, תל אביב, 56910
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
שלומית יהב, מנכ"לית מכללת עדיף
כתבות נוספות
 
לראשונה: משרד העבודה והרווחה יפקח על מסלול לימודי שמאות רכוש
מכללת עדיף הינה המכללה היחידה בישראל שקיבלה הכרה לקורס | פיקוח המדינה על המסלול נועד להסדרת התחום ולמניעת פגיעה בצרכנים
משרד העבודה והרווחה העניק לראשונה הכרה במסלול ללימודי שמאות רכוש, זאת לאחר תהליך אותו הובילו המשרד, איגוד השמאים ומכללת עדיף - המכללה היחידה בישראל שקיבלה הכרה לקורס שמאות רכוש ממשרד העבודה.

האגף להכשרה מקצועית בזרוע העבודה יפקח על המסלול יחד עם מגמות נוספות וזאת כצעד ראשון לאסדר את תחום שמאות הרכוש ולמנוע פגיעה בצרכנים. הפיקוח על המסלול יאפשר שימוש בכספי הפיקדון ללומדים ויעניק תעודת מקצוע מטעם המדינה.

במשרד העבודה מסבירים שבשנים האחרונות, איגוד השמאים נאבק להסדרת מקצוע שמאות הרכוש וזאת משום שמדובר מקצוע מעין משפטי ולכן ישנה חשיבות גדולה לשמירה על אתיקה מקצועית, רמה מקצועית הולמת של שמאי הרכוש, מניעת מפגעים במרחב הציבורי ומתן שירות זמין וסדיר שמבוסס על ידע ברמה גבוהה. "כיום, ישנה תופעה של גופים שמתיימרים 'להכשיר' שמאי רכוש בכמה מפגשים בודדים, בעוד ולכן הכרת משרד העבודה בלימודי שמאות הרכוש הינה צעד ראשון בתהליך הסדרת המקצוע", הסבירו במשרד.

נכון לימים אלו, ניתנה הכרה אך ורק בתכנית הלימודים של מכללת עדיף, זאת לאחר בדיקה מעמיקה של האגף להכשרה מקצועית בזרוע העבודה במשרד העבודה והרווחה את תכנית הלימוד של המכללה שנבנתה בשיתוף איגוד השמאים. תכנית הלימודים של מכללת עדיף נבדקה בקפידה על ידי גורמי המקצוע במשרד והיא מתפרשת על פני למעלה מ-300 שעות לימוד, מבוססת על לימוד משולב עיוני ומעשי של כל אחד מהתחומים בהם עוסקת שמאות הרכוש תוך כדי תרגול בסדנאות כתיבת דוחות שומה של כל החומר הנלמד ומתעדכנת כל העת בהתאם לסטנדרטיים הגבוהים המתפתחים בתחום.

מכללות נוספות יוכלו להצטרף בהמשך, ללמד את התכנית בפיקוח המדינה.

האגף להכשרה מקצועית ופיתוח כח אדם בזרוע העבודה, במשרד העבודה והרווחה מפעיל מדי שנה קורסים ללומדים במסלולים שונים ובמוסדות לימוד שונים. כ- 11,000 לומדים במסלולים המתוקצבים ועוד כ-50 אלף לומדים במסלול העסקי ב- 20 מגמות שונות, בניהם מגמת מינהל.

המוסדות המכשירים מקבלים תמיכה מקצועית מהאגף בפיתוח תכניות הלימוד, על ידי יחידת הפדגוגיה וכן הדרכה יעוץ וליווי של הפיקוח המקצועי פדגוגי

שולי אייל, ראש אגף בכיר להכשרה מקצועית ופיתוח כוח אדם, ציין: שיתוף הפעולה הבין משרדי עם איגוד השמאי רכוש ומכללת עדיף הוביל לפתיחת מקצוע חדש במשק הישראלי, מהלך אשר תורם לפיתוח ההון האנושי וסביבה תעסוקתית".
אגף בכיר להכשרה מקצועית וכ"א במשרד העבודה, ביחד עם איגוד שמאי הרכוש ומכללת עדיף הובילו את פיתוח תכנית שמאי רכוש. התכנית פותחה כאמור לאחר בחינת עומק עם המפקח על חברות הביטוח, והבנה כי קיים פער מקצועי במשק בתחום הכשרת שמאי רכוש.

שלומית יהב, מנכ"לית מכללת עדיף : "זה כ-15 שנים שאנו מלמדים את מקצועות השמאות בישראל בשיתוף פעולה הדוק עם איגוד השמאים ובפיקוח מלא שלהם, וכמכללה המובילה את התחום והיחידה שמלמדת את התכנית במלואה, פעלנו במהלך כל התקופה להסדרת מקצוע השמאות בישראל כמקובל בעולם. אנו מודים להנהלת משרד העבודה, להנהלת המחוז ולמפקחים שלנו במשרד העבודה, על הרצינות שבה ניגשו לנושא ועל שיתוף הפעולה ההדוק שכלל ביקורות בקורס וסיורים במהלכו, ובחינה מעמיקה שבוצעה למבנה ולתכני הקורס. אין זה דבר של מה בכך, לערוך בחינה מקיפה, מעמיקה ויעילה לקורס כל כך מורכב המשלב מספר דיסציפלינות ואנו מודים על כך.

אנו נרגשים מהמעד וגאים על כך שלקחנו חלק מרכזי יחד עם הנהלת האגוד, בהכרת הצורך ובהסדרת התחום. זהו רגע היסטורי ונקודת מפנה לעולם השמאות בכלל ושמאות הרכוש בפרט. תודה לעו"ד דורון חבקין יו"ר אגוד השמאים ולמר אלון קרן יו"ר ענף רכוש באגוד השמאים, אשר דרישותיהם המקצועיות העמידו בפנינו רף גבוה, שאלו שאלות ודרשו מאיתנו לעמוד בסטנדטים הגבוהים ביותר במהלך השנים, כך שהשתפרנו כל העת עד לאפשרות לעמוד בפיקוח של משרד העבודה.

זו גאווה גדולה לקבל את ההכרה במקצועיות שלנו לאחר שזו נחקרה ונבדקה גם ע"י אנשי מקצוע מרכזיים וגם באקדמיה, אנו מחויבים להמשיך למקצע, להוביל ולהנגיש את ההכשרות בתחום השמאות ולסייע לאגוד השמאים בישראל בביסוס מעמדו המקצועי של השמאי".

אלון קרן, יו"ר ענף רכוש באיגוד השמאים: "בימים האחרונים התבשרנו כי משרד העבודה אישר את הפיקוח על קורס שמאות רכוש אלמנטרי (מגמה 8140) במכללת עדיף. מדובר בהישג משמעותי למקצוע שמאות הרכוש, שהושג בעמל רב של הגורמים השונים המעורבים בקידום, הכנת התכנים, ושקידה במשך למעלה מ-12 שנה בפיתוח חומרי הלימוד, איסופם וארגונם בצורה מקצועית. מדובר בקורס שתכניו מעודכנים ונבדקים באופן תדיר על ידי ענף רכוש באיגוד השמאים תוך מעורבות מלאה וצמודה שלי בקורס עצמו ובתוכנית הלימודים. בעקבות ההתפתחות, אנו עמלים על קביעת מדדים מעודכנים לקבלת חברים חדשים לענף הרכוש באגוד בהתאם להכשרתם".
 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011