האורן 12, מגשימים, 56910
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
שלומית יהב, מנכ"לית מכללת עדיף
כתבות נוספות
 
לראשונה: משרד העבודה מכיר בלימודי שמאות רכוש
מכללת עדיף הינה המכללה היחידה בישראל שקיבלה הכרה לקורס | שלומית יהב, מנכ"לית מכללת עדיף: אנו מחויבים להמשיך להוביל ולהנגיש את ההכשרות בתחום השמאות
לראשונה: משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים מכיר בלימודי שמאות רכוש.

יצוין כי מכללת עדיף הינה המכללה היחידה בישראל שקיבלה הכרה לקורס שמאות רכוש ממשרד העבודה.

תכנית הלימודים, הנלמדת מאז 2005 במכללת עדיף, מורכבת משלוש קטגוריות לימוד:

מקצועות תשתית - הכוללים את המקצועות: חקיקה רלוונטית כגון : פקודת הנזיקין, חוק מוצרים פגומים, חוק חוזה הביטוח, אחריות שלוחית ועוד, חשבונאות ניהולית, תשאול וחקירה, מבוא לשמאות, הכרות עם מוסדות רלוונטיים : בטוח לאומי, קנ"ט, מס רכוש, ענבל.

מקצועות ליבה - הכוללים את המקצועות: מדעי האש, יסודות החשמל, מבנים, סיקור סיכונים, סקר דירות, ציוד מכני והנדסי, הקמה ועבודות קבלניות, הכרות עם עולם הביטוח ונהליו, מושגים בביטוח, פוליסות ביטוח רלוונטיות,

פרק מעשי - שמאות מהלכה למעשה, סדנאות לכתיבת שומות, פרויקט גמר.

תכנית הלימודים, הנפרשת על יותר מ-300 שעות לימוד, מבוססת על לימוד משולב עיוני ומעשי של כל אחד מהתחומים בהם עוסקת שמאות הרכוש תוך כדי תרגול בסדנאות כתיבת דוחות שומה של כל החומר הנלמד.

מכללת עדיף, השואפת למקצוענות בכל תחומי התמחותה, עובדת בשיתוף פעולה הדוק עם איגוד השמאים בישראל ותכנית הלימודים שלה מפוקחת על ידו.

הסטודנטים בקורס שמאות רכוש, זוכים ללמוד ממיטב אנשי המקצוע, כל אחד בתחומו, באמצעות חומרי לימוד מקוריים שנבנו ברבות השנים והמתעדכנים כל העת בהתאם לסטנדרטיים הגבוהים המתפתחים בתחום זה שבחלקם התפתחו גם בזכות הלמידה בקורס עצמו.

שלומית יהב, מנכלי"ת מכללת עדיף: " זה כ-15 שנים שאנו מלמדים את מקצועות השמאות בישראל בשיתוף פעולה הדוק עם אגוד השמאים ובפיקוח מלא שלהם, וכמכללה המובילה את התחום והיחידה שמלמדת את התכנית במלואה, פעלנו במהלך כל התקופה להסדרת מקצוע השמאות בישראל כמקובל בעולם.

אנו מודים להנהלת משרד העבודה, להנהלת המחוז ולמפקחים שלנו במשרד העבודה, על הרצינות שבה ניגשו לנושא ועל שיתוף הפעולה ההדוק שכלל ביקורות בקורס ובסיורים במהלכו, והבחינה המעמיקה שבוצעה למבנה ולתכני הקורס במהלך 18 החודשים האחרונים. אין זה דבר של מה בכך, לערוך בחינה מקיפה לקורס כל כך מורכב המשלב מספר דיסצפלינות, אנו מודים להם על העומק והיעילות של הבחינה.

אנו נרגשים וגאים מהמעמד ומהחלק המרכזי שהיה לנו יחד עם הנהלת האגוד, בהכרת הצורך ובהסדרת התחום. זהו רגע היסטורי ונקודת מפנה לעולם השמאות בכלל ושמאות הרכוש בפרט. אנו מודים לעו"ד דורון חבקין יו"ר אגוד השמאים ולמר אלון קרן יו"ר ענף רכוש באגוד השמאים, אשר דרישותיהם המקצועיות העמידו בפנינו רף גבוה, שאלו שאלות ודרשו מאיתנו לעמוד בסטנדטים הגבוהים ביותר במהלך השנים, כך שהשתפרנו כל העת עד לאפשרות לעמוד בפיקוח של משרד העבודה.
זו גאווה גדולה לקבל את ההכרה במקצועיות שלנו לאחר שזו נחקרה ונבדקה גם ע"י אנשי מקצוע מרכזיים וגם באקדמיה, אנו מחויבים להמשיך למקצע, להוביל ולהנגיש את ההכשרות בתחום השמאות ולסייע לאגוד השמאים בישראל בביסוס מעמדו המקצועי של השמאי".

לדברי עו"ד דורון חבקין, יו"ר איגוד השמאים: "כבר שנים שאנו מדברים על הסדרת מקצוע שמאות הרכוש. שמאי הרכוש ממלא תפקיד מעין משפטי שיש לו השפעה על מצב כלכלי ואף בריאותי של בודדים ומשפחות ועל כן לא ייתכן שהתחום ימשיך להיות פרוץ וכל אחד שיקום בבוקר יוכל להכריז על עצמו כעל שמאי רכוש. אנו מברכים את משרד העבודה על החלטתו ואת מכללת עדיף אשר למרות התחרות של גופים שמבטיחים הוקוס פוקוס של רכישת מקצוע שמאות הרכוש בזמן קצר, ממשיכה להקפיד על סטנדרטים גבוהים ולחתור למצוינות".

אלון קרן, יו"ר ענף רכוש: "בימים האחרונים התבשרנו כי משרד העבודה אישר את הפיקוח על קורס שמאות רכוש אלמנטרי (מגמה 8140) במכללת עדיף. מדובר בהישג משמעותי למקצוע שמאות הרכוש, שהושג בעמל רב של הגורמים השונים המעורבים בקידום, הכנת התכנים, ושקידה במשך למעלה מ- 12 שנה בפיתוח חומרי הלימוד, איסופם וארגונם בצורה מקצועית. מדובר בקורס שתכניו מעודכנים ונבדקים באופן תדיר על ידי ענף רכוש באיגוד השמאים תוך מעורבות מלאה וצמודה שלי בקורס עצמו ובתוכנית הלימודים. בעקבות ההתפתחות, אנו עמלים על קביעת מדדים מעודכנים לקבלת חברים חדשים לענף הרכוש באגוד בהתאם להכשרתם".

לפרטים נוספים אודות הקורס - לחצו כאן
 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011