רחוב בנק ישראל פינת רחוב קפלן, ירושלים, 91007
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
כתבות נוספות
 
המפקח על הבנקים: המעבר הסופי לתשלום חכם יידחה לתחילת 2022
המועד הסופי היה אמור להסתיים בסוף יולי | בעקבות פניות של בעלי עסקים על רקע משבר הקורונה נעתר בנק ישראל לבקשות ומועד המעבר נדחה
המפקח על הבנקים, יאיר אבידן, הודיע שלשום (ג') על דחייה נוספת של הטמעת טכנולוגיית EMV המאפשרת בין היתר ביצוע תשלומים ללא מגע בבתי עסק באמצעות כרטיסי חיוב וארנקים דיגיטליים בטלפון הנייד.
 
בסוף יולי הנוכחי היו אמורים כל בעלי העסקים לרכוש מסופים עם טכנולוגיית EMV, אולם בשל קשיים, שחוו חלק מהעסקים במשק בתקופה האחרונה, בעיקר בגלל משבר הקורונה ולרבות פגיעה בשרשרת האספקה העולמית שמגבילה את מלאי המסופים, הסכים בנק ישראל לאפשר גמישות בניהול המעבר לסולקים, כך שלבתי העסק שהיו צריכים לעבור באבן דרך השנייה וטרם עשו זאת, תינתן ארכה עד סוף שנת 2021.

בהתאם להחלטה, שלח המפקח על הבנקים מכתב לחברות כרטיסי האשראי, לאפשר גמישות בתהליך המעבר של העסקים שעוד נותרו, מבלי שתופסק סליקת העסקאות שלהם.

לדברי בנק ישראל כבר כיום כשני שליש (66%) מכלל המסופים עובדים בתקן EMV וכ-60% מהעסקאות מבוצעות בטכנולוגיה זו. עוד מציין הבנק כי בנוסף הושקו ומתוכננות השקות נוספות, של מספר ארנקים דיגיטליים לרבות של חברות ביג-טק גלובליות וכי הצרכנים בישראל נהנים כיום משיטות תשלום חכמות ומאובטחות יותר.

 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
תגיות:
חברות ופעילים:
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011