אבא הלל 12, רמת גן, 52008
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
מימין: מנכ"ל איילון ביטוח שרון רייך ומנכ"ל מטב אילן רביב | צילומים: רמי זרנגר
כתבות נוספות
 
איילון מוכרת למיטב את חלקה במיטב גמל ופנסיה תמורת 120 מיליון שקלים
באיילון, שמחזיקה ב-20% מהון המניות, מסבירים: החברה לא נהנתה מתשואה להון מהשקעה זו | המנכ"ל שרון רייך: צעד נוסף במטרה להביא לשינוי מגמה חיובי בתוצאותיה העסקיות של איילון
מיטב ניירות ערך והשקעות, חברה בבעלות מלאה של בית ההשקעות מיטב, תחזיק במלוא 100% מהמניות של מיטב גמל ופנסיה, לאחר שנחתם היום (א') הסכם לפיו איילון ביטוח תמכור לה את כל אחזקותיה (20%) במיטב גמל ופנסיה, תמורת 120 מיליון שקלים.
 
מו"מ בין מיטב לאיילון לרכישת חלקה של איילון במיטב גמל ופנסיה
20/6/2022
איילון מחזיקה ב-20% מהון המניות של מיטב גמל ופנסיה | אם המהלך יושלם מיטב תחזיק במלוא 100% מהמניות
בהתאם להסכם, 80 מיליון שקלים מהסכום ישולמו במועד השלמת העסקה והיתרה תשולם לא יאוחר מחלוף שנה אחרי מועד ההשלמה, תוצמד למדד המחירים לצרכן, ותישא ריבית שנתית של 1%. לאחר השלמת העסקה, מיטב דש גמל ופנסיה תהיה בבעלות מלאה של מיטב ניירות ערך.

עוד נקבע בהסכם כי בתוך שנה ממועד השלמת העסקה, תפרע מיטב גמל את יתרת החוב הנוספת שתהיה לה כלפי איילון במועד השלמת העסקה, כשיתרת החוב למועד ההשלמה יישא ריבית שנתית קבועה של 5%, החל ממועד ההשלמה ועד למועד הפירעון בפועל. סך היתרה נכון למועד השלמת העסקה עומדת על כ-33 מיליון שקלים.

לצורך הבטחת תשלום החלק השני של התמורה תוך שנה ממועד השלמת העסקה (40 מיליון שקלים) ויתרת החוב הנוספת, התחייב בית ההשקעות מיטב לערוב לטובת איילון לקיום ההתחייבויות לעיל של חברות הבת.

בעקבות העסקה תרשום איילון בדוחותיה הכספיים רווח לאחר מס של כ-42 מיליון שקל. כמו כן, להערכת החברה, השלמת העסקה תגדיל את יחס כושר הפירעון של איילון בתקופת הפריסה בשיעור של כ-3.8%.

"איילון נמצאת בתקופה של שינוי ועשייה תוך מיקוד ברווחיות עסקית, יצירת יתרונות תחרותיים ומבדלים ויציאה מפעילויות ותיקות והפסדיות. איילון לא ראתה סינרגיה מההשקעה במיטב דש גמל ולא נהנתה מתשואה להון מהשקעה זו, כך שההחלטה עולה בקנה אחד עם מדיניות החברה", מסבירים בחברה את ההחלטה למכור את חלקה במיטב גמל.

שרון רייך, מנכ"ל איילון ביטוח, מסר: "מכירת האחזקה של איילון בחברת הגמל של מיטב, מיטב גמל ופנסיה, היא צעד נוסף בשורה של מהלכים שבוצעו ועדיין מבוצעים, במטרה להוביל למגמה חיובית בתוצאותיה הפיננסיות של איילון. במקביל, באחרונה השלמנו בניית תכנית אסטרטגית שממוקדת ביצירת רווחיות בכל מגזרי הפעילות של החברה. אין לי ספק שיחד נביא את איילון לתוצאות מצוינות כבר בעתיד הנראה לעין".

 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011