האורן 12, מגשימים, 56910
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
כתבות נוספות
 
הפיקוח על הבנקים: חלוקת דיבידנדים מעל 30% מרווחי שנת 2020 אינה זהירה
בנק ישראל קורא לבנקים לנקוט בגישה שמרנית בחלוקת דיבידנדים | מזהיר מפני חוסר הוודאות באשר להמשך המשבר הבריאותי והשלכותיו על הבנקים
הפיקוח על הבנקים הוציא היום (ה') קריאה לבנקים לנקוט בגישה זהירה בכל הנוגע לחלוקת דיבידנדים. עמדתו היא כי חלוקה בסכום הגבוה מ-30% מרווחי שנת 2020 אינה נחשבת כתכנון הון שמרני. 
 
בנק ישראל הבהיר כי "לאור המגמה הגוברת של יציאה ממשבר הקורונה ולאור איתנותם של הבנקים בישראל שמאפשרת להם לתמוך בפעילות הכלכלית של המשק, אין מניעה שבנקים יבחנו חלוקת דיבידנד על בסיס גישה זהירה ושמרנית, הלוקחת בחשבון את רמת אי הוודאות הגבוהה של המשך משבר הקורונה והשלכותיו העתידיות".

הפיקוח הדגיש כי המערכת הבנקאית בישראל איתנה, והבנקים נהנים מעודפי הון ונזילות. ככלל, לדברי בנק ישראל, הבנקים צלחו את משבר הקורונה עד כה והם מצויים ביחסי הון הגבוהים מיחסי ההון המזעריים הנדרשים. בנוסף, הפיקוח על הבנקים מצפה כי הבנקים ימשיכו לנצל את עודפי ההון שלהם להגדלת האשראי ויסייעו למשק הישראלי בתהליך היציאה מן המשבר.

חרף הנתונים המעודדים, מציינים בפיקוח כי אנו מצויים עדיין בסביבה של אי ודאות באשר להמשך המשבר הבריאותי ובאשר להשלכות הכלכליות הנלוות לו, לרבות על הבנקים. "למרות המגמה הגוברת של יציאה ממשבר הקורונה, רמת אי הוודאות עדיין גבוהה וקיים סיכון שחלק מהשפעות המשבר טרם קיבלו ביטוי או טרם התממשו", מציינים בפיקוח ומסבירים כי חוסר הוודאות העתידי מחייב המשך תכנון הון זהיר ושמרני.

לסיכום אומרים בפיקוח: "על דירקטוריון של בנק ששוקל חלוקת דיבידנד לנקוט בגישה זהירה ושמרנית ועליו לבסס החלטה בדבר חלוקת דיבידנד על תחזית שמתייחסת להשפעות עתידיות של משבר הקורונה על החשיפות של הבנק ועל הונו".

 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011