האורן 12, מגשימים, 56910
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
מפגש לשכת סוכני הביטוח וארצ"י | צילום: גיא קרן
כתבות נוספות
 
"מי שיפסידו ממיסוי הבריאות הם המדינה, הרופאים והציבור כולו"
יו"ר ועדת הבריאות של לשכת סוכני הביטוח, איגור מורי: הלשכה, הסוכנים וארגון הרופאים העצמאיים יהיו הלוביסטים של הציבור מול הצעת האוצר למיסוי ביטוחי הבריאות
בצל הצעת האוצר למסות את ביטוחי הבריאות הפרטיים והשב"ן, נפגשו לאחרונה איגור מורי, יו"ר ועדת הבריאות של לשכת סוכני הביטוח וחברי הוועדה, לישיבה משותפת עם סיגל משהיוף, מנכ"לית ארגון הרופאים העצמאיים (ארצ"י).  במהלך הישיבה החליפו הצדדים דעות בנוגע למיסוי ביטוחי הבריאות וסוכם כי ימשיכו להיות בקשר ישיר בנושא.
 
 
מורי התייחס למפגש ואמר בשיחה לעדיף: "נפגשנו עם נציגת ארצ"י, יש לנו ראייה זהה על הבעיה הזאת. מדובר במיסוי שבסופו של דבר נופל על הציבור ובדרך פוגע בכל השחקנים בשוק: רופאים, חברות הביטוח, סוכני הביטוח ויש עוד שחקן שייפגע: המדינה", מורי מפרט ומסביר כי "אחד השחקנים הדי המפתיעים שייפגעו מההצעה של האוצר זו המדינה עצמה. כיוון ברגע שאתה חונק לחלוטין את הרפואה הפרטית, אנשים לא יהיו בריאים יותר אלא חולים יותר, כל מי שלא קיבל את הפתרון ברפואה הפרטית ילך לבית חולים ציבורי. המטופלים האלו יעמיסו על התור שגם ככה בלתי נגמר וההוצאות של הרפואה הציבורית רק יעלו".

מורי מדגיש כי "היום לציבור אין לוביסטים בעניין הצעת האוצר להטיל מס על ביטוחי הבריאות, מי שיהיה הלוביסט של האזרחים זה אנחנו בלשכת סוכני הביטוח עם סוכני הביטוח, יחד עם ארגון הרופאים העצמאיים. זו הסיבה גם למפגש עם ארצ"י, אני סבור שיש לכולנו ראייה משותפת של הבעיה".

"המיסוי הזה אינו בר קיום. המלחמה בנושא מיסוי ביטוחי הבריאות תהיה ללא פשרות", מוסיף מורי ומסביר: "ההיטל הזה בוודאי לא יכניס כספים לקופת המדינה בסכומים שדיברו עליו, כיוון לא ניתן לעשות את הספירה המתמטית הזו – זה פשוט לא הגיוני. הרי אם הרפואה הפרטית תרד בצורה חריפה וחריגה אז גם ההיטל עליה ירד, גם המע"מ והמיסים שהענף הזה שילם למדינה – גם הם ירדו". עוד אומר מורי: "אם באוצר יעשו את הספירה בטבלת האקסל שלהם, הם יגלו שלא בטוח שהמדינה תישאר בפלוס, סביר להניח שתישאר במינוס עקב המהלך, שכן יש כאן גם גידול בהוצאות וגם קיטון בהכנסות ליד תוספת הכנסה מוטלת בספק. אני חושב שמי שיפסיד הם גם המדינה וגם הציבור וגם הרופאים וגם ענף הביטוח".

מורי מסכם את הפגישה עם ארצ"י ואומר: "היה סיעור מוחות פורה, כל המשתתפים בפגישה ראו עצמם כמחויבים לפעול למען הציבור, לשאוף לכלכלה חופשית ממיסים עודפים החונקים את מערכת הבריאות וכך נמשיך".

 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011