האורן 12, מגשימים, 56910
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
מאמרים נוספים
 
מוקדם להספיד את הכיסוי המשלים לביטוח חובה
האוצר הודיע לאחרונה על השינויים הצפויים בביטוח רכב מקיף לפי הפוליסה התקנית. בין היתר נמסר גם על עדכונים נוספים שלא נכללו בשינוי בתקנות, אלא נוצרו בעקבות הצורך לקבל מחדש את אישור הפיקוח לפוליסות החדשות
24/05/2004 00:00
משרד האוצר הודיע לאחרונה על השינויים הצפויים בביטוח רכב מקיף לפי הפוליסה התקנית בעקבות השינוי בתקנות מיום 1.5.2004. בין שאר הדברים, נמסר גם על עדכונים נוספים שלא נכללו בשינוי בתקנות אלא נוצרו בעקבות הצורך לקבל מחדש את אישור הפיקוח לפוליסות החדשות שנוסחו בעקבות התיקון וזאת כנדרש לפי הוראות חוק פיקוח על עסקי הביטוח.

העדכונים הורחבו אף לתנאי פוליסת הרכב שאינם כלולים בכיסוי התקני. מדובר בהרחבות לכיסוי כמו הוצאות הגנה משפטיות, כיסוי בגין רכב חלופי, שרותי דרך וגרירה וכו'.

שלוש הדוגמאות בהודעת האוצר עוסקות ב:

1. עדכון נוסחאות חישוב השבת סכום הביטוח לקדמותו בעקבות נזק (כינון סכום הביטוח) כך תהינה הוגנות יותר כלפי המבוטחים. הדובר ציין לטובה את שתי חברות הביטוח שאינן גובות דמי כינון בכלל- ביטוח ישיר ו- AIG. מאז נודע שגם החברה לביטוח חקלאי הולכת בדרך זו.

2. שיפור הכיסויים הנלווים לפוליסת הרכב על-ידי ביטול חריגים לכיסוי אשר מנעו ממבוטחים ששילמו פרמיה לקבל פיצוי בגלל שאינם עומדים בתנאים אשר המבטח יכול לבררם כבר במעמד מכירת הפוליסה. לדוגמא, כתב שירות שכלל התניה לביטוח ערך כינון לרכב (חדש תמורת ישן) לפיה הזכאות לפיצוי הינה רק לרכב מיד ראשונה, עניין שקל לחברת הביטוח לבררו מראש.

3. בוטלה ההרחבה לביטוח משלים לחובה כיוון שלא הוכח שלכיסוי יש ערך מוסף מהותי למבוטחים.

בשיחה טלפונית שקיימתי לגבי הנושא האחרון עם יואב בן אור, מנהל תחום ביטוח כללי במשרד המפקח על הביטוח, הבנתי, כי ביטול ההרחבה נובע מכך שהפיקוח על הביטוח לא השכנע במששות הכיסוי הביטוחי. מגובה דמי הביטוח שגבו המבטחים בעבור כיסוי זה שלדעת האוצר עלו מעל ומעבר למתבקש מהיקף הסיכון.

מסתבר, כי למרות האמור לעיל, ציי רכב (מבוטחים שבבעלותם לפחות 40 כלי רכב המבוטחים אצל מבטח אחד), להבדיל מקולקטיבים, עדיין יכולים לקבל כיסוי משלים לחובה. לא רק זאת אלא שלפי התקנות החדשות מבוטחים גדולים, שמבטחים מעל 40 כלי רכב, יכולים לוותר על תחולתה של הפוליסה התקנית כולה (הקבועה בתקנות) ולהחליט כראות עיניהם על גובה הכיסוי הביטוחי הנדרש.

כמו כן, אני מקווה, כי אולי בעתיד היותר רחוק הפיקוח יאשר בקשה של מבטח לכלול כיסוי משלים לחובה במסגרת הכיסוי הסטנדרטי (במטרה לשפר את המוצר הביטוחי לקידום תחרות עסקית עם חברות הביטוח האחרות), כאשר המבוטחים לא יידרשו לשלם תוספת פרמיה בעבורו, למרות שלפי מיטב ידיעתי בקשות דומות שהוצגו לפיקוח לא זכו לקבל אישור.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011