האורן 12, מגשימים, 56910
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
עו"ד פיני חג'ג' | צילום: לשכת סוכני הביטוח
כתבות נוספות
 
"סוכני הביטוח עוברים תקופה נוראית שכוללת ירי מכל הכיוונים; MDRT משמש כאור בקצה המנהרה"
עו"ד פיני חג'ג' מסכם בריאיון לעדיף את תקופת כהונתו כיו"ר MDRT ישראל ומסביר עד כמה הארגון חשוב ומועיל לא רק לחברים בו: "הענף יהיה הרבה יותר מקצועי ככל שיהיו יותר חברי MDRT"
שנה אחת בלבד חלפה מאז החל עו"ד פיני חג'ג' את כהונתו כיו"ר MDRT ישראל ב-1 בספטמבר 2020 ועד לסיומה של הקדנציה ב-31 באוגוסט 2021. אם יש מי שתוהה מדוע מדובר על תקופת כהונה כה קצרה, ההסבר פשוט: אחרי שנהוג היה כי תקופת הכהונה תיארך שנתיים, החליט ארגון NDRT העולמי על קיצור תקופת הכהונה בישראל לשנה אחת בלבד, כפי שנהוג בארה"ב וברוב המדינות בעולם המשתייכות לארגון.
 
"נרחיב את התועלות לחברי ארגון MDRT ישראל"
2/9/2021
אבשלום מושקוביץ, היו"ר החדש של הארגון: החברות בארגון מהווה עבורי מצפן בתחום הערכי, המקצועי והאישי
"ביקשתי מהמטה העולמי שלא לנהוג כך בישראל כיוון שזה לא מותיר מספיק זמן, לא עבורי אלא לפחות עבור המכהנים הבאים, שכן אנו נמצאים במדינה קטנה עם מספר חברים מצומצם. אני מקווה שיקבלו את הבקשה שלי. אעשה הכל כדי שאבשלום מושקוביץ שמחליף אותי יישאר שנתיים בתפקידו", מציין חג'ג' בשיחה לעדיף לסיכום כהונתו.

בטרם פירט חג'ג' בריאיון את הפעילות שנעשתה בארגון תחת הנהגתו, הוא מאיר על מצב סוכני הביטוח כפי שהשתקף אליו מתוקף תפקידו: "הסוכנים עוברים תקופה נוראית שכוללת ירי מכל הכיוונים. הם סובלים מתחרות עזה, חיסול מוצרים, רגולציה ודרישות קשות, הסכמי ביטולים שפוגעים בעמלות שלהם ועוד, כך שהסוכנים שרויים תחת מכבש לחצים".

הוא מוסיף בעניין זה ומציין: "אני באופן אישי רואה זאת כמעט כל יום. רק לאחרונה רכשתי תיקי ביטוח ואני רואה את הלחץ של הסוכנים, אני רואה שהם כמעט מרימים ידיים ואין להם כוח לפרוצדורה ולהתמודדות עם התחרות. בסך הכל אני חושב שארגון MDRT משמש כאור בקצה המנהרה, שנותן לסוכנים אנרגיה, מחזק אותם, נוסך בהם מוטיבציה, מאזן אותם עם חלקים נוספים של חייהם, כמו משפחה ותחביבים".

במסגרת הפעילות בשנה האחרונה מסביר חג'ג' שחברת כלל ביטוח לקחה על עצמה לממן תשלום דמי חבר לכל הסוכנים הצעירים בשנתם הראשונה בארגון. הוא מתאר את התועלת שצומחת מכך: "התחייבתי למשנה למנכ"ל כלל שכל סוכן שיגיע לשני כנסים רצופים בארה"ב, יכפיל את התפוקה שלו, כיוון שההשפעה של האנרגיה שמוקרנת בכנסים מאוד חזקה והופכת את הסוכנים לחזקים מאוד ומסודרים מאוד, כך שהם מצליחים להגדיל את התפוקה ללא מאמץ יתר וללא הצורך לעבוד קשה יותר".

במבט לעבר שנת כהונתו הוא מציין: "אני חושב שהספקנו לבצע מספר דברים יפים, כגון כנס וירטואלי בחודש דצמבר האחרון שכלל את סניף MDRT בדובאי. הכנס זכה לשביעות רצון הסוכנים ברמה הגבוהה ביותר אי פעם, כאשר כולו הוקדש לנושאי מוטיבציה ואנרגיה בכדי לחזק את האנשים - שם אני רואה את החולשה ואת המשבר של הסוכנים, כיוון שהם יודעים את העבודה, אך בכדי לצאת לעבודה צריך כוח ואנרגיה.

"כמו כן, הוצאנו עיתון חודשי שמופיע בראש חודש עברי במיוחד לחברי ה-MDRT, במסגרתו נתנו פלטפורמה ובמה לחברים גם לכתוב וגם הבאנו חומרים מקצועיים של חברי MDRT בלבד. על פי התגובות של הסוכנים, זהו קונספט שהצליח ואני מקווה שימשיך. העיתון תמיד נפתח עם דבר היו"ר בו נגעתי בנקודות אקטואליות, מעט על פרשת השבוע".

חג'ג' מפרט עוד: "הצלחנו באופן משמעותי ביותר לחבר את חברת כלל לארגון, כאשר היא נתנה מימון לכנס שקיימנו בירושלים לפני חודשיים, וזה תקציב גדול שמעולם לא ניתן על ידי כלל לפני כן - בערך פי שלושה ממה שהיא נתנה בעבר. בכלל רוצים להמשיך ולהיות חלק מהארגון וליטול חלק בפעילות שלנו, כיוון שמבינים שם את הערך שהוא נותן לסוכנים. הכנס שנערך בירושלים התקיים במשך יומיים באופן פרונטלי ועד היום אני מקבל הודעות חיוביות מהסוכנים שהיו שם, כולם חברי MDRT, לרבות מנהלי סוכנויות".

הוא מדגיש כי "בכנס היה רק פאנל אחד בעניין מקצועי שהוקדש לפרישה ושאר סדר היום בשני ימי הכנס הוקדש למוטיבציה, אנרגיה וחיזוק הנפש - וזה בעקבות שיחות עם סוכנים חזקים שירדו בתפוקה וסיפרו כיצד האווירה הכללית מאז הקורונה, בנוסף לשינויים נוספים מצד הרגולציה, השפיעו עליהם. לכן ראיתי לנכון ללכת שוב על העניין זה של חיזוק הנפש".

האתגר: חיבור הלשכה והסוכנים הבכירים לערך של הארגון

חג'ג' מסביר על חשיבות הארגון לסוכנים, דרך החוויה האישית שלו: "כמי שהקים את משרדו הראשון באופקים, אני אומר שאין שום סיכוי שהייתי מדמיין הישגים כאלו בביטוח חיים ללא MDRT. היה לי משרד קטן ומאז זכיתי בפרסי טיטניום של כלל. כך שברמה האישית אני יכול לומר שכשאתה נשיא טיטניום אתה מייצר יותר מכל אחד בחברה. ודאי שה-MDRT דוחף את הסוכנים לעבוד נכון ובקלות".

על אופן הקבלה והמשך ההשתייכות לארגון מפרט חג'ג': "חשוב לדעת שהבדיקה הראשונה של הדרישות כדי להיות חבר בארגון כל שנה מחדש היא מילוי תצהיר שאין תלונות נגד הסוכן בפיקוח. ב-MDRT בודקים תחילה אתיקה וכן האם הסוכן חבר בכל הארגונים המקצועיים, האם הוא משתתף בכל הכנסים, ימי העיון וההשתלמויות והאם יש תלונות, שכן אז הסוכן לא יוכל להיות חבר בארגון. זה גורם לסוכנים להתנהג ברמה הכי גבוהה שיש".

לדבריו, האתגר שעמד לפתחו של MDRT הוא חיבור הלשכה והסוכנים הבכירים שעומדים בראשה למודעות ולערך של הארגון הזה. "אכן טווינו קשרים וכן גברה המודעות של חברות הביטוח. כיום ישנו שיתוף פעולה עם חברות מגדל וכלל, כאשר עם חברת הראל ישנו שיתוף פעולה היסטורי. יאיר המבורגר מספר שהוא אינו מוותר על הכנס של הארגון באילת, בזכות כנס שבו השתתף בשיקגו, כנס אחד שנוגע לו במיתרים ומרגש אותו בעוצמתו עד היום, למרות שעברו יותר מ-30 שנה. ואני אומר שאני חי מחודש יוני עד יוני בזכות הכנסים האלו בחו"ל".

"לדעתי, יש צורך לחזק את החיבור לקהילה ולצעירים ולהגדיל את כמות החברים. אני מאמין שיהיה ענף הרבה יותר טוב ומקצועי ואיכותי ככל שיהיו יותר חברי MDRT", מציין חג'ג' אשר סבור שקיים פוטנציאל של מאות סוכנים שיכולים להצטרף לארגון.

 
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011