רחוב בנק ישראל פינת רחוב קפלן, ירושלים, 91007
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
טל קדם, מנכ"ל הראל פיננסים | צילום: יח"צ
כתבות נוספות
 
הראל השיקה קרן מחקה חדשה
הקרן עוקבת אחר מדד המורכב מאג"חים קונצרניים שקליים בריבית קבועה של חברות ישראליות בטווח דירוג של A- עד Aּ+ | ההשקה בהמשך לתכנית הרכישות של בנק ישראל באג"ח הקונצרני
הראל השיקה קרן מחקה שעוקבת אחר מדד המורכב מאג"חים קונצרניים שקליים בריבית קבועה של חברות ישראליות בטווח דירוג של A- עד A+. המדד כולל 86 סדרות אג"ח בדירוג אשראי ממוצע של A ואינו כולל אג"ח של חברות זרות שהנפיקו בישראל, כדוגמת חברות נדל"ן אמריקאיות.
 
בנק ישראל הודיע בחודש יולי על תכנית רכישות אג"ח קונצרני בהיקף של 15 מיליארד שקלים ולפי דיווח הבנק, נכון לסוף אוקטובר, הוא רכש 3.1 מיליארד שקלים כאשר 2.2 מיליארד שקלים נרכשו במהלך ספטמבר ואוקטובר. תנאי הסף, בין השאר, שקבע בנק ישראל לתכנית: אג"ח של חברות ישראליות בלבד בדירוג -A ומעלה.

המחלקה הכלכלית של הראל פיננסים מציינת: "בארה"ב ראינו ביצועים חזקים במדדי האג"ח הקונצרני מתחילת השנה והם עלו ביותר מ-7%, בעוד שבישראל מדדי האג"ח הקונצרני המרכזיים ירדו מתחילת 2020. אחת הסיבות המרכזיות לביצועים החזקים של האג''ח הקונצרניות בעולם היא תכניות הרכישות של הבנקים המרכזיים ובמיוחד הפדרל ריזרב בארה"ב. המעורבות של בנק ישראל בשוק הקונצרני אמורה לתמוך בביצועי אגרות החוב של החברות הישראליות, סגירת הפערים מול העולם ומניעת תנודתיות חדה בשוק האג"ח".
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011