עזה 29, ירושלים,
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
מאמרים נוספים
 
קליין: "האם המשפחה הפיננסית אינה מסתכנת בגילוי עריות"?
בכינוס לציון 50 שנה לפעילות הבורסה, תקף נגיד בנק ישראל, דוד קליין, את הריכוזיות בשוק ההון, את שליטת הבנקים על נתחי שוק גדולים ואת ניגודי העניינים
25/11/2003 00:00
במפגש של בכירים במערכת הבנקאית, אנשי עסקים, מנהלי חברות בשוק ההון ורגולטורים, לרגל ציון 50 שנה לפעילות הבורסה לני"ע, שהתקיים אתמול באולם המסחר של הבורסה, תקף בחריפות נגיד בנק ישראל, דוד קליין את הריכוזיות בשוק ההון, את שליטת הבנקים על נתחי שוק גדולים ואת ניגודי העניינים.

"האם המשפחה הפיננסית המתגלה לנגד עיננו אינה מסתכנת בגילוי עריות, כאשר לא ברור מי ההורים ומי הילדים, מי אחיו של מי ומי נשוי למי. האם חברת ביטוח יכולה להיות הסבתא של עצמה"? שאל קליין ורמז לאחזקתה של חברת מגדל בבנק לאומי ואחזקתו של לאומי במניות מגדל.

"האם קופת גמל יכולה להיות האמא של האמא שלה? האם שני בנקים יכולים להיות אחים כי יש להם אב אחד? האם קרן נאמנות יכולה להיות בת של בנק ובאותה שעה גם אחותו כי שתיהן אמהות של אותה חברת ביטוח", הוסיף.

לדברי קליין, הבנקים מבקשים כעת שיאפשרו להם לעסוק בביטוח, מעבר לאחזקות שיש להם בחברות ביטוח, וחברות הביטוח מגלות עניין רב בניהול קרנות פנסיה, נוסף לקופות גמל וקרנות נאמנות.

קליין ציין כי על מנת להקטין את הריכוזיות נדרשים צעדים לפיתוח שוק כספים חוץ בנקאי. לדבריו, הממשלה צריכה להפחית את גיוסי החוב ולפיכך עליה להקטין את הגירעון.

במקביל, אומר קליין "יש להקטין את השינויים המבניים התומכים ביצירת שוק חוץ בנקאי במבנה תחרותי. העיקריים שביניהם הם הפרדת הבנקים מבעלות על משקיעים מוסדיים, ועל מתווכים אחרים בשוק ההון, ובמקביל, גיבוש גופי החיסכון המוסדי לטווח ארוך כעוגן מרכזי נוסף לפעילות בשוק הכספים וההון".
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011