רחוב בנק ישראל פינת רחוב קפלן, ירושלים, 91007
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
כתבות נוספות
 
בנק ישראל מגביר מודעות הציבור לאפשרות בחירת קוד סודי אישי
הלקוחות יוכלו להחליף את הקוד של הכרטיסים החכמים שברשותם, באמצעות המכשירים האוטומטיים למשיכת מזומנים
תגיות:
בנק ישראל פועל לקידום השימוש באמצעי תשלום מתקדמים בדומה למדינות רבות בעולם. בהנחיית בנק ישראל, המשק הישראלי נמצא בתהליך מואץ להטמעת תקן EMV בבתי העסק והיקפי הפעילות באמצעי התשלום המתקדמים בישראל צפויים לגדול בעתיד הקרוב.

בבנק ישראל מסבירים כי תקן ה-EMV מאפשר קבלת אמצעי תשלום מתקדמים וכן ביצוע עסקאות חכמות, עסקאות ללא מגע, עסקאות באמצעות טלפונים סלולריים או באמצעות מכשירים לבישים (לדוגמא, שעונים וגדג'טים שניתן לענוד). ביצוע עסקאות חכמות בבתי עסק (למעט ברכישה טלפונית או באינטרנט) תוך שימוש בכרטיס החיוב הפיזי מחייב הקשת קוד סודי. 

על מנת להקל על הלקוחות את ההסתגלות לשינוי בשיטת התשלום בבתי העסק, דרש בנק ישראל מהבנקים ומחברות כרטיסי האשראי לאפשר ללקוחות לקבוע בעצמם את הקוד הסודי של כרטיס החיוב החכם שברשותם (כרטיס עם שבב). בהתאם לכך, עומדת האפשרות לכלל הלקוחות, להחליף את הקוד של הכרטיסים החכמים שברשותם, באמצעות המכשירים האוטומטיים למשיכת מזומנים של הבנקים.

מהנתונים שהתקבלו מהבנקים ומחברות כרטיסי אשראי, עולה כי מאז השקת הקמפיין הקודם, באוקטובר 2019 שנועד להעלות את מודעות הציבור לאפשרות החלפת הקוד הסודי, עמד קצב החלפת הקוד הסודי על כ-20 אלף החלפות בממוצע בחודש. בקרוב יעלה בנק ישראל קמפיין הסברה נוסף בנושא.

מבנק ישראל נמסר: "כמות בתי העסק והמסופים שתומכים במנגנון זה צפוי לגדול משמעותית בחודשים הקרובים. כזכור
לאור הנחיות בנק ישראל שפורסמו בנוגע למעבר ל-EMV, בהן השלב הראשון שיושלם עד סוף נובמבר השנה, ובנוסף ישנו סיוע במימון הטמעת טכנולוגיית ה-EMV שנותנת המדינה לעסקים קטנים. בשל כך רצוי שכל לקוח יכיר מבעוד מועד את הקוד הסודי ותהליך ביצוע העסקה החדש. בנק ישראל יוסיף לעקוב מקרוב ולקדם את תהליך ההטמעה והיישום של מעבר השוק לתקן EMV".
 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
תגיות:
חברות ופעילים:
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011