עזה 29, ירושלים,
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
כתבות נוספות
 
10 ימים להתפטרות רוזנפלד מלשכת סוכני הביטוח: דוחות 2019 אושרו על ידי המועצה הארצית; מחאה נגד השינויים המתוכננים בתקנון
אישור הדוחות בעקבות התיקונים וההבהרות שביקש רשם העמותות | כמעט 450 חתמו על העצומה לבטל את שינויי התקנון המתוכננים לעלות להצבעה באספה הכללית בשבוע הבא | אין עדיין מועד לבחירות לנשיאות
הנהגת לשכת סוכני הביטוח החדשה יצאה לדרך ולצד צעדים משמעותיים שכבר בוצעו ומאפשרים לסוכני הביטוח לנסות לחזור למסלול. יותר משנה ושלושה חודשים לאחר ששנת 2019 הסתיימה, המועצה הארצית של לשכת סוכני הביטוח אישרה אתמול (ד') את הדוחות הכספיים המילוליים של 2019. הדוחות היו אמורים להיות מאושרים כבר לפני כמה חודשים, אך בעקבות הישיבה שפוצצה ובעקבות דחיות חוזרות ונשנות של ישיבות, הם אושרו אתמול כמעט פה אחד, ברוב של 45 מול מתנגד אחד.
 
כחלק מהדוח שאושר ונשלח לרשם העמותות, אפשר להבין את השינויים בעמדות מפתח שעברו על הלשכה מאז שנת 2019, שמשקפים את התקופה הסוערת שעברה על לשכת סוכני הביטוח. החל מעזיבתו של המנכ"ל רענן שמחי ומינויו של מוטי ארבל כמחליפו ב-1 בינואר 2020 ועד להתפטרותו של ליאור רוזנפלד, לפני עשרה ימים, ומינויו של יוסי אנגלמן כמ"מ הנשיא עד לבחירות. בין לבין החליפה לילך מיטרני את דביר רפ כיו"ר ועדת צעירים (על פי שינויי התקנון המסתמנים ועדת הצעירים תאבד את זכות ההצבעה בוועד המנהל); אודי אביטל החליף את נוגה עקל כיו"ר מחוז תל אביב; משה לבהר החליף את סמי זילכה כיו"ר ועדת הכספים; אייל פז החליף את מיקי נוימן בוועדה הפנסיונית והמינוי האחרון, מתחילת השבוע, קובי צרפתי חוזר לתפקיד יו"ר הוועדה האלמנטרית במקומו של ישראל גרטי. לכך יש להוסיף כמובן את התפטרותו של ליאור הורנצ'יק מתפקיד מ"מ נשיא הלשכה.

שבוע סוער בפתח

5,000 סוכני הביטוח צפויים לגשת בחודשים הקרובים לבחירות, אך רבים שואלים כיצד יגיע הגוף המייצג אותם לקלפי, ולא פחות חשוב מתי זה יקרה ולאילו תפקידים הם יצביעו. הבחירות תוכננו להתקיים לקראת סוף נובמבר, אך לאחר התפטרותו של רוזנפלד, הבחירות לנשיאות צריכות להתקיים בתוך כשלושה חודשים.

עם זאת, הבחירות ליתר התפקידים שעולים להצבעה, לדוגמה ראשי מחוזות או יו"ר ועדת ביקורת שהינם תפקידים המעצבים את דמותו של הוועד המנהל הבא של הלשכה, לא מחייבים את הקדמת מועד הבחירה ולכן לפחות על הנייר יתכן כי ייבחר נשיא שיצטרך להתנהל במשך כמה חודשים עם ועד מנהל קיים, על כל המשתמע מכך.

לפי שעה, עיני הפעילים בלשכה נשואות כולן ליום רביעי הבא, ה-24 במרץ, אז צפויה להתכנס האספה הכללית של לשכת סוכני הביטוח לדון ולהצביע על השינויים שמבקשת ועדת התקנון בראשות אורי צפריר להחיל על תקנון הלשכה.

אחד השינויים העיקריים הוא צמצום מספר המחוזות בלשכה משישה כיום לארבעה בלבד, וביטול הסניפים כאשר השינוי המהותי הוא בדרום, שם אוחדו מחוזות ירושלים, הדרום והשפלה.

המחוזות של הלשכה יהיו: מחוז צפון כולל חיפה, טבריה נצרת והעמקים; מחוז מרכז כולל תל אביב, רמת גן, בני ברק, גבעתיים חולון ובת-ים; מחוז שרון כולל הרצליה, חדרה, נתניה, פתח תקווה (מזכרון יעקב ועד ת"א); מחוז דרום כולל ירושלים, באר שבע, אשקלון, אשדוד ורחובות.

בשל הצמצום במספר המחוזות, יצומצם מספר חברי הוועד המנהל מ-15 ל-13 והוא יכלול את נשיא הלשכה הנבחר, 4 יושבי ראש מחוזות, יו"ר המועצה הנבחר וכן נציגי הוועדות המקצועיות אשר ייבחרו בישיבה הראשונה של המועצה הארצית לאחר הבחירות: מ"מ נשיא הלשכה, סגן נשיא הלשכה, יו"ר ועדת כספים, יו"ר ועדה פנסיונית, יו"ר ועדה אלמנטרית, יו"ר ועדת בריאות וסיעוד ויו"ר הוועדה הפיננסית. אם בעתיד ישתנה מספר המחוזות, ישתנה מספר חברי הוועד המנהל בהתאם.

צלילה לתוך חברי הוועד המנהל המוצע מגלה כי התקנון החדש הוציא מהוועד המנהל את נציג הצעירים, קרי יו"ר ועדת גיוס חברים, לצד יו"ר ועדת הסניפים (מאחר שהתקנון החדש מבטל כאמור את הסניפים). בנוסף, מוצע בתקנון החדש לאסור על נשיא הלשכה לשעבר לכהן כיו"ר המועצה הארצית.

בעקבות השינויים מרחיקי הלכת, סערו בימים האחרונים הרשתות החברתיות ואף נפתחה עצומה הקוראת להשהיית כל שינוי תקנוני מתוכנן וכל שינוי פרסונלי עד לאחר הבחירות לכל מוסדות הלשכה, לרבות פיטורי המנכ"ל. נכון לאמש בשעה 18:25 (יום ד'), חתמו על העצומה 447 איש, כאשר היעד של מקימיה הוא להגיע ל-500 חותמים.

"אם לא תבוטל לאלתר האספה הכללית, אנו קוראים לכל סוכנת וסוכן שהלשכה חשובה לו/לה לקרוא את השינויים המוצעים על ידי ועדת תקנון ולהגיע ב-24/3/21 לאספה הכללית ולהצביע על החזרת השפיות והיציבות ללשכה", נכתב בעצומה.

אודי כץ, נשיא לשכת סוכני הביטוח לשעבר, כתב בפייסבוק על השינויים המתוכננים: "אני חושב שעד שתהיה הנהגה חדשה בלשכה אין לחסום את יכולת תיפקודה מראש ולכן אני ממליץ לכולם לחתום על העצומה". רוזנפלד אמר מצדו כי: "שינויי התקנון המוצעים יעקרו מתוכן את תפקיד הנשיא הבא שיהיה אזוק לשולחן המועצה הארצית, ככה לא ניתן לתפקד".

גם המועמד לנשיאות הלשכה, שלמה אייזיק, התייחס לשינויים ואמר כי "על מנת 'להעביר את המקל' לקדנציה הבאה והקרובה, במינימום נזקים ורעשים, אני מבקש מכל החברות והחברים ומהקברניטים בעת הזו: ראשית, לעשות את כל הנדרש על מנת שהבחירות לנשיאות הלשכה ולמוסדות הלשכה יהיו במועד אחד ובדחיפות האפשרית".

עוד קרא אייזיק לשמור על הסטטוס-קוו הקיים ולא לבצע שום שינוי תקנוני ופרסונלי. "זה יהיה לשיקול הקדנציה הבאה בלבד (והיא קרובה...). לדעתי, כל שינוי בסטטוס-קוו הקיים רק יזיק ללשכה ולהתנהלותה וגורר אוטומטית התערבות בניהול של הקדנציה הבאה", כתב הבעלים והמנכ"ל של יונט.

ליאור הורנצ'יק, לשעבר מ"מ נשיא לשכת סוכני הביטוח, ציין כי "המטרה של העצומה היא לבלום את מחול השדים שמתחולל בימים האחרונים. לא יכולה להיות סיטואציה לביצוע שינויי תקנון שיהפכו את כל התקנון ב-180 מעלות. אנחנו לקראת בחירות ומיד לאחר מכן יהיה נכון לבצע שינויי תקנון אם נדרש".
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011