האורן 12, מגשימים, 56910
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
אייל פז בכנס / צילום: גיא קרן
כתבות נוספות
 
"הסוכנים הפנסיונים בתחרות פרועה מול שיטת תגמול, המעדיפה תמריצי רווח חד פעמיים גבוהים"
אייל פז, יו"ר הוועדה הפנסיונית בלשכת סוכני הביטוח, אמר בכנס MDRT כי הפיקוח לא מסתיר את כוונותיו - סוכן העתיד הוא סוכן אובייקטיבי עם מאפיינים ברורים של יועץ
"עוצמת הטכנולוגיה וזמינות המידע חיזקה את סוכן הביטוח המסורתי, שהיה רגיל להיות המתווך הבלעדי בין הלקוח ליצרן, אך בעת ובעונה אחת גם יוצרת מאזן לרעתו – ממצב בו הוא הזרוע השיווקית הבלעדית של חברת הביטוח עד למצב כיום בו הוא בתחרות מול מספר רב של זרועות הפצה של היצרנים", כך אמר אייל פז, יו"ר הוועדה הפנסיונית בלשכת סוכני הביטוח, בכנס MDRT. "תוסיפו למצב הזה גם החלת הוראות רגולטוריות היוצרות הוצאות תפעול כבדות מול שיטת תגמול במוצרים פנסיונים, תקבלו מתכון בטוח שכיום שחק את הכנסתנו בעשרות אחוזים תוך שנים בודדות", הוא הוסיף.
 
אלברט גבאי: בנינו תהליך מובנה של קירוב חברות הביטוח לפלאי MDRT
4/12/2019
MDRT ישראל קיים את הכנס השנתי שלו | יו"ר הארגון הזניק את המרוץ להשתתפות בכנס הבין לאומי בארה"ב | רוזנפלד: אם ניתן לחברות כרטיסי האשראי להיכנס לביטוח, משבר הסיעוד יהיה משחק ילדים לעומת זה
פז התייחס בנאומו לאתגרי המשק הפנסיוני והביטוחי בישראל, ואמר כי יש לו את אותן מחלות ואתגרים הדומים ליתר הארצות בעולם המערבי המודרני. "בסיס או שורש הבעיה הינו תוחלת חיים ההולכת ועולה ויש לה השפעות כלכליות מרחיקות לכת על עתידנו הכלכלי בפרישה. 

אנו לא כאן כדי לשוחח על הסיבות לכך אלא על הערך שאנו יכולים להביא כדי לשפר את מצב האזרחים ולעזור ללקוח שלנו להגיע לפרישה עם יחס תחלופה טוב יותר ובמהלך הדרך להבטיח את העתיד שלו ושל המשפחה עם חס וחלילה הכנסתם תפגע מסיכונים ברי ביטוח. רק לפני מספר ימים פורסם בדוח של ה-OECD על מצב המשק בישראל שבו שיעור הפנסיה מהשכר צנח מ-75% ב-2017 ל-58% ב 2018", ציין יו"ר הוועדה הפנסיונית של לשכת סוכני הביטוח. 

"אפשר להתווכח עם המספרים אבל אי אפשר להתווכח עם המגמה ועוצמת הבעיה הכלכלית שלפנינו. אם עד עכשיו הפיקוח כיוון להוריד את דמי הניהול, הורדת תעריפים ויצר תחרות פרועה בין זרועות ההפצה של היצרנים, הוא לדעתי בהחלט מבין שיש בכוחנו להוביל שינוי ולאזן את המגמה על ידי ליווי מקצועי, שקול ואחראי שימנע מהלקוחות להיפגש עם אסונות כלכליים בדרך אל האושר", הוא הסביר.

הוא פנה אל אנשי המקצוע ואמר להם כי "המצב הנוכחי של סוכני הביטוח בישראל בענף הפנסיוני הוא תחרות פרועה מול שיטת תגמול, המעדיפה תמריצי רווח חד פעמיים גבוהים אותם דוחפים היצרנים". 

"הנוסחה הזו מפלה לרעה את הסוכנים מול ערוצי ההפצה האחרים של היצרנים שתמיד ימכרו 'בזול יותר' את המוצר שמשווק הסוכן. במצב כזה קל לציבור, לפיקוח ולמתחרים להצביע אצבע מאשימה על סוכני הביטוח שמשווקים תוכניות פנסיוניות 'לא מתאימות' או 'יקרות' ללקוח. עם כל התחרות והמחלות בענפי הביטוח האחרים, במקום לתת משקל רב יותר לערך בליווי מקצועי ושירות לאורך שנים, נותנים משקל רב יותר על מחיר, דמי ניהול וכדומה. אין לי ספק שככל שסוכנים כמוכם ידירו את רגלם מהתחום הפנסיוני בעיית יחס התחלופה וכמובן הבטחון הכלכלי לאזרחים ירד", ציין פז.

"הפיקוח לא מסתיר את כוונותיו – הכיוון הוא דיי ברור – סוכן העתיד הוא סוכן אובייקטיבי עם מאפיינים ברורים של יועץ פנסיוני! לכן המלחמה האמיתית היא לא על הכיוון אלא על הדרך בה יקבע השווי האמיתי של הערך שאנו נביא לאזרחי מדינת ישראל! במילים אחרות שיטת התגמול צריכה לשקף היתכנות כלכלית לסוכן הפנסיוני אחרת מרבית האזרחים יישארו ללא ליווי מקצועי", הזהיר יו"ר הוועדה הפנסיונית.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011