האורן 12, מגשימים, 56910
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
כתבות נוספות
 
ועדת הכספים פועלת להפחתה רטרואקטיבית של תקרת דמי הניהול לפנסיונרים
הוועדה אישרה את ההפחתה בפוליסות ביטוח מנהלים ובקרנות הפנסיה ל-0.3% במקום 0.5% מה-1 בפברואר | הורתה לרשות שוק ההון להגיש חוות דעת משפטית בקשר להפחתה רטרואקטיבית
תקרת דמי הניהול שישלמו פנסיונרים מקבלי קצבת זקנה בפוליסות ביטוח מנהלים ובקרנות הפנסיה, תרד ותעמוד על לא יותר מ-0.3%, במקום 0.5%. כך אישרה היום (ג') ועדת הכספים של הכנסת. מדובר על פנסיונרים שיקבלו קצבה ראשונה החל מה-1 בפברואר 2022. האמור הוא גם במוטבים ושאירים של מקבלי הקצבה.
 
התיקון להורדת תקרת דמי הניהול לפנסיונרים ל-0.3% הועבר לאישור ועדת הכספים
21/12/2021
התקרה כיום היא 0.5% בקרן פנסיה חדשה מקיפה ו-0.6% בקרן פנסיה חדשה כללית | הממונה ברקת: אנו מוודאים כי כלל הפורשים לפנסיה ייהנו מהנחה מובטחת בדמי הניהול, מה שיוביל להעלאה בקצבאות הפרישה
יחד עם זאת, במהלך הדיון עלתה שאלה לעניין תיקון המצב רטרואקטיבית, גם למקבלי קצבה שכבר פרשו, ועלה כי יתכנו בעיות משפטיות שעלולות להוביל לפגיעה בתנאים אחרים של החוסכים במקרה של פתיחת ההסכמים הקיימים.

יו"ר הוועדה, ח"כ אלכס קושניר, הורה לרשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון להגיש לוועדה את חוות דעתה המשפטית בנושא, כאשר הסוגייה תיבחן על ידי הייעוץ המשפטי לוועדה, וייבחנו הצעדים האפשריים.

באיגוד חברות הביטוח ביקשו להחיל את התיקון רק מהרבעון השני של השנה לצרכי הערכות, אך יו"ר הוועדה סירב לכך. לצד כך, נוכח כך שחודש ינואר כבר נפתח ולצורך הערכות חברות הביטוח, יחולו התקנות החל מחודש פברואר.

יו"ר הוועדה סיכם את הדיון: "אנחנו עושים צעד מאוד חשוב – הגדלה ב-2% של קצבאות הפורשים. אני מברך את העוסקים בצעד – רשות שוק ההון ושר האוצר. אני מבקש את עמדת הרשות כאמור לעניין החוסכים שכבר פרשו, ונבקש לבחון את שינוי המצב גם לעניינם".

לשכת סוכני הביטוח: מהלך חשוב אבל לא מספיק

בלשכת סוכני הביטוח הגיבו על האישור וציינו כי מדובר על מהלך חשוב מאוד אבל לא מספיק. "מדינת ישראל קיבלה כבר החלטה לשיפור הפנסיות ב-2% נוספים והיא אינה מיושמת ופוגעת משמעותית בפנסיונרים", ממציינים בלשכה.

אלון דור, יו״ר הוועדה הפנסיונית בלשכה: "לשכת סוכני הביטוח מברכת על הצעת משרד האוצר להוריד את דמי הניהול של הפנסיונרים ותומכת באישורה בוועדה, כמו בכל צעד שנועד לשפר את הפנסיה לטובת אזרחי ישראל. יחד עם זאת בכדי ששיפור דמי ניהול יעזור לאדם שפורש, צריך תחילה לדאוג שיגיע לגמלאות עם צבירה מכובדת של כספי הפנסיה שלו. אנו בלשכה מודאגים מפעילות שהולכת וגוברת בתקופה האחרונה של גופים שמציעים לציבור 'עזרה' במשיכת כספים ובפדיונות של כספי הפנסיה מבלי להבין את ההשלכות העתידיות בפגיעה בעתידם. עד כה תגובת הרשות לתופעה הייתה רפה, ולטעמנו על הרשות למצוא פתרון לאלתר ולהביא להפסקת פעילותם של גופים אלו, זאת כדי למנוע את הפגיעה בפנסיה של אזרחי ישראל ולדאוג שהם יוכלו לפרוש בכבוד".

דור הוסיף: "התקנות שאושרו ישפרו את הפנסיה של הפנסיונרים בכ-2%, אך יש לזכור כי מדינת ישראל קיבלה כבר החלטה שהייתה צריכה להוביל לשיפור הפנסיות של הפנסיונרים ב-4%. בחודש נובמבר אושר חוק ההסדרים שכלל את שינוי מנגנון הבטחת התשואה בקרנות הפנסיה והעלה אותה מ-4.86% ל-5.15%. לאור העלאת התשואה המבוטחת נדרש לעדכן את הריבית התחשיבית ובכך לשפר ולהגדיל לכל הפורשים את הפנסיות. שיפור הקצבאות כאמור נתמך על ידי אקטוארים בכירים, כמו גם על ידי מאיר שביט, לשעבר יועץ כלכלי לשר האוצר והממונה על אגף שוק ההון ביטוח וחיסכון. מסיבות שאינן ברורות, ישנם גורמים בשוק שמונעים את מתן ההטבה לפנסיונרים ובכך בולמים את גידול הקצבאות כאמור. אנו קוראים למשרדי הממשלה ולרשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון לפעול למימוש ההחלטה בהקדם האפשרי".

 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011