גרשון 18, תל אביב, 61571
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
השופט גלעד הס (מימין) ויו"ר איגוד השמאים עו"ד דורון חבקין
כתבות נוספות
 
השופט גלעד הס: השמאי הוא תפקיד מעין שיפוטי כאשר השופט משמש ערכאת ערעור מעל השמאי
שופט השלום דיבר בהשתלמות שקיים איגוד השמאים לכל ענפי האיגוד בנושא שמאי מומחה ושמאי מכריע
איגוד השמאים קיים השתלמות לחברי האיגוד בכל הענפים: רכב, רכוש, חקלאות ימי וצמ"ה, בנושא שמאי מומחה ושמאי מכריע. שופט בית משפט השלום בהרצליה, גלעד הס, דיבר בכנס על עקרונות חשובים לעבודתו ולהתנהלותו של שמאי מומחה ושמאי מכריע בכל ענפי השמאות.
 
יהודה יגן, יו"ר ענף רכב פתח את ההשתלמות. לדבריו, "לנושא של שמאי מומחה ושמאי מכריע ישנה חשיבות לא רק בנושא הרכב אלא בכל ענפי השמאות, חשוב איך אנו נראים לפני בית המשפט וכיצד אנו עורכים את חוות הדעת שלנו".

יו"ר האיגוד, עו"ד דורון חבקין, אמר: "שמאים שהיו מופיעים בפני השופט גלעד הס ללא חוות דעת מנומקת, היו נשלחים הביתה לעשות שיעורי בית ולחזור עם חוות דעת מתוקנת. חשוב שאנו כשמאים נשמור על הרמה המקצועית ולכן אנו רואים חשיבות רבה בהכשרה של שמאי האיגוד בכלל ובנושא שמאי מומחה ושמאי מכריע בפרט".

השופט הס: "אני מחזיק משמאים, אני מעריך אנשים שיש להם מקצוע שנחשב למומחיות ושהם לוקחים אותו ברצינות וביסודיות. אם אוהבים את העבודה ומתייחסים אליה בכבוד, יהיו בסוף גם תוצאות טובות".

באיגוד מציינים כי אחד המסרים החשובים שניתנו בהרצאה - ישנם שני סוגי עדים, עד מטעם בית המשפט או עד מטעם אחד הצדדים. כאשר מדובר בעד של אחד הצדדים, ישנו מתח בין מקצועיות השמאי לנאמנותו ללקוח שהזמין אותו. זה לגיטימי ומקצועי לתת חוות דעת לטובת הלקוח, אך בגבולות, אסור לעוות נתונים, להסתמך על נתונים שאינם קיימים, אין לחטוא לנתונים ואין לפרוץ את התשתית העובדתית.

לדברי השופט הס: "השמאי המומחה הוא למעשה הפרטה של ההליך השיפוטי, השופט מעביר את התפקיד למומחה ולכן השמאי הוא תפקיד מעין שיפוטי כאשר השופט משמש ערכאת ערעור מעל השמאי".

 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011