגיע המכתב מאגף התקציבים לאיגוד חברות הביטוח, אשר מפרט באופן מסודר את אופן חישוב שיעורי העברת הכספים מהחברות למל"ל. במכתב, שנשלח בשל סעיף בחוק הקובע כי שר האוצר יפרסם את התקנות לאחר ששמע את עמדת המבטחים, ישנה טבלה המכילה את הגורמים שהוכנסו לתוך החישוב, גורמים אשר נשלחו לחברות הביטוח עוד במסגרת השימוע שנערך ערב חקיקת התקנות, כאשר במסך החדש מוסבר כל אחד מהם בעמודה נפרדת. 

גם רשות שוק ההון הייתה שותפה לדיונים

החוק המכיל את התקנות נכתב למעשה בחודשים פברואר-מרץ 2018. סמוך למועד זה שכרו בחברות הביטוח את האקטואר דיויד אנגלמאייר על מנת שיעבור על החישובים ויגיש הערות לגביהם. שירותיו של אנגלמאייר, אקטואר שלו מועסק על ידי אף אחת מחברות הביטוח, נשכרו בשל עניינים של סודיות מסחרית. הוא קיבל לידיו את כל הנתונים, העביר הערות למשרד האוצר וחלק מההערות שלו התקבלו והביאו לשינוי סעיפים מסוימים במהלך הדיונים בחוק, ברבים מהם השתתפה גם נציגות מרשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון.

המעורבות של הרשות הביאה בין היתר לכך שסכום הכספים העתידי ירד כאמור מ-580 מיליון שקלים בשנה ל-540 מיליון, עד שנת 2024. זאת, מתוך הנחה שחברות הביטוח זקוקות לזמן להתארגן להעברת הכספים, בין היתר בהסכמים מול מבטחי משנה. בנוסף, סוכם כי הסכום שעל חברות הביטוח להעביר בגין השנים שמ-2014 עד 2018 יחולק לתשלום ראשון של 1.1 מיליארד שקלים והשאר לחמישה תשלומים שווים.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011