האורן 12, מגשימים, 56910
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
כתבות נוספות
 
חזי כאלו מסיים תפקידו כמנכ"ל בנק ישראל לאחר 12 שנים
עם הודעתו על סיום התפקיד הקים הנגיד ועדת איתור למינוי מנכ"ל חדש
תגיות:
חזי כאלו, מנכ"ל בנק ישראל, הודיע היום (ג') כי יסיים את תפקידו ב-15 בספטמבר 2020 בתום 12 שנים בבנק ישראל. במהלך שנותיו בבנק כיהן כאלו כמנכ"ל הבנק לצד שלושה נגידים - פרופ' סטנלי פישר, פרופ' קרנית פלוג ופרופ' אמיר ירון.

מבנק ישראל נמסר כי במהלך כהונתו פעל כאלו יחד עם הנגיד פישר לאישור חוק בנק ישראל החדש בכנסת, המסדיר את תפקידיו של הבנק המרכזי בישראל, ובמסגרתו הוקמו גופי המועצה המינהלית והוועדה המוניטרית. מאז הקמת המועצה המנהלית פעל כאלו במסגרתה לקידום עשיית הבנק לצד שלושה יו"רים של המועצה המינהלית: דן פרופר, אורי גלילי ופרופ' שוקי שמר. עם ההודעה על סיום תפקידו כמנכ"ל הבנק, הקים הנגיד ועדת איתור למינוי מנכ"ל חדש לבנק ישראל.

במסגרת תפקידו כיהן כאלו כממונה ישיר על מספר חטיבות ומחלקות בבנק: מחלקת המטבע, מחלקת חות"ם, חטיבת משאבי אנוש ומינהל, חטיבת טכנולוגיית המידע, המערכת לשיתוף נתוני אשראי, היחידות להמשכיות עסקית, ניהול סיכונים תפעוליים וקצין ציות ומעבר לכך עסק בנושאי הניהול השוטף של הבנק ובסוגיות יחסי העבודה.

בתקופת כהונתו כמנכ"ל הוביל בנק ישראל פרויקטים רבים, ביניהם: הקמת המאגר הלאומי לנתוני אשראי, הנפקת סדרת השטרות הלאומית החדשה, שדרוג והתאמת תשתיות הבנק לעמידה בתקנות בטיחות והתנהלות בחירום, קידום התכנית האסטרטגית שגובשה ע"י הנגיד פרופ' ירון והובלת ההיערכות הפנימית של בנק ישראל למשבר הקורונה.

לצד אלו, הוביל כאלו להקמת מספר יחידות חדשות ותשתיות קריטיות לחיזוק פעילות הבנק, כגון: הקמת היחידה להמשכיות עסקית וגיבוש תו"ל להערכות הבנק לעיתות חירום, ניהול סיכונים וציות, הקמת מחלקת חשבות ומערכות תשלומים, קידום מערך התשלומים האלקטרוניים, שדרוג המערכים הטכנולוגיים של הבנק והטמעת טכנולוגיית ביג-דאטה, פיתוח וקידום המשאב האנושי תואם אתגרי העתיד, קידום תרבות ארגונית של שיתוף ושקיפות לצד קידום הגיוון התעסוקתי בבנק.

כאלו הוא בוגר תואר ראשון במדעי המדינה באוניברסיטת חיפה ובוגר המכללה לביטחון לאומי בהצטיינות. לכאלו רקע של 25 שנה בשב"כ, כמחציתן בתפקידי ניהול ופיקוד במעמד ראש אגף (מקביל לאלוף בצה"ל). בשנת 1998 הצטרף לשירותי בריאות כללית כסמנכ"ל בשתי קדנציות – הראשונה כסמנכ"ל תכנון ומידע, והשנייה כסמנכ"ל מידע ומשאבי אנוש.

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל: "אני מודה לחזי מקרב לב, בשמי, בשם הנגידים הקודמים, ובשם כל העובדים, על השנים שבהן ניהל ביד רמה את בנק ישראל. משימת החיים של חזי היא שירות למען מדינת ישראל - הוא הגיע אלינו לאחר שנים ארוכות ששירת בתפקידים בכירים במערכת הביטחון, והוא פורש היום לאחר שנים ארוכות של שירות למען כלכלת ישראל. במידה רבה חזי אחראי לעיצובו של בנק ישראל בעשור האחרון כארגון מתקדם ומוביל, ועשה זאת בממלכתיות ראויה לציון. הצלחתו היא תולדה של השקעה אין סופית ועמידה נחושה מול אתגרים מגוונים ורבים שהתמודד איתם בהצלחה לאורך הדרך. ואת כל זה הוא עושה בנעימות, בצניעות ומתוך מסירות אין קץ". 

פרופ׳ שוקי שמר, יו״ר המועצה המנהלית של בנק ישראל: ״ברצוני להודות לחזי בשמי ובשם נציגי הציבור במועצה המנהלית של בנק ישראל על תפקודו המרשים כמנכ״ל הבנק ובמיוחד בממשק עימנו במועצה המנהלית של הבנק. הוא עשה זאת תוך מחויבות אין קץ לתפקידו והזדהות אמיתית עם הבנק כולו. חזי השכיל להצעיד את ניהול בנק ישראל קדימה בשנות כהונתו, בדרכו המיוחדת כ״קצין וג׳נטלמן״. אנו מאחלים לו ברכת הצלחה בהמשך דרכו".

חזי כאלו, מנכ"ל בנק ישראל היוצא: "נפלה בחלקי הזכות לנהל את אחד המוסדות החשובים במשק הישראלי, לצד שלושה נגידים שמהם החכמתי וזכיתי לשיתוף פעולה מלא. זו הייתה תקופה מרובת אתגרים כלכליים, תשתיתיים וטכנולוגיים. בנק ישראל, בהובלת כל חברי ההנהלה ומנהלי הבנק, ובזכות מאות עובדים מקצועיים ומסורים, עמד בה בכבוד וסייע לנווט את המשק הישראלי בחוכמה. עם פרוץ מגפת הקורונה בישראל פועל הבנק בנחישות בהובלתו של פרופ' ירון בחזית ההתמודדות של המשק עם המשבר ושמחתי לסייע לו בכך בתחומי אחריותי".
 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
תגיות:
חברות ופעילים:
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011